Szafa biurowa i jej 7 najważniejszych zalet

Czy szafa biurowa z drzwiami przesuwnymi to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że tak. Szafy z drzwiami przesuwnymi to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych mebli biurowych. Gwarantują przede wszystkim doskonałe wykorzystanie przestrzeni oraz połączenie funkcji kilku mebli w jednym. To także dosyć duża swoboda w aranżacji i możliwość stworzenia osobliwego i jedynego w swoim rodzaju biura. Praca w przestrzeni biurowej wymaga skupienia. Nic nie powinno nas rozpraszać, odciągać uwagi i utrudniać wykonywania podstawowych czynności. Szafa biurowa na segregatory, dokumenty i inne biurowe przedmioty ma więc bardzo odpowiedzialne zadanie. Powinna być pojemna, praktyczna, funkcjonalna, cicha i do tego elegancka. Drzwi przesuwne z pewnością mogą jej w tym bardzo pomóc.


Wszystko pod kontrolą, czyli 7 zalet szafy biurowej z drzwiami przesuwnymi

Szafa biurowa Komandor w holu


Zaleta 1 - Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Przy pomocy szafy biurowej na wymiar, można maksymalnie wykorzystać dostępną w biurze przestrzeń, od podłogi do sufitu, od ściany do ściany. Funkcjonalnie i praktycznie zagospodarujemy nią miejsce, jakim dysponujemy, nie marnując ani kawałka. W ten sposób ograniczymy ustawianie w przestrzeni biura dodatkowych mebli, które mogą niekorzystnie wpływać na jego ostateczny wygląd. Szafa biurowa przesuwna, której drzwi przy otwieraniu nie zabierają cennej powierzchni, sprawdzi się nie tylko w małym biurze, ale także tam, gdzie dysponujemy znacznie większą powierzchnią. Wykonanie takiego mebla na wymiar daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Stanowi również doskonałe rozwiązanie, które łatwo zaadaptować w każdym pomieszczeniu, gdzie planujemy stworzyć biuro, nawet w tym pod skosem czy na poddaszu.


Zaleta 2 - Ukrycie niedoskonałości pomieszczenia

Szafy biurowe z drzwiami przesuwanymi doskonale ukryją wszystkie nieestetyczne uskoki czy zakamarki w pomieszczeniu, wprowadzając do wnętrza ład i harmonię. Niewymiarowe wnęki, krzywe ściany, wystające narożniki czy przewody ukryjemy bez problemu we wnętrzu mebla. Jednolita linia frontów, na całej długości biurowej ściany wyciszy i stonuje wnętrze, dzięki czemu biuro zyska na przestronności i schludności.


Zaleta 3 - Łatwe dopasowanie do stylu wnętrza

Wykonując na zamówienie szafę do biura, z łatwością dobierzemy także jej kolor i materiały, z jakich ma być wykonana. Bogata kolorystyka płyt i szkła, jakimi dysponują firmy wykonujące tego typu meble, umożliwia stworzenie szaf biurowych z drzwiami przesuwnymi, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki temu biuro nabierze oryginalności i stylu. Poprzez swobodę w wyborze koloru i kształtu szafy, można stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze, które stanie się prawdziwą wizytówką firmy. Warto wykorzystać więc wszystkie możliwe opcje dla osiągnięcia spektakularnego efektu końcowego, które zachwyci pracowników i odwiedzających biuro klientów.

duża szafa biurowa komandor


Zaleta 4 - Szafa biurowa jako gwarancja porządku w przestrzeni biura

Szafa biurowa w bardzo dyskretny oraz elegancki sposób oddziela i ukrywa w swoim wnętrzu sterty dokumentów, papierów oraz grube segregatory. Odpowiednio zaprojektowany mebel z drzwiami przesuwnymi to gwarancja porządku i schludności, co w przypadku pomieszczeń biurowych jest elementem bardzo pożądanym. We wnętrzu szafy bez problemu można wydzielić strefy dla biurowego archiwum, miejsce na segregatory, faktury czy na dokumenty bieżące. Dzięki takiemu podziałowi nie tylko usprawnimy prace biura, ale także zachowamy porządek w dokumentach. Sterty nieuporządkowanych pudeł, porozkładanych kartek czy materiałów biurowych nie będą zalegały już po kątach, czy na balatach biurek, ale znajdą swoje własne miejsce.


Zaleta 5 - Połączenie wygody z funkcjonalnością

Pojemna szafa to także wygoda i funkcjonalność. Drzwi przesuwne w szafie biurowej ułatwiają szybki dostęp do całego jej wnętrza, a tym samym łatwe wyciąganie i wkładanie segregatorów oraz pudełek z dokumentami. Wystarczy przesunąć jeden front, aby od razu dostać się jednocześnie do kilku stref. Daje nam to wgląd w pełną zawartość szafy bez konieczności przechodzenia od mebla do mebla i od drzwi do drzwi. W ten sposób oszczędzamy także nasz czas i energię.


Zaleta 6 - Wiele funkcji w jednym meblu

Szafa biurowa to jednak nie tylko miejsce na dokumenty i segregatory. W jej wnętrzu zmieścimy też sprzęt biurowy jak drukarki, skaner, niszczarkę czy zapasy tonerów. Dodatkowym atutem odpowiednio zaprojektowanej szafy jest możliwość ukrycia za drzwiami przesuwnymi niewielkiego aneksu kuchennego wyposażonego w niezbędny sprzęt jak ekspres do kawy, zlew, szafki czy niewielki blat. Takie miejsce niewidoczne dla osób postronnych jest bardzo przydatne zwłaszcza w małych biurach, gdzie nie ma możliwości zaaranżowania osobnego pomieszczenia socjalnego. Szafa z drzwiami przesuwnymi daje również możliwość wydzielenia w swoim wnętrzu odrębnej strefy do przechowywania torebek, płaszczy i kurtek pracowników. Dzięki temu unikniemy stojącego w rogu biura wieszaka, uginającego się pod ciężarem odzieży czy ubrań porozwieszanych na oparciach foteli.

szafa biurowa komandor z regalami<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Nowoczesna szafa biurowa, w czym tkwi jej tajemnica?


Zaleta 7 - Oryginalny separator wnętrza

Dobrze zaprojektowana i wkomponowana w przestrzeń biura szafa, od podłogi do sufitu to także mebel, który ułatwia wydzielenie wewnątrz biura kilku odrębnych stref. Zwrócona przodem i eleganckim frontem do części biurowej, od tyłu może stanowić ściankę podręcznego magazynku lub mini archiwum. Tak ustawiona szafa biurowa może także w ciekawy sposób oddzielać od części do pracy część socjalną. W specjalnie stworzonej enklawie, przy niewielkim stole pracownicy będą mogli spożyć posiłek, zamiast pośpiesznie, w stresie robić to przy biurku i na oczach petentów.

Tyle pożytecznych funkcji ukrytych w jednym meblu za przesuwnymi drzwiami, a wszystko po to, aby biuro było schludne, uporządkowane i eleganckie. Biuro, jako wizytówka firmy, powinno być urządzone w przemyślany sposób, ze smakiem i z wykorzystaniem funkcjonalnych mebli. Przytoczone argumenty to chyba najlepsza rekomendacja i dowód na to, że szafa biurowa z drzwiami przesuwnymi to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie do każdego biura.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz