Szkło we wnętrzach nigdy nie jest nudne
Szkło we wnętrzach pasuje zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji, a wszędzie, gdzie się pojawia, wygląda stylowo i pięknie. Bez względu czy wybierzecie okładziny ścienne, szklane blaty do stołów, szklane fronty mebli czy tylko subtelne wstawki, osiągniecie zamierzony efekt elegancji. Szkło we wnętrzach czaruje, zachęca, inspiruje i nikogo nie pozostawia obojętnym na swój urok.
Szkło we wnętrzach otwiera przestrzeń i dodaje blasku
Poprzez swoją strukturę, powierzchnię, grę świateł i refleksy, każde pomieszczenie, w którym pojawia się szkło w jakiejkolwiek postaci, wydaje się optycznie większe i jaśniejsze oraz nabiera wyjątkowego blasku. Jest wiele możliwości i różnorodność form, aby szkło zagościło w naszych domach. Może przecież pojawić się na frontach szafy z drzwiami przesuwnymi, jako pełne tafle lub kreatywne połączenie struktur i materiałów. Przepięknie wygląda podświetlone, w postaci półek czy kolorowych akcentów w meblach, na blatach stolików.
A może oczaruje was szkło we wnętrzach jako ekskluzywne okładziny ścienne, szklane panele oddzielające strefy w mieszkaniu lub po prostu panel nad blatami kuchennymi. Przecież nawet szklany, kolorowy wazon czy żyrandol, z połyskującymi i migoczącymi kryształkami, potrafi przenieść nas w inny, bajeczny i romantyczny wymiar. Szkło budzi w nas poczucie wyjątkowości, estetyki, majestatu i harmonii wnętrza, bez względu czy zastosujemy je w salonie, sypialni, łazience, kuchni czy przedpokoju. Nie miejsce bowiem, ale wybór odpowiedniego szkła, jego struktury czy koloru zdecydują o wyjątkowości i zjawiskowości tego materiału.
Szkło, a charakter wnętrza
Rynek oferuje różne rodzaje szkła od luster, poprzez szkło lakierowanych z gładką, błyszczącą powierzchnią, szkło mleczne, przeźroczyste, satynowane do ornamentowych, o pięknych wzorach. Wybór odpowiedniego szkła do wnętrza nie jest więc łatwy, ale warto poświęcić trochę czasu, aby nasze pomieszczenie zyskało zjawiskowy wygląd i niepowtarzalny klimat. Lustra optycznie powiększają pomieszczenia, odbijają światło i dzięki temu rozświetlają wnętrza, dlatego są idealne do wąskich i małych pokoi, korytarzy czy łazienek. Szkło lakierowane, które dostępne jest w szerokiej gamie kolorystycznej ułatwia dopasowanie do już istniejących w pomieszczeniu mebli, sprzętów czy kolorów ścian. Dzięki gładkiej powierzchni bez problemu daje się połączyć z płytą o strukturze drewna, z samym drewnem czy innym szkłem, a dzięki temu, pasuje zarówno do wnętrz klasycznych jak i tych nowoczesnych czy z odrobiną fantazji i artystycznego szaleństwa. Refleksy świetlne na okładzinach ściennych, frontach szaf czy komód, nadadzą wnętrzom przestronności i lekkości, a meble zyskają swój niepowtarzalny design.
<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Jak stworzyć zabudowę wnętrza. By optycznie powiększyć pomieszczenie?
A jeśli blask i połysk nie do końca odpowiadają naszym gustom, warto wybrać szkło satynowe, które te szklane refleksy ma mniej widoczne i dzięki temu sprawia wrażenie delikatnego i subtelniejszego. Szkło sati nadaje meblom wyrafinowanego wyglądu, aksamitnej, gładkiej powierzchni, przez co wnętrze nabiera bardziej luksusowego charakteru. Wielbiciele wyszukanych rozwiązań i wysublimowanego smaku zdecydowanie wybiorą i polubią szkło ornamentowe o ponadczasowym designie. Symetryczne kształty, geometria, głębokie żłobienia, wzory imitujące pikowane elementy materiału oraz wielowymiarowość, połączone z delikatną, aksamitną poświatą szkła sprawią, że taki materiał zastosowany w meblach czy na ścianach nada wnętrzu indywidualnego, ekskluzywnego i niepowtarzalnego charakteru. Wybór odpowiedniego szkła do wnętrza, to tylko kwestia naszego gustu i poczucia estetyki oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.