Szafa dla piłkarza - co skrywa i jak ją zorganizować

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda i co mieści szafa dla piłkarza? To bardzo aktualny temat, zwłaszcza teraz kiedy jesteśmy w fazie Mundialu 2018. Z zapartym tchem śledzimy zmagania piłkarskich drużyn o tytuł Mistrza Świata na murawach stadionów i obserwujemy ich poczynania pomiędzy jednym i drugim meczem. Nawet jeśli kogoś nie interesuje piłka nożna to z pewnością niejeden raz udzieli mu się ten piłkarski klimat święta futbolu, zwłaszcza kiedy na murawę wybiegnie jego ulubiona drużyna lub Reprezentacja Polski.

Ale piłka nożna to nie tylko mecze. To także wielobarwne stroje, koszulki, buty, dresy i mnóstwo innych gadżetów oraz piłkarskich akcesoriów, które trzeba gdzieś schować. Zobaczcie, co może skrywać szafa dla małego i dużego piłkarza i jak najlepiej ją zaaranżować. Może w wakacje czas pomyśleć o zmianie aranżacji pokoju dziecka i szafie dla małego fana piłki nożnej?

piłka nożna i szafa dla piłkarza
Być piłkarzem i grać na wielkich stadionach to chyba największe marzenie małych chłopców


Zaczyna się od marzeń - czyli szafa do pokoju dla małego piłkarza

Zanim Jasiu z „Orlika” jako Jan wejdzie na stadion, przed nim długa droga i wiele wybieganych godzin z piłką. Żeby jednak cały czas czuł piłkarskiego ducha, warto zadbać o klimat w dziecięcym pokoju i wykorzystać piłkarskie akcenty do budowania odpowiedniej atmosfery.

W myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie…”, dobrze jest młodego zawodnika nauczyć dyscypliny, strategii działania i oswajać z widokiem głównego atrybutu, jakim jest piłka. Szafa w pokoju dziecka z emblematem piłki, a potem u nastoletniego fana piłki nożnej z wizerunkiem ulubionego piłkarza to duży motywator do działania. Jeśli więc twoje dziecko interesuje się futbolem, zorganizuj mu wygodną szafę na wymiar, w której zmieści wszystkie potrzebne rzeczy, zarówno te na trening jak i na wyjścia do szkoły czy z kolegami.

Komandor - Szafa dla piłkarza do pokoju dziecięcego z piłkarskimi motywami
Nadruk na szafie lub grafika z motywami piłkarskimi pomogą ciekawie zaaranżować pokój dla małego piłkarza

W szafie jak na boisku – powinien panować porządek, logika i dyscyplina

Taktyka i ustawienia w piłce nożnej na pewno nie zostają bez znaczenia, kiedy w grę wchodzi aranżacja szafy dla piłkarza. Schematy, porządek i strategia to elementy, które z pewnością ułatwiają projektowanie wnętrza i rozkładu mebla. Aby było łatwiej i wygodniej korzystać z szafy, dobrze wykorzystać gadżety i odpowiednie akcesoria, które nie tylko porządkują wnętrze, ale znacznie ułatwiają przechowywanie zarówno rzeczy osobistych jak i piłkarskich strojów i atrybutów. Idąc piłkarskim tokiem myślenia w szafie można wydzielić

 1. Strefę obronną - część na rzeczy osobiste, do której dostęp na jedynie piłkarz i wyznaczone przez niego, zaufane osoby.
 2. Strefę środkową – miejsce na niezbędne ubrania i akcesoria służące głównie do treningu.
 3. Strefę ataku - przestrzeń na strój reprezentacji oraz wszystko, co konieczne jest, aby rozegrać mecz.

Jakie gadżety i akcesoria mieszczą garderoba i szafa dla piłkarza

Piłka nożna, jak każdy sport, posiada wiele charakterystycznych przedmiotów, które obowiązkowo muszą znaleźć się w szafie gracza. I nie chodzi tu tylko o ubiór, ale wszystko, co wiąże się z uprawianym sportem. Dobrze więc zadbać o ich właściwe przechowywanie.

Strój sportowy

 • Koszulki na treningi i wielkie mecze. W piłkarskiej szafie po prostu musi być na nie miejsce, a już na pewno na swoją strefę zasługuje strój reprezentacji lub klubowy. Żeby zawsze były gotowe do użycia i się nie gniotły, dobrze przechowywać je powieszone na wieszakach, w specjalnie wydzielonej przestrzeni. Zapasowe koszulki można natomiast złożyć i umieścić na wyższych półkach, bezpośrednio nad wiszącymi.
 • Spodenki. W zależności od preferowanego sposobu przechowywania mogą wisieć na dedykowanym, wysuwnym wieszaku. Mogą także leżeć równo poskładane na półce, ułożone według koloru lub innego klucza, tak aby pasowały do konkretnej koszulki. Najlepiej umieścić je tuż pod drążkiem z koszulkami, dzięki czemu szybko będzie można skompletować konkretny strój.
 • Dresy i grube bluzy. Idealnie odnajdą się w wyższych partiach szafy lub jeśli zależy nam, aby były pod ręką, w ażurowych koszach dla zapewnienia im wentylacji i odpowiedniego przewiewu.
Oragnizacja męskiej szafy Komandor
W szafie jak na boisku - musi panować porządek i sprawdzone rozwiązania. To uczy dyscypliny i dobrych nawyków.


Obuwie piłkarskie na każda okazję

 • Buty sportowe. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego piłkarze często mają różne buty, kiedy grają? Może to kwestia designu, chęć wyróżnienia się, przesąd, a może zbyt dużej ilości obuwia. Każdy gracz ma swoją teorie na ten temat i swój styl, ale każdy z nich potrzebuje także miejsca na swoje sportowe buty. Miejsce dla obuwia to bardzo ważna strefa w każdej szafie i w przypadku szafy piłkarskiej, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że z pewnością nie odbiega ona od strefy obuwia dla kobiet. Przecież każdy piłkarz musi mieć co najmniej kilkanaście par butów sportowych - to niemal tyle, co kobieta szpilek.

  Korki i obuwie idealnie wyglądają umieszczone w dedykowanej kolumnie, umieszczone na półkach jedne nad drugimi. W wyższych partiach powinny się znaleźć te na specjalne okazji i mecze, poniżej te na treningi z podziałem na obuwie na twardą i miękką murawę, następnie obuwie halowe, a najniżej to sezonowe na śnieg i sztuczną nawierzchnię. Można także trzymać je w dolnej strefie szafy, na wysuwnych, ażurowych półkach lub prawidłach.
Wysuwna ażurowa półka Komandor na buty - rozwiązanie nie tylko do szafy dla piłkarza
W szafie dla piłkarza nie może zabraknąć miejsc na obuwie zarówno to sportowe, jak i to na bardziej oficjalne wyjścia. Ażurowe półki i wysuwne prawidła sprawdzą się doskonaleBielizna osobista

 • Bielizna i skarpetki - najlepiej trzymać je w parach i przechowywać w szufladach wyposażonych w dedykowane wkłady wielofunkcyjne. Dokładnie posegregują one przechowywane tam tekstylia i zapewnią szybki dostęp do wybranej pary skarpet lub bielizny osobistej bez konieczności przeszukiwania całej szafy.
 • Brudna bielizna. W szafie dla piłkarza nie powinno zabraknąć także strefy na nieczystą odzież. Zanim trafi ona do prania, dobrze odseparować ją od reszty ubrań. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku wysuwny kosz na brudną bieliznę, w którym zmieści się strój po meczu lub odbytym treningu.
Kosz wysuwny Komandor z linii akcesoriów chromowanych
Kosz wysuwny na bieliznę - przydatny, kiedy na przykład chcesz w szafie lub garderobie oddzielić rzeczy używane od czystychSzafa dla piłkarza i miejsce na piłkarskie akcesoria

Jak już wspominaliśmy, szafa sportowca to nie tylko odzież. Są też takie przedmioty, jak rękawice, ochraniacze, torby czy chociażby piłka, bez których nie da się odbyć treningu lub wyjść na mecz. Z reguły ich gabaryty nie pozwalają na tradycyjne przechowywanie, więc warto dla nich znaleźć odpowiednie miejsce w przestrzeni szafy.

 • Ochraniacze, getry, rękawice i inne piłkarskie akcesoria powinny być umieszczone w specjalnych szufladach lub koszach dla wygody i komfortu piłkarza oraz właściwego przechowywania. Przeszukiwanie całej szafy w poszukiwaniu zagubionego ochraniacza to po prostu strata czasu.
 • Piłka. Oczywiście ten piłkarski atrybut również zasługuje swoje miejsce, a szafa dla piłkarza powinna mu takie zagwarantować. Najlepiej w takiej roli odnajdzie się kosz ażurowy, który nie tylko zapewni piłce odpowiednią ekspozycję, ale także wygodne leżakowanie.
 • Torby sportowe to zdecydowanie akcesoria piłkarskie dla których przechowywania idealnie nadają się półki i schowki w najwyższych partiach szafy lub garderoby. Taka torba musi mieć swoje miejsce. Przecież bez niej nie uda się żadne wyjście na trening lub wyjazd na mecz.
Komandor - szafa dla piłkarza i fana sportu
Szafa na wymiar w pokoju fana sportu i piłki nożnej to sposób na szybki porządek w męskim świecie


Już od najmłodszych lat warto uczyć młodego piłkarza dyscypliny i porządku. Szafa dla piłkarza to idealne narzędzie, które pomoże nam w tym zadaniu. Drzwi przesuwne w szafie z piłkarską grafiką wprowadzą do pokoju chłopca właściwy klimat. Odpowiednia aranżacja wnętrza szafy ułatwi natomiast zapanowanie nad rzeczami i nauczy schematów działania oraz odpowiedzialności za własne rzeczy.

Kiedyś, w dorosłym życiu może to być bardzo przydatne zawłaszcza, gdy ziszczą się marzenia o byciu gwiazdą futbolu.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz