Najprostszym sposobem umówienia się z projektantem na pomiar jest wypełnienie formularza na stronie internetowej "kontakt". Możesz to także zrobić osobiście lub telefonicznie na jednej z naszych autoryzowanych ekspozycji oraz pod numerem infolinii 605 300 400. Twoje zgłoszenie zostaje wprowadzone do Systemu Koordynacji i następnie przekazane projektantowi.
Płyta laminowana wykorzystywana w szafach i meblach dostępna jest w różnych formatach, najczęściej w grubości 10, 18, 28 mm, jest łatwa w obróbce, przyjazna środowisku (klasa higieny E1) i ma podwyższoną odporność na zarysowania czy uszkodzenia. Systemy Komandor wykorzystywane w drzwiach przesuwnych przystosowane są do płyty o grubości 10 mm dlatego takiej grubości płyta znajduje się w drzwiach mebla. Korpus oraz wnętrze szafy, a tym samym półki, wykonujemy z płyty 18mm.
Ciche oraz spowolnione w fazie końcowej domykanie drzwi, umożliwia zamocowanie we frontach szafy samodomykacza. Jest to element konstrukcyjny, który wyhamowuje i łagodnie domyka drzwi. Jego zadaniem jest również poprawienie bezpieczeństwa użytkowania drzwi przesuwanych, ponieważ zapobiega przypadkowemu przyciśnięciu dłoni przy mocnym przesuwie drzwi. Domykacz zapobiega także uszkodzeniu drzwi lub części zabudowy przy silnym domykaniu, spełnia rolę stopera przy pochyłej podłodze, a także poprawia komfort użytkowania drzwi, gdyż odpowiada za ciche i delikatne ich samodomykanie.
Do mocowania elementów wewnątrz szafy możemy stosować kątowniki lub rafix-y. Kątownik jest to plastikowy, trójkątny wspornik pod półkę, którego zadaniem jest mocowanie półek do ścianek bocznych oraz samych ścianek szafy np. do ściany pomieszczenia. Kątowniki występują w kilku kolorach, w zależności od koloru wnętrza szafy i często po jej otwarciu są elementami widocznymi. Rafix to metalowy trzpień, którego przeznaczenie jest takie samo jak kątownika, jeśli chodzi o mocowanie półek, z tym jednak, że element ten jest bardziej estetyczny, mniejszy, a tym samym mniej widoczny przy otwartej zabudowie.
Listwa podłogowa lub podłoga tzw. L składa się z minimum dwóch części: cokołu (część pionowa) i listwy lub podłogi (część pozioma). Jej zadaniem jest między innymi: zwiększenie wysokości frontu w zabudowie, poprawa estetyki, zniwelowanie różnic w płaszczyźnie poziomej, a w przypadku konfliktu z instalacjami np. rura CO ich zabudowa. Dodatkowym zadaniem jest ochrona przed dostaniem się kurzu do wnętrza zabudowy.
Tor górny i dolny frontu drzwi przesuwanych montowany jest w zależności od konstrukcji stropu i podłogi za pomocą wkrętów lub kleju. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość przyklejenia toru dolnego do podłogi za pomocą taśmy samoprzylepnej dwustronnej, która pozwala na zminimalizowanie ingerencji na powierzchni podłoża.
Sposób montażu zabudowy z drzwiami przesuwanymi zależy od zastosowanych elementów składowych. Na przykład ścianki boczne i wewnętrzne ścianki dzielące, półki, cokoły podłogi i sufitu łączy się ze sobą za pomocą trójkątnych łączników skręcanych wkrętami. Natomiast do mocowania wyżej wymienionych elementów oraz torów jezdnych do ścian i stropów, stosuje się kołki rozporowe. Najczęściej do ścian i stropów (podłoga, sufit) mocuje się ścianki wewnętrzne szafy, zaś poszczególne półki łączy się z tymi właśnie ściankami. Szafy Komandor wykonywane są na indywidualne zamówienie i dokładny wymiar, zgodny z wymiarem wnęki lub przestrzeni, w której będą stały, dlatego są trwale łączone z otoczeniem.
Wysokość skrzydła drzwi (bez elementów dzielących) wypełnionych szybą mleczną lub szkłem kolorowym (lakierowanym, matowym czy ornamentowym) wynosi 2500 mm. (z elementami dzielącymi) 2741 mm. Lustra natomiast okuwamy do wysokości 2741 mm. Wysokości te wynikają z ograniczeń w rozmiarach szkła jakie oferują dostawcy.
Cykl produkcyjny naszych produktów, tzn. czas między podpisaniem zamówienia, a montażem szafy to ok. 14 dni. Na specjalne życzenie klienta, o ile to jest możliwe, stosujemy również krótsze terminy realizacji zleceń. Jednak w przypadku bardziej nietypowych zleceń lub zastosowania specjalnych materiałów wymagających ich sprowadzenia, termin realizacji zlecenia może ulec wydłużeniu do 30 dni lub więcej. Szczegóły i terminy realizacji każdorazowo ustalane są z projektantem przed podpisaniem zamówienia i zostają zawarte w zamówieniu.
Nie obliczamy ceny mebli w metrach. Wszystkie meble projektujemy i wyceniamy korzystając z autorskiego oprogramowania komputerowego Designer. Każdy element szafy jest odrębnie wyceniany i na bieżąco korygowany podczas projektowania, dlatego dokładnie wiesz za co płacisz. Nie ma żadnych ukrytych i niespodziewanych kosztów. Masz wpływ na cenę końcową swojej szafy lub garderoby i możesz dopasować jej cenę do budżetu, jaki chcesz na nią przeznaczyć. Więcej informacji na temat wyceny szafy lub garderoby znajdziesz tutaj
Na nasze produkty udzielamy 5 letniej gwarancji, gdy produkt został zakupiony razem z usługą montażu. Gwarancją objęte są okucia (ramki) i części mechaniczne (wózki dolne i prowadniki górne) systemów Komandor. Pozostałe elementy zabudowy objęte są 12 miesięczną gwarancją od daty zakupu z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych. Wady w/w części ujawnione w okresie gwarancji, a powstałe z winy producenta, są usuwane bezpłatnie. Gwarancja Komandor nie obejmuje części szklanych i elementów z płyty laminowanej w zakresie uszkodzeń mechanicznych, a także wad powstałych na wskutek niewłaściwego użytkowania produktów lub jego części oraz normalnego zużycia eksploatacyjnego. W przypadku sprzedaży elementów montowanych samodzielnie przez klienta, udzielamy 24 miesięcznej gwarancji od daty sprzedaży. W tym wypadku gwarancja oznacza, że nieprawidłowo działający element zostanie wymieniony na wolny od wad pod warunkiem dostarczenia go przez Klienta do najbliższego Zakładu Kompletacji z dokumentem zakupu.
Oczywiście, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że szafa, którą posiadasz jest oryginalną szafą wykonaną na systemach Komandor. Możesz przekuć stare fronty, aby nadać im nowego designu lub zamówić zupełnie nowe. Oferta firmy w zakresie frontów bardzo się urozmaiciła, dlatego zapraszamy do jednego z naszych salonów w celu zapoznania się z pełnym asortymentem i nowymi rozwiązaniami oraz na spotkanie z projektantem. Na pewno wybierzesz coś ciekawego, aktualnego i pasującego do wnętrza. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu we wpisie "Nowe drzwi do szafy. Przekuć stare czy wymienić cały front"
Około 10 cm z głębokości szafy przeznaczone jest na tory, po których przesuwają się drzwi. Wnętrze o głębokości 50 cm jest minimalnym dopuszczalnym wnętrzem, które pozwala na wieszanie wieszaków na drążku prostopadle do tylnej ściany szafy, czyli w sposób klasyczny. Przy tej głębokości, w zależności jeszcze od wielości wieszaków (rozpiętości ich ramion), możemy wieszać rzeczy nie narażając ich na ocieranie o drzwi, a tym samym na uszkodzenia. Najlepszą zalecaną głębokością zabudowy jest więc 63-65 cm, gdzie po odjęciu szerokości toru samo wnętrze wyniesie ok. 53-55 cm. W przypadku płytszych szaf, zalecamy stosowanie drążków wieszakowych poprzecznych, montowanych pod półkami. W takim przypadku wieszaki wiszą równolegle z plecami szafy. Zwróć uwagę na głębokość szafy, a głębokość wnętrza szafy - to dwie różne głębokości, a mają ogromny wpływ na na funkcjonalność mebla. Więcej informacji na temat głębokości szafy znajdziesz na naszym blogu "Głębokość szafy. Co znaczy i czy wpływa na jej funkcjonalność"
Minimalna szerokość drzwi przesuwnych Komandor to 40 cm. Gdyby jednak w trakcie pomiaru przez projektanta okazało się, że wnęka jest mniejsza, możemy zaproponować inne rozwiązanie, np. drzwi uchylne.
Oczywiście, wykonujemy meble na wymiar do całego mieszkania: szafy, garderoby, meble kuchenne, komody, regały, łóżka, toaletki, biurka, witryny oraz przeszklenia między pomieszczeniami. Oferta kolorów płyt, szkieł i innych materiałów jest bardzo szeroka. Jeśli okaże się, że nie sprzedajemy już danego koloru w jakim wykonana była np. szafa, to postaramy się sprowadzić go specjalnie dla Ciebie. Gdyby jednak okazało się, że dany kolor nie jest już produkowany, dołożymy wszelkich starań, aby dobrać kolor jak najbardziej zbliżony do pozostałych mebli. Projektant Komandora może także zaproponować taki dobór kolorystyczny, który sprawi, że całość będzie doskonale ze sobą współgrała.
Systemy drzwi przesuwnych Komandor uwzględniają regulację skrzydeł drzwi, co pozwala niwelować niewielkie krzywizny. Jeśli istnieje taka konieczność, można również zastosować specjalne listwy przymykowe, podłogowe lub sufitowe. Podczas pomiaru projektant określi jak duże są krzywizny na ścianach i z pewnością zasugeruje kilka rozwiązań.
Oferowane przez firmę Komandor systemy wyposażone są w stopery, które utrudniają (szczególnie małemu dziecku) swobodne przesuwanie drzwi. Zdecydowanie skuteczniejszą metodą jest natomiast zamontowanie zamka, który dostępny jest zarówno w systemie stalowym jak i aluminiowym.
Wykorzystywane w naszych zabudowach wypełnienia skrzydeł drzwi ze szkła i luster mają zabezpieczenie w postaci tzw. bezpiecznej folii, naklejanej na tylną część tafli. Pozwala ona, w przypadku uszkodzenia mechanicznego, zabezpieczyć zbitą powierzchnie tworząc tzw. pajęczynę. Szkło zostaje przyklejone do folii i nie rozsypie się po całym mieszkaniu.
W punktach Komandor możesz dokonać zakupu całej zabudowy tj. wnętrza i drzwi razem z montażem, samych drzwi lub samego wnętrza z montażem. Podczas takiego zakupu otrzymasz razem z fakturą kartę gwarancyjną na produkt. Możesz także zakupić elementy do samodzielnego montażu, ale w tym przypadku nie otrzymasz od nas karty gwarancyjnej, a jedynie fakturę zakupu. Na meble, których montażu nie wykonują nasze autoryzowane grupy montażowe lub Autoryzowani Dealerzy nie udzielamy 5 letniej gwarancji.
Aktualnie na rynku jest wiele szaf „typu Komandor”, a także innych wyrobów, które podszywają się pod produkty markowe, co niestety może wprowadzać w błąd. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz oryginalny produkt Komandor sprawdź, czy:
- punkt, w którym składasz zgłoszenie na pomiar jest autoryzowanym punktem Komandor (można to sprawdzić tutaj),
- lokal jest oznakowany naszym logo,
projekt i wycena w punkcie wykonywane są na autoryzowanym programie do projektowania Designer, - zamówienie na szafę generowane jest z Programu Designer, a na wydruku widnieje logo oraz pieczątka projektanta.
- Warto również zapoznać się z ofertą naszej firmy i kształtami ramek do drzwi (zobacz systemy Komandor, ich rodzaje i miniaturki).
- Zwróć też uwagę na usługę. Nasze grupy montażowe przyjeżdżają oznakowanymi samochodami i w ubraniach firmowych, a po montażu klient otrzymuje kartę gwarancyjną z logo i pieczątką firmową, fakturę oraz kartę montażu do podpisania.
Szafy Komandor znakujemy metalowym emblematem z logo firmy umieszczanym na torze górnym, który to emblemat jest poświadczeniem, że zakupiony produkt jest oryginalnym produktem Komandor.
Przekazane nam dane osobowe wprowadzane są do Systemu Koordynacji On-line i znajdują się w zbiorze stanowiącym komputerową bazę danych. Zbiór ten jest zarejestrowany w systemie Generalnego Inspektora Danych Osobowych (GIODO). Zgodnie z ustawą w naszym przypadku dopuszczalne jest przetwarzanie danych osobowych, gdyż jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną oraz jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą. Swoje dane przekazujesz dobrowolnie, masz prawo dostępu do nich, ich poprawiania, usunięcia lub cofnięcia zgody na przetwarzanie. Aby to zrobić wyślij e-mail na adres ask@komandor.pl i wówczas zostanie uruchomiona procedura modyfikacji danych osobowych. Brak zgody na przetwarzanie danych w momencie ich zgłaszania do systemu powoduje brak możliwości realizacji zamówienia na zabudowę.
W ciągu 48 godzin od zgłoszenia chęci spotkania nasz projektant skontaktuje się z Tobą, w celu umówienia daty i godziny faktycznego spotkania w Twoim domu lub wizyty w salonie.
Dopytaj o tę usługę w autoryzowanym salonie Komandor, w którym planujesz złożyć zamówienie lub wykonujesz bezpłatną wycenę mebla. Niektóre wizyty mogą być płatne i obejmować koszt dojazdu. Kwota ta zostaje odliczona od końcowej ceny mebla, w momencie jego zamówienia. Jeśli jednak chodzi Ci tylko o szacunkową wycenę zabudowy, możesz zrobić ją bezpłatnie w każdym autoryzowanym punkcie.
Projektant na spotkaniu dysponuje próbkami wszystkich materiałów, jakie posiadamy w ofercie tzn. wzorami i kolorami ramek, płyty, szkieł i innych wypełnień, a także katalogami zawierającymi zdjęcia, które mogą być doskonałą inspiracją i podpowiedzią przy planowaniu zabudowy. Bez problemu możesz więc dopasować kolor szafy do klimatu pomieszczenia lub innych mebli stanowiących jego wyposażenie. Posiadamy szeroką gamę materiałów - płyty meblowe w ponad 90 kolorach, okleiny naturalne, ekoskórę, rattan, bambus, lustra, szyby, a także szkło kolorowe lakierowane, matowe, szkło ornamentowe, piaskowane oraz grafikę na szkle. Dokonując pełnej aranżacji wnętrza, jesteśmy w stanie zapewnić utrzymanie jednakowej stylistyki i tonacji kolorów wszystkich elementów, stanowiących wykończenie i tworzących niepowtarzalny klimat pomieszczenia. Żeby jednak lepiej poznać kolorystykę materiałów, zachęcamy do wizyty w Autoryzowanym Salonie, gdzie próbki materiałów dostępne są w dużych formatach.
Nasza oferta obejmuje nie tylko szafy z drzwiami przesuwnymi, szafy z drzwiami uchylnymi i garderoby, ale również podwieszane drzwi przejściowe, drzwi łamane, regały, łóżka, komody, biurka, szafki nocne, stoliki okolicznościowe, biblioteczki, szafki RTV, meble kuchenne, przeszklenia wielkoformatowe i inne meble na wymiar do każdego pomieszczenia. Wystarczy umówić się z projektantem na spotkanie i przedstawić mu swoje potrzeby w zakresie wyposażenia wnętrza.
Posiadamy autorski program komputerowy Designer do projektowania, wyceny i produkcji szaf, garderób, przeszkleń i zabudów na wymiar. Dzięki niemu można zaprojektować mebel zarówno w punktach sprzedaży jak i w domu klienta. Pomaga w tym wizualizacja mebla, który na bieżąco, podczas projektowania, można oglądać i zarazem korygować według swojego uznania. Designer pozwala także na precyzyjną wycenę zabudowy, dlatego dokładnie masz przedstawione elementy tworzonej dla siebie szafy oraz jej cenę. Podczas spotkania z projektantem możesz dowolnie konfigurować swoją zabudowę, zestawiać kolory, zadawać pytania o jak najlepsze rozwiązania, mówić o swoich potrzebach i ewentualnych wątpliwościach. Bierz czynny udział w projektowaniu swojej szafy. Zależy nam na tym, abyś był zadowolony z zakupu i ze swojego mebla, który posłuży Ci wiele lat i nie tylko uporządkuje przestrzeń w domu, ale także będzie ozdobą mieszkania. To będzie Twoja szafa lub garderoba i masz czuć się z nią dobrze i komfortowo w codziennym użytkowaniu.
Może się zdarzyć, że cena szafy, jaką klient uzyska w autoryzowanym salonie, będzie się różniła od ceny końcowej na zamówieniu przygotowanym przez projektanta. Wynika to z faktu, iż często wyceny w salonach robione są na podstawie niepełnych i nieprecyzyjnych danych min.: takich jak wymiary zabudowy czy ukształtowanie ścian w miejscu montażu. Bardzo często sam klient, podczas wizyty projektanta, modyfikuje wcześniejszy projekt poprzez zmianę elementów wnętrza, rodzaju ramek czy całych frontów, a wszystko to ma wpływ na cenę końcową mebla. Należy więc wyceny w autoryzowanych punktach traktować jako orientacyjną, przybliżoną wycenę swojej szafy.
Nie, nie musisz. Wszelkie formalności związane z zamówieniem można załatwić w miejscu wykonywania pomiaru, czyli w mieszkaniu lub domu. Zamówienie jest drukowane z naszego programu komputerowego i podpisywane jest przez upoważnionego przez firmę projektanta oraz sygnowane jego pieczątką. Każde zamówienie zawiera wszystkie elementy Twojej zabudowy oraz jej cenę. W dniu przyjęcia zamówienia projektant ustali też z Tobą wstępny termin montażu. Ceny na podpisanym przez Ciebie zamówieniu nie ulegają zmianie podczas montażu. Nie Jesteś więc narażony na nieoczekiwane wydatki.
W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup zabudowy za gotówkę przygotuj się na wpłatę zaliczki u projektanta. Wysokość zaliczki może się różnić w zależności od regionu, specyfikacji oraz wartości zamówienia. Pokwitowaniem wpłaty jest podpisane zamówienie z podaną kwotą wpłaconej zaliczki. O szczegóły i wysokość wymaganej zaliczki pytaj w autoryzowanych salonach na Swoim terenie.
Tak, Komandor współpracuje z kilkoma bankami, dlatego zakup mebli możesz rozłożyć na raty. O aktualną ofertę sprzedaży ratalnej i sposób załatwienia formalności pytaj w punkcie, w którym planujesz złożyć zamówienie. O chęci nabycia zabudowy na raty poinformuj również projektanta podczas pomiaru w domu. Umowę kredytową podpiszesz w każdym autoryzowanym punkcie Komandor.
Montaże mebli wykonywane są przez licencjonowane Grupy Montażowe wyposażone w profesjonalny sprzęt, ubiór firmowy i dbające o najwyższą jakość wykonywanej usługi. Nasi montażyści zabezpieczają miejsce montażu mebli foliami lub wykładzinami, a po skończonym montażu sprzątają resztki materiałów i zabierają wszelkie pozostałości. Staramy się, aby montaż odbył się jak najmniej inwazyjnie, niemniej jednak, z uwagi na specyfikę produktu, niektóre elementy muszą być docinane w miejscu montażu.
Czas trwania montażu jest uzależniony od wielkości Twojej zabudowy oraz stopnia skomplikowania prac przewidzianych do wykonania. Dopytaj o ten szczegół projektanta w momencie podpisywania zamówienia. W większości przypadków grupy montażowe kończą montaż tego samego dnia, a po wykonanym montażu doprowadzą miejsce prac do należytego porządku.
Po zakończonym montażu dobrze obejrzyj swoją szafę. Jeśli masz jakieś uwagi, co do wykonania mebla, pracy grupy lub inne, zapisz je na karcie montażu, którą otrzymasz do podpisu razem z kartą gwarancyjną i fakturą. Karta gwarancyjna oraz faktura są dokumentami, które należy przedłożyć w przypadku ubiegania się o serwis gwarancyjny lub pogwarancyjny. Numer widniejący na karcie gwarancyjnej i karcie montażu, która wraca do producenta są identyczne. Ułatwia to odnalezienie dokumentacji zabudowy w przypadku Twojego późniejszego kontaktu z naszą firmą.
Należności za produkt i wykonaną usługę należy wpłacić montażystom na podstawie otrzymanej faktury. Istnieje również możliwość dokonania zapłaty za pomocą przelewu, jednak w tym przypadku po montażu należy przekazać grupie montażowej wydruk potwierdzający wcześniejsze dokonanie przelewu.
W przypadku reklamacji lub serwisu należy skontaktować się z Zakładem Produkcyjnym lub Autoryzowanym Dealerem, który wykonywał zabudowę. Dane adresowe podane są na pieczątce widniejącej na karcie gwarancyjnej lub fakturze. Reklamacje przyjmowane są w formie pisemnej, złożonej drogą mailową, poprzez stronę internetową lub bezpośrednio w jednym z naszych autoryzowanych punktów.
Lista Autoryzowanych Dealerów i salonów firmowych Komandor znajduje się na stronie internetowej oraz pod numerem infolinii 0 605 300 400. Aby mieć pewność, że usługa zostanie wykonana przez Autoryzowanego Dealera można zamówić bezpłatną wycenę wypełniając formularz na naszej stronie internetowej. Każdy Autoryzowany Dealer powinien posiadać na swojej ekspozycji certyfikat wydany przez KOMANDOR S.A. oraz program komputerowy do projektowania zabudowy.
Nasze usługi są kompleksowe. Cena mebli Komandor obejmuje:
- doradztwo projektanta
- indywidualny, personalizowany projekt mebla
- pomiar w miejscu zamieszkania
- produkcję mebla
- transport
- wniesienie
- precyzyjny montaż
Wszystkie te składniki tworzą ostateczną cenę mebla. Nie musisz martwić się o detale i ponosić dodatkowych kosztów.
Chociaż szafa na wymiar często określana jest jako droższe rozwiązanie niż szafa gotowa, to jest to często bardzo złudne, jeśli sprawdzisz i porównasz wszystkie elementy. Cena szafy gotowej w sklepach meblowych bardzo często nie obejmuje indywidualnego projektu, pomiaru, dostawy, wniesienia i montażu. Te wszystkie elementy musisz zorganizować we własnym zakresie lub doliczyć do ceny mebla. W meblach Komandor wszystko jest już wliczone w cenę. Dowiedz się więcej tutaj.
Zanim dokonasz zakupu szafy zorientuj się na rynku w dostępnej ofercie, odwiedź salony, porozmawiaj z handlowcami, dokładnie zapoznaj się z warunkami, jakie proponują firmy tzn:
- jak szeroka jest oferta firmy pod względem produktów i materiałów,
- czy zabudowa lub inne meble zostaną zaprojektowane razem z Tobą uwzględniając Twoje potrzeby,
- czy otrzymasz projekt komputerowy swojego mebla i dokładną wycenę,
- jakie są warunki gwarancji i serwisu pogwarancyjnego,
- czy otrzymasz fakturę i kartę gwarancyjną,
- jaki jest termin oczekiwania na meble
- czy firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań.
- co obejmuje cena końcowa mebla (czy musisz ponieść jakieś dodatkowe koszty)
Te wszystkie rzeczy są bardzo istotne i ważne w momencie, kiedy będziesz chciał poznać ostateczną cenę mebla, domówić dodatkowe meble, skorzystać z serwisu gwarancyjnego lub pogwarancyjnego.
Zanim zaprosisz projektanta na wykonanie dokładnego pomiaru w mieszkaniu, musisz koniecznie zadbać o przygotowanie miejsca, w którym ma stać Twoja zabudowa, do wykonania dokładnego pomiaru. Miejsce pod zabudowę powinno być puste i niezastawione żadnymi przedmiotami. Ważne jest, aby podczas spotkania z projektantem były obecne wszystkie osoby decyzyjne, które mają wpływ na ostateczny wygląd szafy, jej wyposażenie, kolorystykę oraz cenę.
- Zaplanuj wstępnie wnętrze swojej szafy.
- Zrób listę rzeczy, które chciałbyś w niej schować tzn. rzeczy długie jak płaszcze, ilość koszul, spódnic, spodni, ilość par butów, rzeczy sezonowych, walizek, toreb itp. Spróbuj określić czy więcej posiadasz rzeczy, które chcesz przechowywać na półkach, czy może na wieszakach?
- Określ czy szafa będzie służyła tylko Tobie czy też innym członkom rodziny?
- Określ czy będzie w szafie potrzebna strefa gospodarcza na żelazko, deskę do prasowania itp.
Taka lista znacznie ułatwi pracę projektanta i pozwoli zaprojektować szafę na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.
Planując wygląd i kolorystykę frontu szafy kieruj się nie tylko modą, ale również swoją osobowością, poczuciem estetyki, kolorystyką i charakterem pomieszczenia, w którym będzie stała szafa. Różnorodność materiałów, które oferujemy do drzwi szaf sprawia, że możliwe jest pogodzenie wszystkich tych elementów razem i zaprojektowanie zabudowy, która będzie ozdobą Twojego mieszkania. Pamiętaj, że mebel ten będzie z Tobą przez następne kilka lub kilkanaście lat i musisz czuć się dobrze w pomieszczeniu, w którym będzie się znajdował.
Szafę w systemie Komandor można zamontować zarówno przed jak i po ułożeniu posadzek w pomieszczeniu. Jeśli posadzka (np. panele) jest ułożona w całym pomieszczeniu, szafę można zamontować bezpośrednio do tej posadzki. Ten sposób jest najczęściej stosowany i zalecany. Gdy podłoże jest nierówne lub posadzka nie jest ułożona w miejscu, gdzie planujemy zabudowę należy w szafie wykonać dodatkowo podłogę z płyty laminowanej. Ta część zabudowy jest również wykonywana przez monterów Komandor.
Przynajmniej na 1 dzień przed ustaloną datą montażu zadzwoni do Ciebie pracownik naszej firmy i potwierdzi godzinę przybycia grupy montażowej. Z miejsca, w którym ma być montowana zabudowa, należy przede wszystkim usunąć stojące tam meble, dywany, obrazy i wszelkie inne przedmioty utrudniające dostęp grupie montażowej. W przypadku trwale zainstalowanych elementów, należy je zdemontować. Na czas montażu, wskazane jest usunięcie z miejsca prac przedmiotów takich jak wazony, szkła, porcelany, rzeźby itd. Zabezpiecz miejsce montażu we własnym zakresie. Nasze grupy montażowe również to robią, ale jeśli w pobliżu masz przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu, usuń je na czas montażu.
Polecamy dopasowane kolorystycznie do wnętrza lub kontrastowe drzwi składane lub uchylne, wypełnione lustrem albo szkłem lakierowanym. Takie drzwi z pewnością przysłużą się każdej łazience - lustro sprawi, że będzie wyglądać na większą i nikt się nie domyśli, że kryje za sobą wnękę. Wybór szkła kolorowego spowoduje, że drzwi staną się wyrazistym akcentem kolorystycznym lub idealnie wtopią się w tło. Wszystko zależy od wyboru wypełnienia i jego koloru, a możliwości są praktycznie nieograniczone.
W systemie przesuwno-łamanym można wykonać drzwi składane, z których każda z par ma dodatkowo możliwość przesuwania się na boki. Istnieje też możliwość stosowania tego systemu jako wejścia do garderoby.
System przesuwno - łamany łączy zalety drzwi przesuwnych i uchylnych, umożliwiając pełny dostęp do wnętrza szafy. Maksymalna szerokość dwóch skrzydeł, czyli 1 pary drzwi to 1000 mm, a maksymalna wysokość to 2750 mm. System umożliwia zabudowę wąskich otworów umożliwiając pełny dostęp do ich wnętrza. Można go stosować przy nierównych ścianach, jednakże nie jest możliwe zastosowanie go w miejscach, gdzie występują skosy.
Do oddzielenia pomieszczeń lub wydzielenia w nich osobnych stref doskonale nadaje się system przeszkleń Lumi. Można w nim wykonać szklane ściany ze stałymi panelami, z drzwiami podwieszanymi lub uchylnymi. Te przeszklenia ze szprosami o loftowy charakterze, to doskonała alternatywa dla klasycznych ścian. Komandor ma w swojej ofercie także przesuwne drzwi przejściowe oraz przesuwne drzwi podwieszane. Drzwi podwieszane jest to system umożliwiający między innymi rozdzielenie dwóch pomieszczeń w domu bez konieczności montowania dolnego toru w podłodze. Całość konstrukcji zawieszona jest na torze górnym, zamontowanym do ściany lub sufitu. Oferujemy system podwieszany drzwi pojedynczych oraz podwójnych, w których możliwe jest zastosowanie dwóch różnych kolorów płyt, odpowiadających kolorom mebli w danym pomieszczeniu. Maksymalna szerokość drzwi to aż 1500 mm.
Niestety, drzwi podwieszane muszą być mocowane do bardzo stabilnej ściany bądź sufitu. Obudowa z karton-gipsu jest zbyt delikatna, aby utrzymać ciężar toru oraz drzwi.
- Systemy jezdne Komandora, dzięki którym drzwi się przesuwają, zostały tak skonstruowane, aby nie wymagały szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łożyska szczelne, które się same smarują w trakcie przesuwu i odpowiednie, trwałe materiały, zapewniają bezawaryjną pracę wózków przez praktycznie nieograniczony czas. Pamiętaj jednak, by w celu zapewnienia sprawnego, płynnego przesuwu drzwi, usuwać z dolnego toru kurz i inne zabrudzenia gromadzące się tam podczas codziennego użytkowania pomieszczeń. Najprościej jest robić to przy okazji odkurzania podłogi. Odkurzacz najlepiej poradzi sobie z kurzem i drobinami piasku, które dostały się do toru choćby z butów po spacerze.
- Utrzymanie porządku w garderobie czy szafie nie jest trudne. Wszelkie elementy wykonane z płyty można czyścić używając do tego wszelkich środków zarówno w aerozolu, mleczku czy płynie do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Zwróć jednak uwagę, aby nie wylewać płynów bezpośrednio na półki i zbytnio nie zawilgocić płyty. Może to skutkować jej puchnięciem lub rozwarstwieniem. Wystarczy miękka szmatka oraz odrobina wodnego roztworu płynu do mycia naczyń lub innego łagodnego środka myjącego, aby wszelkie zabrudzenia zniknęły. Nie stosuj preparatów opartych na wosku oraz nie używaj szczotek drucianych, zmywaków z ostrą powierzchnią ani preparatów żrących, opartych na kwasach.
- Fronty szaf wypełnione szkłem kolorowym lub lustrem należy czyścić stosując ogólnodostępne środki do pielęgnacji szkła. Idealnie nadają się do tego ściereczki z mikrofibry, które nie wymagają żadnych środków chemicznych.
- Do czyszczenia rattanu i bambusa najlepiej stosować szczoteczki o miękkim włosiu i delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tych właśnie materiałów.
Więcej informacji na temat jak czyścić i pielęgnować meble, żeby przedłużyć ich życie.