Projektanci wnętrz sięgają obecnie po różne, nieraz bardzo odważne, połączenia kolorystyczne. Łączą ze sobą nie tylko różne style, ale także różne barwy, co daje we wnętrzu intrygujący efekt. Wystarczy zobaczyć, ilu zwolenników zyskał w ostatnim czasie styl eklektyczny, które zespala ze sobą to, co wydawać by się mogło jest zupełnie odmienne i do siebie niepasujące. Korzystamy z jego zalet praktycznie w każdym pomieszczeniu od sypialni po łazienkę. Ciekawe mariaże można zastosować również w kuchni. Dwukolorowe meble kuchenne sprawią, że przestrzeń, w której spędzamy wiele godzin w ciągu dnia, z pewnością będzie prezentowała się zjawiskowo i ciekawie.
Dwukolorowa kuchnia dla odważnych
Wśród zróżnicowanych kolorystycznie stylizacji, niejednokrotnie można spotkać te, łączące ze sobą bardzo skrajne barwy. Zestawienia żywych kolorów, nie są jednak propozycją dla każdego. Osoby lubiące stonowane przestrzenie raczej nie odnajdą się w otoczeniu przykuwających wzrok barw. Mocne i soczyste kolory zdecydowanie nadają się do przestronnych i dobrze doświetlonych przestrzeni kuchennych lub otwartych wnętrz.
Przy mocno wyeksponowanym kolorze mebli kuchennych, warto zadbać o neutralne otoczenie. Dzięki temu dwukolorowa kuchnia odegra we wnętrzu rolę solisty i nada przestrzeni konkretnego wyrazu. Kolorystyczne zróżnicowanie nie musi być według klasycznego podziału góra-dół. Modne staje się różnicowanie stron lub konkretnych elementów zabudowy kuchennej. Przy stonowanym monumencie meblowym skrywającym w rzędzie szafek duży i mały sprzęt ADG, kuchenna wyspa w intensywnym kolorze lub wyróżniający się blat będą z pewnością ciekawym i nietuzinkowym akcentem.
Dowolność kolorystycznej kombinacji oraz dobór ciekawych, pod względem struktury materiałów dają między innymi meble na zamówienie. Jedynymi ograniczeniami w trakcie ich projektowania są zazwyczaj wyobraźnia i wrażliwość inwestora. Tylko od nas zależy, czy zestroimy koralową górę z czarnym dołem, czy szarości z odcieniami zieleni. Możemy zastosować takie połączenie, jakie tylko przyjdzie nam na myśl lub jakie podpowiada nam preferowany przez nas styl. Zawsze jednak warto pamiętać, żeby przy urządzaniu kuchni zbytnio nie przesadzić z oryginalnością.
Na aktualności nie tracą, mimo upływy czasu, dwukolorowe meble kuchenne w czarno – białym wydaniu. Ta fuzja barw nie jest zbyt kontrowersyjnym zestawienie i można ją zaliczyć raczej do klasyki. Taka monochromatyczna aranżacja jest spokojna, ponadczasowa i elegancka. Oczywiście kwestia proporcji bieli do czerni czy czerni do bieli jest zupełnie dowolna, ale pamiętajmy, że niejednokrotnie od niej zależy efekt końcowy kuchennego wnętrza.
"Wybierając jedynie dwie barwy warto postawić także na faktury i struktury frontów meblowych. To one, wraz z detalami i kuchennym sprzętem, nadają klimatu całej kuchni i podkreślają panujący w niej styl"
Przy użyciu bieli i czerni bez trudu zaaranżujemy kuchnię w tylu Glamour, art-deco, retro, vintage, a nawet minimalistycznym. Dodając oryginalne uchwyty do drzwiczek, morficzne krzesła, finezyjną lampę, pojemniki na przyprawy czy charakterystyczny panel pomiędzy blatem i szafkami możemy wykreować bardzo ciekawy styl naszej dwukolorowej kuchni.
Dwukolorowe meble kuchenne dla ceniących klasykę
Trendy aranżacyjne ulegają zmianom, niejednokrotnie zataczając kręgi i przejmując elementy od swoich poprzedników. Są jednak takie rozwiązania, wobec których upływający czas jest bezsilny. Osoby lubiące klasyczne zestawienia, z pewnością docenią dwukolorową kuchnię, w której biel, czerń lub szarość spotykają się z barwą naturalnego, drewna lub kamieniem. Sięgając po elementy w dekorach drewna czy kamieniu oraz stonowane dodatki, zdecydowanie uspokoimy wnętrze kuchni i dodamy jej ponadczasowej elegancji. Pięknie usłojone wiekowe orzechy, pradawne dęby czy drewno egzotyczne ocieplają wnętrze kuchni, a jako drugi dekor wprowadzają elementy natury i klasy.
Jednolite barwy ciekawie eksponują i uwypuklają rysunek słojów i sęki na dekorach drewnopodobnych oraz delikatne smugi i użyłkowania na kamieniach lub spiekach. Kuchnia w takim wydaniu nigdy nie będzie nudna i przestarzała, a jej wnętrze wypełnione zapachami domowych wypieków i potraw będzie działało na wszystkie zmysły.
Powoli odchodzi się od utartego wcześniej kanonu rozkładu samego wnętrza kuchni. Górne szafki utrzymane są w jednym odcieniu i usytuowane bezpośrednio nad dolnymi – w innym kolorze. Być może wynika to z faktu, że rzędy szafek górnych zastępowane są często dużą zabudową na jednej ze ścian. Popularne także stają się dedykowane kominy z kombinacją sprzętu AGD, piekarników na wysokości, wbudowanych ekspresów do kawy czy mikrofalówek. Zmianie uległa także struktura szafek dolnych. Często wypiera je wyspa kuchenna, łącząca salon ze strefą gotowania.
O ile kiedyś podział kuchni na strefy definiował układ szafek, o tyle dzisiaj możemy to zrobić na przykład poprzez kolor. Nie oznacza to wcale zupełnego odejścia od klasycznych rozwiązań, w których królowały rzędy dolnych i górnych szafek oraz wstęga blatu roboczego. Jak już wspominaliśmy, klasyka często pozostaje, pomimo zmieniających się upodobań i forsowanych przez kreatorów trendów. Najważniejsze, żeby w kuchni było funkcjonalnie i wygodnie.
Różnicuj w obrębie jednego koloru
Planując kolorystykę mebli kuchennych, możemy dobierać ją wedle jeszcze jednego, nieopisanego dotąd klucza. Ciekawym rozwiązaniem jest zestrojenie ze sobą barw wywodzących się z jednej rodziny, poprzez dobór różnych odcienie wybranego koloru. Poprzez poruszanie się w obrębie danej barwy można wprowadzić pewne subtelne urozmaicenie do bryły mebla i całego wnętrza. Stalowy można połączyć z grafitem, gołębim szarym czy bazaltowym, do tego zestawić mat z połyskiem lub głęboką strukturą.
W takim wydaniu gradacja kolorów i różnorodność powierzchni sprawią, że wnętrze kuchni zyska na oryginalności i niepowtarzalności oraz nabierze wyjątkowego charakteru. Dzięki temu przestrzeń będzie wyglądała bardziej intrygująco.
Poprzez zestawianie różnych odcieni danego koloru, uzyskujemy stonowane, eleganckie wnętrze kuchni. Dwukolorowe meble kuchenne docenią wszyscy poszukujący ciekawych połączeń i wyjątkowych wnętrz. Kształt i forma mebli, ich kolorystyczne zestawienie w przestrzeni kuchni to elementy, które pozwalają kreować wnętrza na miarę potrzeb, trendów i czasów. Zabawa kolorem, jego dobór i nałożenie na właściwy mebel to zadanie nie tylko dla projektantów. Sami również możemy poeksperymentować, poszukać inspiracji w Internecie, katalogach czy we własnym otoczeniu. Z takiej gamy barw i przykładów wystarczy wybrać opcję, która będzie zgodna z naszym gustem, poczuciem estetyki oraz aranżowaną przestrzenią kuchenną.Można także wykreować własne, autorskie zestawienie. Dwukolorowe meble kuchenne z pewnością nadają się do tego idealnie.
Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...
Komandor na świecie
Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...
Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...