Nowoczesna szafa biurowa – w czym tkwi jej tajemnica?

Dla zachowania odpowiedniej atmosfery sprzyjającej skupieniu w pracy i podniesieniu wydajności ważny jest nie tylko klimat biura i atmosfera wśród pracowników. Niezwykle istotne są też narzędzia i dobrze dobrane meble biurowe, a wśród nich oczywiście nowoczesna szafa biurowa, funkcjonalne biurko, ergonomiczny fotel i odpowiedni sprzęt. Ale co w przypadku mebli oznacza przymiotnik „nowoczesny”? Czy chodzi jedynie o design, czy może o coś więcej?

Nowoczesna szafa biurowa z drzwiami uchylanymi ze szkła
Nowoczesna szafa biurowa z drzwiami uchylnymi

Design, niezawodność czy funkcjonalność? W czym tkwi tajemnica nowoczesnej szafy do biura

Aranżacja nowoczesnego biura, wybór koloru wnętrza i design odgrywają oczywiście istotną rolę, jeśli chodzi o klimat pomieszczenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że w ładnych i dobrze urządzonych biurach pracuje się wygodnie i komfortowo. Jednak nawet najlepiej zaaranżowane biuro nie spełni swojego zadania, jeśli będziemy mieli do dyspozycji przestarzały sprzęt i wadliwe, niepraktyczne meble. Niezawodność mebli i ich funkcjonalność są więc tutaj kluczem do sukcesu. Lepiej postawić na dobre jakościowo, ciche, nowoczesne szafy biurowe oraz ergonomiczne meble, niż ponosić koszty serwisu i przyglądać się sfrustrowanym i poddenerwowanym pracownikom, borykającym się z problemami w swojej codziennej pracy. Odpowiednio wybrane szafy i meble mają swoje zalety, które bardzo szybko docenimy, jeśli postawimy na jakość i funkcjonalność.


Cicha szafa biurowa, która poprawia komfort pracy

Nowoczesne szafy i meble biurowe wyposażone są w specjalne systemy i mechanizmy, nie tylko poprawiające ich funkcjonalność i ułatwiające codzienne biurowe czynności, ale także eliminujące zbędny hałas. Wszystko to, aby podnieść komfort pracy użytkowników i zapewnić im lepsze warunki pracy. W biurze hałas nie jest wskazany, a tym bardziej trzaskanie drzwiami. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zamknąć drzwi szafki czy szafy biurowej wolno i cicho zwłaszcza, kiedy robimy to szybko, bo gonią nas inne obowiązki. Jakie więc elementy są ważne i w co dobrze wyposażyć nowoczesną szafę biurową, żeby służyła przez lata i nie utrudniała nam wykonywania codziennych, służbowych obowiązków?

Aranżacja biura - nowoczesna szafa biurowa z drzwiami przesuwnymi
Aranżacja biura - nowoczesna szafa biurowa z drzwiami przesuwnymi

Zamykamy po cichu

Nowoczesna szafa biurowa z drzwiami przesuwnymi powinna mieć w swoich systemach kilka rozwiązań, podnoszących zarówno komfort jak i bezpieczeństwo użytkowania. Ale jak wybrać najlepsze drzwi i na co zwrócić uwagę? Jednym z ważniejszych elementów w drzwiach są tak zwane domykacze z funkcją Soft-Close, czyli z cichym domykiem. Ich zadaniem jest spowalnianie drzwi podczas zamykania. Zapobiegają w ten sposób uderzaniu drzwi o ścianę pomieszczenia lub mebla, a przez to ograniczają hałas. Takie ułatwienie z pewnością ma korzystny wpływ na jakość pracy w biurze i nasze nerwy. Domykacze dodatkowo eliminują możliwość przytrzaśnięcia dłoni podczas zamykania drzwi, co poprawia również nasze bezpieczeństwo jako użytkownika.


Zamykamy bezpiecznie

Jednak nie tylko płynne i ciche przesuwanie drzwi się liczy. Ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Zamykanie drzwi z impetem zdarza się w każdym biurze, a to może powodować wyskoczenie drzwi z toru. Wybierając nowoczesną szafę biurową dobrze jest sprawdzić, czy jej systemy przesuwne posiadają zabezpieczenie drzwi przed tego typu zdarzeniami. Zapobiega temu specjalny system tzw. Anty-Jumping, który powinien być elementem obowiązkowym, jeśli zależy nam na jak najlepszej pracy drzwi i bezpieczeństwie pracowników.

Także w przypadku nowoczesnych szaf do biura z drzwiami uchylanymi zdecydowanie warto wybrać opcję zawiasów z hamulcem i z cichym domykiem. Dzięki temu skutecznie wyeliminujemy zbyt mocne trzaskanie drzwiami i tym samym zadbamy o dłuższą żywotność mebla, zapobiegając jego uszkodzeniu.

Nowoczesna szafa biurowa na poddaszu
Aranżacja biura na poddaszu - nowoczesna szafa biurowa z drzwiami skośnymi

Zamki i blokady, czyli uzbrojenie nowoczesnej szafy biurowej

Nowoczesna czy klasyczna szafa biurowa to mebel, który od zawsze przechowuje bardzo różne rzeczy. Chowamy w niej ważne dokumenty, materiały, biurowy sprzęt oraz prywatne przedmioty pracowników. Dobrze więc, żeby wszystkie one były odpowiednio zabezpieczone. Jak można to zrobić? Praktycznych i funkcjonalnym udogodnieniem jest zamontowanie w drzwiach przesuwnych oraz uchylnych szafy biurowej specjalnych zamków na kluczyk, ograniczających niepożądanym osobom dostęp do mebla. Nie każda strefa szafy musi być przecież dostępna dla wszystkich. Wystarczy, żeby dany pracownik posiadał własny kluczyk zarówno do szafki prywatnej, jak również do tej strefy szafy biurowej, w której są schowane potrzebne w jego pracy dokumenty czy sprzęt.

Przy wyborze właściwych zamków do drzwi przesuwnych należy dodatkowo zwrócić uwagę czy zamki te oprócz opcji ograniczenia przesuwu drzwi, zabezpieczają je także przed wyjęciem z toru. Służy temu tzw. blokada pionowa. Dopiero połączenie tych obu elementów w meblu daje lepsze zabezpieczenie przechowywanym rzeczom. Nie wszystkie systemy przesuwne mają te zabezpieczenia, a warto o nich pamiętać i wybrać odpowiedniego producenta, kiedy już decydujemy się wyposażyć biuro w nowoczesne meble z tego typu rozwiązaniem.

Nowoczesna szafa biurowa i meble zamykane na zamek
Nowoczesna mała szafa biurowa z drzwiami zamykanymi na zamek - aranżacja przestrzeni biurowej


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Fronty do szaf przesuwnych - matowe czy błyszczące?


Nowoczesna szafa biurowa pod lupą - atesty i gwarancja

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy urządzaniu biura i wyborze szaf biurowych? Oczywiście na odpowiednie atesty na podzespoły. Nowoczesne szafy biurowe na segregatory i dokumenty powinny spełniać określone normy i wymagania, aby były bezpieczne dla otoczenia i użytkowników. Systemy przesuwne w szafach, zawiasy czy płyta, z których wykonana jest szafa, powinny posiadać atesty higieniczne i odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do użytkowania w pomieszczeniach.

Zwróćmy także uwagę na gwarancję, jaką na swoje produkty daje producent. To bardzo istotny aspekt zwłaszcza ekonomiczny, jeśli mamy do czynienia z mocno eksploatowanym produktem, a takim bez wątpienia jest każda, nie tylko nowoczesna szafa biurowa.

Nawet klasyczne rozwiązania wymagają nowoczesnego podejścia. To samo dotyczy mebli i nowoczesnych szaf do biura. Ich zdanie jest co prawda ciągle to samo – przechowywać. Jednak ich lepsza jakość i zastosowane nowe rozwiązania pomagają pracownikom w codziennych czynnościach i poprawiają komfort pracy czyniąc biuro bardziej przyjaznym i bezpiecznym. Nowoczesna szafa biurowa to więc nie tylko mebel, to przede wszystkim (parafrazując jeden z banków) - nowa kultura biurowości i filozofia przechowywania.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz