Nowoczesna kuchnia z wyspą i jej zalety

Kuchnia z wyspą - nowoczesna i na czasie. Jedni ją kochają, inni uważają za nietrafiony trend, który próbujemy zaadaptować do naszych wnętrz. Niezależnie od tego, która teoria jest nam bliższa pewne jest, że każdy ma prawo wybrać to, co podoba mu się najbardziej i zorganizować wnętrze po swojemu.

Urządzając mieszkanie, warto śledzić najnowsze trendy i sprawdzać, co producenci mebli i projektanci proponują jako funkcjonalne i oryginalne rozwiązanie. To szczególnie ważne w przypadku aranżowania kuchni, która oprócz funkcji przygotowywania posiłków, pełni też często rolę miejsca spotkań towarzyskich. Powinna być zorganizowana tak, by wykonywanie kolejnych czynności było przyjemnością i oszczędzało czas, a do tego jej aranżacja tworzyła klimatyczne miejsce w domu. Dobrze zatem wybrać rozwiązania sprawdzone i praktyczne, a przede wszystkim takie, które uważamy za najlepsze dla nas samych.

Nowoczesne meble kuchenne w połączeniu z dopasowaną do nich wyspą, która może pełnić różnorodne funkcje, z pewnością sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających szefów kuchni i amatorów kuchennych szaleństw.

Nowoczesna kuchnia z wyspą w stylu industrialnym
Nowoczesna kuchnia z wyspą zastępującą klasyczne szafki dolneCzy meble kuchenne z wyspą sprawdzą się w polskim domu

Wielu osobom wyspa pośrodku kuchni kojarzy się wciąż z wystrojem wnętrz rodem z USA. Takie obrazki znamy z filmów, programów dotyczących aranżacji wnętrz czy portali internetowych. Okazuje się jednak, że z tego niezwykle praktycznego rozwiązania coraz częściej korzysta się także u nas. Decyduje się na nie coraz więcej osób. Po części wynika to z układu oddawanych nowych mieszkań i standardów przyjętych przez deweloperów, z mody kreowanej przez projektantów, a po części ze zmiany naszego sposobu życia. Każdy z tych czynników ma swój udział w zmianie podejścia do aranżacji wnętrz oraz popularności kuchni z wyspą.

Kuchenna wyspa to element wyposażenia, który znakomicie prezentuje się, gdy towarzyszą mu nie tylko nowoczesne meble kuchenne. Jest ona absolutnie uniwersalnym detalem, który ciekawie łączy różnorodne style aranżacyjne. Oryginalne i nietuzinkowe połączenie wyróżnia się użytecznością i wygląda nad wyraz gustownie.

Wyspa w szarej kuchni z meblami KOMANDOR
Kuchenna wyspa jako miejsce spożywania posiłkówNowoczesna kuchnia z wyspą - siła kreacji w aranżacji wnętrza

Meble tworzone na wymiar pozwalają na dopasowanie szafek kuchennych do naszych wymagań, zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. Coraz więcej osób decyduje się również zabudować kuchnię aż po sufit i nie martwić się o kurz, jaki gromadzi się w górnej strefie mebla. To jednak przede wszystkim dobry sposób na wykorzystanie dostępnej przestrzeni, szczególnie w małym mieszkaniu. Przy tego typu aranżacji wyspa kuchenna to nie tylko ciekawy akcent, ale także blat roboczy czy stół. Dobrze więc uwzględnić ją w planach kuchni.

Warto pamiętać że nowoczesna kuchnia z wyspą, układ charakterystyczny głównie dla dużych wnętrz, sprawdzi się również na mniejszej powierzchni. Jeśli więc takie rozwiązanie jest tym, którego poszukujecie, wybierzcie otwartą kuchnię z wyspą i zaprojektujcie ją do takiego celu, jaki jest najbardziej potrzebny. Meble kuchenne wykonywane na wymiar mają tę przewagę nad tradycyjnymi, już gotowymi wyrobami, że można je dopasować do indywidualnych wymagań, układu, wymiaru i stylu wnętrza. Wyspa kuchenna jest tego idealnym przykładem. Umocowana na stałe lub mobilna, ciekawie wpisze się w aranżację małej kawalerki, mieszkania w bloku czy dużego apartamentu.

Nowoczesna kuchnia z białą wyspą
Nowoczesna kuchnia, w której strefa robocza i strefa zmywania umiejscowione zostały na wyspie

Projektując kuchnię z wyspą, zwróćmy uwagę na funkcje wyspy. Może ona występować jako tradycyjnie pojmowane miejsce na przygotowywanie posiłków albo element spajający wnętrze, dzielący je jednocześnie na strefy. Materiały, z których wykonany wyspę nadadzą charakteru aranżowanej przestrzeni i samej kuchni, dlatego dobrze jest przemyśleć kwestie detali i rozmiaru wyspy jeszcze na etapie planowania. W zależności od wielkości pomieszczenie wyspa kuchenna na zamówienie może mieć dowolne wymiary. Przyjmuje się, że zazwyczaj oscylują one w przedziale od 80 do 160 cm.


Wyspa kuchenna - z czego się składa

Wyspa kuchenna, będąc centralnym elementem nowoczesnej kuchni na wymiar, składa się z kilku kluczowych elementów:

  • Po pierwsze, główną część stanowi blat roboczy, który może być wykonany z różnych materiałów, takich jak granit, marmur, drewno czy kompozyt. Blat dostarcza dodatkowej przestrzeni do gotowania, przygotowywania posiłków i serwowania potraw.
  • Kolejnym ważnym elementem są szafki i szuflady, które oferują miejsce do przechowywania kuchennych akcesoriów, garnków i przyborów. Niektóre wyspy kuchenne posiadają także wbudowane urządzenia, takie jak zlewozmywak, płyta grzewcza czy zmywarka, co zwiększa funkcjonalność całej przestrzeni.
  • Wyspa może być także wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak bar, krzesełka czy hokery, które tworzą strefę do spożywania posiłków i integracji z rodziną i gośćmi.

Dzięki takiej różnorodności elementów, wyspa kuchenna staje się wszechstronnym i praktycznym rozwiązaniem, które doskonale integruje funkcje gotowania, przechowywania i relaksu w jednym miejscu.

Kuchnie nowoczesne z wyspą - różne funkcji kuchennej wyspy

Wiadomo, że otwarta, nowoczesna kuchnia z wyspą zdobywa coraz większą ilość zadowolonych użytkowników w Polsce. Nie powinno to nikogo dziwić. Rozwiązanie takie jest nie tylko bardzo uniwersalne, ale również eleganckie i praktyczne. Jego zalety docenią przede wszystkim osoby lubiące najnowsze trendy wnętrzarskie. Z pewnością przypadnie do gustu również tym, którzy podczas wykonywania kuchennych prac cenią sobie towarzystwo i obecność najbliższych. Kuchenna wyspa to centralne miejsce dowodzenia i mebel, który może pełnić wiele różnych funkcji:


Strefa dodatkowego przechowywania

Jeśli wyposażymy wyspę w szafki, szuflady, półki i przestrzenie uzyskamy idealne miejsce na przechowywanie. Zmieścimy tu najbardziej użyteczne akcesoria kuchenne, garnki, przyprawy czy tekstylia. Odpowiednio zaprojektowane szafki pozwolą schować i mieć w zasięgu wzroku wszystko, co niezbędne w trakcie przyrządzania posiłków.

Biała wyspa kuchenna połączona ze stołem
Wyspa kuchenna jako blat roboczy, połączona z klasycznym stołem

Strefa zmywania

Miejsce, w którym znajdzie się wygodny zlew. Dzięki temu codzienna czynność może stać się przyjemnością, kiedy możemy ją wykonywać rozmawiając z bliskimi. To rozwiązanie sprawdzi się także w kuchniach, w których nie ma zmywarki. Blat roboczy z wpuszczoną w niego umywalką, wygląda bardzo nowocześnie i z pewnością zdobędzie uznanie użytkowników.

Strefa gotowania

To chyba najbardziej powszechne zastosowanie, jeśli bierzemy pod uwagę wyspę kuchenną. Takie rozwiązanie, w którym na wyspie umiejscowimy kuchenkę i możemy przygotowywać posiłki wybiorą osoby, które dużo gotuję i lubią, kiedy podczas tej czynności towarzyszą im najbliżsi. Gotując z twarzą zwróconą w stronę salonu, można cały czas uczestniczyć w życiu domowników. Można także oglądać ulubiony serial i nie separować się od otoczenia na kilka godzin.

Strefa spożywania posiłków

Czyli klasyczny blat pełniący rolę stołu przy którym wypijemy poranną kawę, zjemy szybkie śniadanie czy obiad. Tu także pobiesiadujemy z przyjaciółmi. W takiej formie wyspa kuchenna to bardzo często spotykane rozwiązanie, które oddziela kuchnię od części salonowej, dopasowując się ze swojej każdej strony do konkretnego pomieszczenia lub zastępując stół, na który po prostu nie ma miejsca.

Strefa przygotowywania posiłków

Kuchnia z wyspą, która stanowi dodatkowe miejsce przygotowywania jedzenia to chyba najprostsza funkcja, jaką może pełnić ten mebel. A jak wiadomo, blatu z w kuchni nie powinno zabraknąć, więc wyspa czy to w wersji stałej czy mobilnej jest tutaj na wagę złota.

Brązowo biała kuchnia z wyspą
Sposób na oryginalne połączenie wyspy z szaflami dolnymi


<<<<<<<<<< DOWIEDZ SIĘ TAKŻE, Jak oddzielić kuchnie od salonu?

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz