System do zabudowy wnętrz - gdzie się sprawdzi?

Ciekawy system do zabudowy wnętrz to niejednokrotnie sposób na nietuzinkową i bardzo oryginalną aranżację przestrzeni mieszkania. Jego ażurowość, lekkość i zazwyczaj designerska kolorystyka, sprawiają, że coraz częściej sięgamy po tego typu rozwiązania. Wprowadzony przez firmę system kolumnowy Orto to propozycja dla ludzi odważnych w aranżacjach. Dla tych lubiących przestronne wnętrza, a także ceniących sobie nowoczesny design, wszechstronność w zastosowaniu, praktyczność oraz oryginalność.


Słów kilka o Orto, czyli poznajmy się bliżej

Orto to aluminiowy system do zabudowy wnętrz, który został zaprojektowany w zgodzie ze światowymi trendami wzornictwa i panującym designem. Zachwyca swoją minimalistyczną, prostą formą, doskonale komponując się z różnymi stylami w aranżacji wnętrz. Kształt i smukłość profilu nośnego, w połączeniu z najmodniejszą kolorystyką jak anoda naturalna, biel i matowy grafit, pozwalają zastosować go we wnętrzach o różnym przeznaczeniu i funkcji.

Sam system nie jest też trudny w montażu i może być przenoszony w różne miejsca mieszkania przy zmianie aranżacji wnętrz. Profil nośny, na którym wspiera się cała konstrukcja, od dołu zabezpieczony jest regulowaną wkładką ze stopką antypoślizgową. Od góry montowany jest natomiast do ściany za pomocą specjalnego zaczepu z maskownicą. Możliwe jest także inne rozwiązanie montażowe. Kiedy zastosujemy dwa profile nośne w konstrukcji mebla, połączone ze sobą u góry elementem poprzecznym, wówczas możemy tworzyć kreatywne regały, bez konieczności montowania ich do ściany.

system do zabudowy wnętrz Orto
Kształt profilu nośnego oraz kolorystyka, pozwalają zastosować Orto we wnętrzach o różnym przeznaczeniu i funkcji.


Garderoba i system do zabudowy wnętrz, który nada jej lekkości

Systemy do zabudowy ciekawie wyglądają w garderobie. Dzięki nim wnętrze nabiera lekkości i ażurowości, ale także nowoczesnego designu. Takie zastosowanie sprawdzi się i w dużych i w małych pomieszczeniach, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Zaletą wspomnianego systemu kolumnowego jest możliwość montowania w nim dodatkowych elementów. Bez problemu zamontujemy więc półki na dowolnych wysokościach i na dowolny wymiar, a także szafki zamykane drzwiczkami, drążki na ubrania i szuflady. Dzięki temu można urządzić naprawdę ciekawą garderobę, w pełni funkcjonalną i wyposażoną we wszystkie najważniejsze akcesoria, które ułatwią nam panowanie nad naszymi rzeczami. Poza tym dostępna kolorystyka profili daje możliwość spersonalizowania garderoby i dopasowania jej do charakteru wnętrza i stylu mieszkania.


garderoba w systemie orto
Systemy do zabudowy, jak Orto, ciekawie wyglądają w aranzacji garderoby


Nowoczesny system do zabudowy wnętrz odnajdzie się także w salonie

Kiedy zależy nam na przestronnym, ale jednocześnie delikatnym wnętrzu lub na podkreśleniu jego industrialnego charakteru z powodzeniem możemy wykorzystać aluminiowy system kolumnowy jako główny element zabudowy salonowej. Dzięki temu stworzymy ciekawą kompozycję przestrzenną, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale także ciekawie podkreśli urok ściany, na której jest montowana.

Ażurowość konstrukcji nie przytłoczy również wnętrza, pomimo że zajmie ona całą powierzchnię ściany w pomieszczeniu. Taki regał w salonie, stworzony przy wykorzystaniu odpowiednio zaprojektowanego systemu do zabudowy, zastąpi meble modułowe, szafkę pod telewizor czy sprzęt audio. Bez problemu profil nośny połączymy ze szkłem, z płytą laminowaną czy z płytą lakierowaną, a to pozwala już na jego bardzo wszechstronne i uniwersalne wykorzystanie w przestrzeni salonu czy mieszkania.

system orto jako regał w salonie
Lekka konstrukcja Orto nie przytłoczy wnętrza, pomimo że zajmie całą powierzchnię ściany


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Meble wielofunkcyjne, czyli kilka w jednym


Zamiast ścianki dzielącej lub do towarzystwa

Nawet jeśli w salonie posiadamy już meble, sam Orto doskonale się z nimi skomponuje. Może wystąpić pod postacią biblioteczki na książki do kącika czytelniczego lub regału na wyeksponowanie rodzinnych pamiątek czy ciekawych gadżetów przywiezionych z podróży. Dzięki wszechstronności i łatwości spajania się z innymi elementami wnętrza, system do zabudowy wnętrz w odpowiedniej konfiguracji może występować jako odrębny mebel wyznaczający strefy w pokoju. Może także stanowić pomiędzy pomieszczeniami pewnego rodzaju, ażurową i wielofunkcyjną ściankę dzielącą. Nie tylko zyskamy dzięki temu miejsce do przechowywania, ale także ciekawy aranżacyjnie element wnętrza, który na przykład oddziela kuchnię od salonu, czy miejsce relaksu od jadalni.

Aluminiowy profil systemu to także baza do regałów w domowej spiżarni, szkielet funkcjonalnej zabudowy w małym przedpokoju czy nowoczesnych regałów do pokoju nastolatka. Wszystko zależy od funkcji, jaką chcemy mu nadać oraz materiałów, jakie z nim połączymy.

system do zabudowy wnętrz Orto jako ścianka
Orto doskonale skomponuje się z innymi meblami we wnętrzu


System kolumnowy kocha naturalne dodatki

Połączenie industrialnych motywów, jakimi są aluminiowe profile systemu, z ascetyczną formą wnętrza, z odpowiednią kolorystyką ścian, podłogi czy dodatków sprawiają, że wspomniany Orto możemy z powodzeniem stosować w różnych wnętrzach. Sprawdzi się zarówno w tych aranżowanych na styl industrialny, minimalistyczny, loftowy, a nawet skandynawski. W towarzystwie drewna, betonu, kamienia czy cegły system ten czuje się doskonale i całym sobą podkreśla naturalny charakter materiałów. Tworzy z nimi fuzję, wobec której nie można przejść we wnętrzu obojętnie, niezależnie czy będzie to salon, garderoba, przedpokój czy pokój młodzieżowy.

Wykorzystując proponowany system do zabudowy wnętrz, poprzez odpowiedni dobór koloru jego profilu nośnego, zagranie dodatkami i barwami, ciekawie podkreślimy styl wnętrza. Poza tym co ważne nadamy mu także lekkości, nowoczesności, świeżości i nietuzinkowego wyglądu. A w aranżacji i urządzaniu pomieszczeń to bardzo pożądane cechy.

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz