Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar i jej zalety

Można znaleźć ją wszędzie, w każdym pomieszczeniu. Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar to bardzo uniwersalny mebel, który spełni funkcję, jaką jej nadasz. Jedynym warunkiem jest, że przemyślisz jej usytuowanie, wymiar, wyposażenie wnętrza i wygląd zewnętrzny. Żeby to jednak dobrze zrobić, warto zapoznać się z naszym cyklem „Szafa bez tajemnic”, w którym w kilku częściach przekażemy Wam najistotniejsze informacje o szafie właśnie. No bo kto zrobi to lepiej niż Komandor - ekspert od zabudowy wnętrz, który szafy wykonuje już od 28 lat?


Gdzie jest miejsce dla szafy z drzwiami przesuwnymi na wymiar

Odpowiadając na to pytanie należy stanowczo zaprzeczyć twierdzeniu, że szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar powinna być w przedpokoju lub sypialni. Być może było tak kilkanaście lat temu, kiedy szafę postrzegano jedynie jako meble do przechowywania, nie patrząc zbytnio na jej estetykę. Dzisiaj szafa ma zupełnie inny, nowy wymiar. Różnorodność wypełnień, ich kolorów, faktur, a także ciekawe kształty i kolory profili sprawiły, że komponując ze sobą te elementy i dodając do nich funkcjonalnie zaaranżowane wnętrz, uzyskujemy mebel, który niejednokrotnie stanowi ozdobę pomieszczenia, w którym stoi.

Komandor szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar do salonu
Szafa na wymiar z biegiem lat bardzo zmieniła swoje oblicze i przeznaczenie

Sama szafa stała się meblem bardziej uniwersalnym, bo może łączyć w sobie przestrzeń do przechowywania, z częścią regałową, miejscem na sprzęt RTV lub nawet domowe biuro. Nierzadko stanowi także separator lub łącznik stref w ramach jednego pomieszczenia, pokazując z dwóch stron swoje różne oblicza. Dlatego zastanawiając się gdzie umieścić szafę w domu, warto najpierw zadać sobie pytanie, jaką ma pełnić funkcję?

Szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi doskonale sprawdzi się jako regał na książki i pamiątki oraz mebel na sprzęt RTV w salonie. Dyskretnie usadowi się w sypialni, żeby pomieścić najbardziej osobiste rzeczy. Sprytnie ukryje skarby i ubrania malucha w pokoju dziecięcym. Zadba o ubrania wierzchnie nasze i naszych gości w przedpokoju, a także sprawdzi się jako namiastka spiżarni w kuchni. Nawet na poddaszu będzie ciekawą garderobą lub domową biblioteczką. Szafa z drzwiami przesuwnymi, zwłaszcza ta wykonana na wymiar, ma różne, niebanalne oblicza więc, po co ją ograniczać?

Szafa z drzwiami skadano przesuwnymi na wymiar Komandor w salonie
To jak wygląda Twoja szafa na wymiar, zależy jedynie od Twoich potrzeb i gustu

Szafy Komandor to jednak nie tylko szafy z drzwiami przesuwnymi. W praktyce mogą one posiadać drzwi przesuwne, uchylne lub składano - przesuwne. Także, co jest ogromną zaletą systemów Komandor, nasze szafy mogą zawierać kombinacje tych drzwi w ramach jednego mebla przy zachowaniu jego jednolitej stylistyki. Taka dowolność daje więc jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych szaf w przestrzeni domu, mieszkania czy biura.


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Szafa typu komandor, czyli jak łatwo się pomylić kupując szafę


Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar pełna zalet

O zaletach tego meble raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy powiedzieć, że idealnie wpasuje się w każde otoczenie, w najtrudniejszy nawet do zaaranżowania kąt, od podłogi do samego sufitu, od ściany do ściany. Dobrze zaprojektowana i na wymiar, szafa z drzwiami przesuwnymi, wykorzysta każdy wolny centymetr w pomieszczeniu, znacznie powiększając swoją pojemność od tej przez nas zakładanej. Uporządkuje rzeczy i ubrania, poprzez funkcjonalne akcesoria i podział stref w jej wnętrzu. Dopasuje się stylistycznie do każdego pomieszczenie, dzięki niebanalnym i oryginalnym frontom oraz materiałom, z których może być wykonana.


Dobrze zaprojektowana szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar to paleta zalet:

  • Stanie się ozdobą i głównym meblem w pokoju.
  • Przybierze funkcję, jaką jej narzucimy i sprawdzi się w niej idealnie. Będzie regałem, szafą biurową, odzieżową, biblioteczką, szafą na zabawki, na buty czy namiastką spiżarki.
  • Oszczędzi nasz czas, segregując, dzieląc, chroniąc i odpowiednio przechowując naszą odzież.
  • Sprawi, że szybko i łatwo będziemy mieli do niej dostęp, zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam czasu, na przykład przed wyjściem do pracy czy szkoły.
  • Sprytnie ukryje zabawki i ubrania dzieci, zmieniając się razem z nimi i ich potrzebami, dzięki możliwości zmiany konfiguracji wnętrza.
  • Nie zabierze miejsca w wąskich pomieszczeniach i małych pokojach, ponieważ otwarcie jej drzwi nie wymaga dodatkowej przestrzeni.
  • Nie zawstydzi nas przy gościach, gdyż nigdy nie zaskoczą nas otwierające się drzwi i wysypująca na podłogę zawartość mebla.
  • Dzięki lustrzanym frontom nie tylko rozjaśni i optycznie powiększy pomieszczenie, ale jako wielkie lustro pozwoli na ostatnie spojrzenie przed wyjściem.
  • I wiele innych....

Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar Komandor w przedpokoju
Szafa na wymiar jest pełna zalet - przekonaj się o tym sam

Czy zatem warto mieć szafę z drzwiami przesuwnymi w swoim domu. Oczywiście. A jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę, dowiecie się w dalszej części naszego cyklu „Szafa bez tajemnic”.

Jeśli szukasz szafy dla siebie skorzystaj z formularza "bezpłatnej wyceny" na naszej stronie i umów się z nami na konsultację.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz