Piłkarska szafa vs ustawienie piłkarzy na boisku

Czy ustawienie piłkarzy na boisku ma jakieś przełożenie na organizację piłkarskiej szafy lub garderoby? I czy każdy z piłkarzy dba o swoją szafę tak samo? Z pewnością taka sytuacja może mieć miejsce, w końcu pewne przyzwyczajenia z pracy przenosimy na grunt domowy. Przeanalizujmy najważniejsze ustawienia i zobaczmy, jak sposobem podejść do szafy sportowca, w zależności od jego pozycji i ustawienia na murawie. Czy zadziała? Sprawdźcie koniecznie.szafa dla sportowca a ustawienie piłkarzy na boiskuPozycja i ustawienie piłkarzy na boisku a organizacja piłkarskiej szafy

Piłkarska szafa i jej zawartość budzą zawsze dużą ciekawość. Przecież po meczu piłkarz to taki sam człowiek jak każdy inny. Ma swoje nawyki, gusta, przyzwyczajenie i ... ubrania. No właśnie. Wielu piłkarzy - jak na przykład David Beckham, Cristiano Ronaldo, Thierry Henry, Robert Lewandowski czy chociażby Grzegorz Krychowiak - bardzo przykładają uwagę do tego, jak wyglądają i co noszą. Czy to tylko moda? Nie, to raczej już styl, a wręcz obowiązek sportowca, który jako idol nastolatków i osoba zapraszana do coraz liczniejszych reklam po prostu musi dobrze wyglądać na boisku i poza nim. Jak więc wygląda szafa dla piłkarza i czy pozycja na boisku ma znaczenie?


Napastnik – precyzja i strategia

Ponieważ spoczywa na nim zadanie strzelenia bramki przeciwnikowi, to wymaga to od niego precyzji. Musi więc dokładnie mieć zaplanowane wszystkie strefy szafy i na każdą z nich ma swoją strategię. Najważniejsze jest osiągnięcie celu, nawet kosztem żółtej kartki.

W piłkarskiej szafie Napastnika musi panować porządek i wszystko musi być schowane. Z przyjemnością przyjmie propozycję pomocy w sprzątaniu i układaniu pod warunkiem, że sam dokona ostatnich poprawek. Jego szafa jest dla niego bardzo ważna. Do jej organizacji przykłada dużą wagę, dlatego ceni sobie wszelkie gadżety. Przenosząc nawyki z boiska, Napastnik dzieli szafę na strony i każda ma dla niego inne znaczenie.

Ustawienie piłkarzy na boisku odgrywa więc tutaj bardzo ważną rolę. Prawoskrzydłowy najważniejsze elementy trzyma po prawej stronie mebla, lewoskrzydłowy po lewej, a środkowy w strefie centralnej. W jego strefie musi być precyzyjnie i żaden element odzieży nie jest ułożony przypadkowo. W pozostałych częściach wystarczy jedynie ogólny ład.

akcesoria i szuflady do szafy Komandor
Porządek i schematy - doskonały sposób na opanowanie chaosu w szafie.Pomocnik – schematy i analiza

W swojej szafie Pomocnik ma względny porządek, ale nie przykłada do niego zbyt dużej uwagi. Zawsze stara się logicznie podzielić strefy mebla, żeby do każdej mieć wygodny dostęp, bo nigdy nie lubi być zaskakiwany.

Zazwyczaj w organizacji szafy kieruje się określoną strategią, która została mu podpowiedziana lub wspólnie z nim ustalona. Analizuje każdy gadżet i akcesoria, czy aby na pewno będą przydatne. Z przyjemnością także podpowie, jak powinna być zorganizowana Twoja szafa, pokaże, gdzie co schować i nawet pomoże w porządkach.

Pomocnik to bardziej organizator, który jednak zostawia wszelkie prace końcowe Napastnikowi. Owszem, posłucha co do niego mówisz i schowa rzeczy do szafy we wskazane miejsce, ale tylko wtedy, jeśli uzna to za dobre rozwiązanie. On odpowiada za ogólny ład i opracowanie strategii, natomiast szczegóły i ułożenie rzeczy w szafie, według ustalonego z nim wcześnie klucza, zostawi Tobie.

Propozycja aranżacji szafy dla mężczyzny z wykorzystaniem chromowanych akcesoriów
Patrząc na ustawienie piłkarzy na boisku do kogo pasuje taki porządek?

Obrońca – ograniczony dostęp

Piłkarska szafa Obrońcy to duże wyzwanie. Jeśli chcesz zrobić porządki w jego szafie i zaglądnąć, co ma w środku, to nie ma szans. Chyba, że jakoś uda Ci się odwrócić jego uwagę. Obrońca zawsze będzie bronił dostępu do swojej szafy, żebyś zbytnio nie przesadziła z wprowadzaniem własnych porządków i ustawień do jego strefy komfortu. Jego bałagan to jego bałagan, a to, co chowa w szafie, to jego sprawa.

Zawsze któraś część szafy będzie bardziej chroniona i będzie skrywała najcenniejsze dla niego rzeczy. Wszystko zależy od tego czy jest to obrońca środkowy czy boczny. Jeśli chcesz w jakiś sposób ingerować w segregacje lub układanie rzeczy, to może ci na to pozwoli, ale nie dostaniesz zgody na zupełną swobodę. Zawsze w trakcie porządków włączy się w ostatniej chwili, zwłaszcza w stałych fragmentach procesu sprzątania jak przegląd ulubionych koszulek czy piłkarskich gadżetów. Ty uważasz je za niepotrzebne lub wysłużone, on za najważniejsze i niezbędne.

Wysuwne półki na koszule męskie
Dedykowane miejsce dla koszul czy bluzek to propozycja dla osób, które cenią sobie ład i porządek


Bramkarz –
pełna kontrola

Dostęp do szafy Bramkarza, w związku z odpowiedzialną rolą jaką pełni na boisku, może być utrudniony. Ochrona to jego główne zadanie. Nie ma się co dziwić, że i do szafy nie powoli nikomu zaglądnąć. Rozkład i usytuowane wszystkich praktycznych akcesoriów w meblu są dla niego tak samo ważne jak ustawienie piłkarzy na boisku podczas meczu.

Piłkarska szafa to dla niego synonim bramki, w której czuje się panem i czuje się odpowiedzialny za każdy jej kawałek. Z pewnością panuje w niej porządek. Do każdego kąta podchodzi strategicznie, dbając, aby jak najdokładniej był zagospodarowany, funkcjonalny i wszystko było w jego zasięgu. Szafa dla bramkarza musi być więc dokładnie zaplanowana w każdym centymetrze i skrojona na wymiar.

Górne partie mebla pod sufitem, to jak strefa pod poprzeczką. Przeznaczone są dla rzeczy sezonowych i dresów, a w razie czego wystarczy do nich podskoczyć. Rogi górne i dolne koniecznie muszą być zastawione, żeby nic się tam nie dostało i nie było wolnych przestrzeni. Ogólnie w jego szafie wszystko musi być pod kontrolą i według ustalonego przez niego schematu.

Garderoba dla mężczyzny z podziałem na dedykowane strefy przechowywania
Szafa nie tylko dla kapitana drużyny. Przemyślana aranżacja wnętrza to gwarancja wygody w codziennym użytkowaniu szafy


Schematy, schematami, strategia strategią, a życie i tak to zweryfikuje w codziennym naszym zmaganiu przy kompletowaniu ubioru. Z pewnością dobra organizacja szafy i wykorzystanie funkcjonalnych akcesoriów są tu kluczem do sukcesu. Grunt to z humorem i wyrozumiałością podejść do porządków i zawartości piłkarskiej szafy, bez względu na to czy nasz sportowiec jest zawodowym piłkarzem, hobbystą, nastoletnim juniorem czy może małym trampkarzem. Najważniejsza bowiem jest pasja. To ona porządkuje i ubarwia świat, bez względu na to, jaką pozycję i ustawienie zajmujemy na boisku czy w codziennym życiu. I jak? Podoba Wam się nasza teoria?

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz