Urządzamy nowoczesny przedpokój w bloku

Wizytówka domu. Tak można powiedzieć o przedpokoju. To pierwsze pomieszczenie, jakie wita nas i naszych gości zaraz po przekroczeniu progu domu. Czy będzie to klimatyczny korytarz w starej kamienicy, czy nowoczesny przedpokój w bloku, czy może przestronny hol w domu? Nie ma znaczenia. Ważne, aby nie tylko oddawał atmosferę panującą w domu oraz styl jego mieszkańców, ale przede wszystkim był czysty i przyjazny.

Nowoczesny przedpokój w bloku czy klimatyczny, który wybrać?

Nie starajmy się aranżować przedpokoju w bloku, jako odrębnego pomieszczenia, które w żaden sposób nie jest związane stylistycznie z resztą mieszkania. Taka różnica w wystroju sprawi, że oderwany od innych pomieszczeń przedpokój będzie zaburzał całe wnętrze. No bo jak odnajdziemy się w nowoczesnym przedpokoju w bloku, mając w innych pokojach stylowe komody, fotele czy biblioteczki, wpisujące się stylistycznie w epokę baroku lub styl kolonialny?

Nie ma co udawać, że bloki witają nas wielkimi, przestronnymi i doskonale doświetlonymi przedpokojami. Niestety, rzeczywistość jest zgoła inna. Często w bloku jest wąski, mały i nieustawny przedpokój , a dodatkowo, niemal na każdej ze ścian, z odrębnymi wejściami do innych pomieszczeń w mieszkaniu, jak pokoje, kuchnia czy łazienka. Taki rozstaw wnętrza to zdecydowanie utrudniona aranżacja przedpokoju, ale nie jest niemożliwa.

Przede wszystkim nowoczesny przedpokój w bloku powinien być widny oraz przestronny. I to nie jest tylko kwestią okna, którego raczej nie uświadczymy w żadnym polskim bloku. To kwestia odpowiedniej aranżacji.

Nowoczesny przedpokój w bloku zielony Komandor
Nowoczesny przedpokój w bloku nie musi być szaro-bury


Nowoczesny, niewielki przedpokój w bloku - co to oznacza?

Efekt przejrzystości i otwartej przestrzeni można uzyskać poprzez dobór odpowiednich mebli i kolorów. Co zatem oznacza stwierdzenie „nowoczesny przedpokój w bloku”? Czy musi on być surowy, industrialny? Czy może „nowoczesny” oznacza także klimatyczny i funkcjonalny przedpokój? No i czy pawlacze w przedpokoju w bloku to jeszcze nowoczesność? Oczywiście, każdy styl ma swój klimat, a nowoczesność dla każdego z nas oznacza zupełnie coś innego.

Klimatyczne wnętrze to takie, które zachęca swoim wyglądem i aurą do wejścia, do przebywania i da się w nim wyczuć atmosferę, jaka panuje w całym domu. Nowoczesność nie musi być zimna i nieprzystępna. Nowoczesność wnętrza przejawia się w meblach, w kolorach, w kształtach i dodatkach, ale też doskonale łączy się z przeszłością, kształtując i kreując bardzo ciekawe aranżacyjnie wnętrza.. Nawet mały przedpokój może mieć swój klimat, a urządzony w stylu skandynawskim kwalifikować się jako nowoczesny. To detal tworzy klimat i jest wisienką na torcie. Jednak jego odpowiedni dobór jest bardzo ważny i wymaga smaku oraz umiarkowania.


Znajdź złoty środek, kiedy chcesz urządzić nowoczesny przedpokój

Żaden przedpokój, nawet ten, który wydaje nam się nowoczesny, nie będzie taki, jeśli nie znajdziemy zasady złotego środka i za wszelką cenę będziemy chcieli ustawić w nim więcej rzeczy i mebli, niż jest w stanie pomieścić. Szafka przy szafce, chociażby nawet najładniejsza, komoda, pawlacz i szafa, a do tego ogromne lustro to czasami może być za dużo. Powstały chaos spotęguje odczucie nieporządku i ciężkości, a to nie będzie miłe w odbiorze ani dla nas, ani dla naszych gości. Aranżacja przedpokoju to sztuka wyboru oraz właściwego zestawienia elementów i można się jej nauczyć.

Niewielki przedpokój - tu jasne barwy ścian, będą stanowiły doskonałe tło dla rzeczy w naszym przedpokoju, otworzą wnętrze, a czasami, jeśli będzie to konieczne, zneutralizują je. Przy wąskich wnętrzach możemy także pokusić się o jasne lub nawet w tej samej tonacji co ściany meble, które wpiszą i wkomponują się w pomieszczenie. Proste i gładkie przestrzenie, równe płaszczyzny stworzą wnętrze, które uspokaja i wycisza. Wystarczy czasami dodać im trochę akcentów w postaci ciepłego drewna albo oryginalnych dodatków, aby wąski przedpokój stał się bardziej przyjazny i zachęcający.

Przedpokój nie ma przytłaczać, ma wywoływać uśmiech u nas i naszych gości, kiedy przekraczamy próg mieszkania oraz dawać poczucie relaksu i bezpieczeństwa. W mieszkaniach w blokach, nowoczesny czy klasyczny przedpokój to przedsionek reszty domu, to jego wizytówka więc jego wystrój nie może być nam obojętny.

biała szafa otwierana
Czasami mniej znaczy więcej - funkcjonalna szafa na wymiar idealnie wpisuje się w nowoczesny przedpokój


Jakie meble sprawdzą się, kiedy urządzamy nowoczesny przedpokój w bloku

Urządzając nowoczesny i jednocześnie funkcjonalny przedpokój w bloku, wykorzystajmy występujące w nim wnęki i uskoki, aranżując w nich szafy, schowki czy regały. Starajmy się nie zagracić przedpokoju zbędnymi meblami, bo więcej wcale nie oznacza lepiej i ładniej. Wystarczy szafa, komoda, ciekawy wieszak lub funkcjonalny pawlacz, jeśli pomieszczenie nam na to pozwoli, aby nasz przedpokój pomieścił wszystko, co niezbędne.

W szafie schowamy wierzchnie ubrania nasze i odwiedzających nas gości. Możemy podzielić jej wnętrze w taki sposób, aby dało się przechowywać zarówno długie płaszcze, jak i krótsze kurtki czy garsonki. W jednej części zaplanujmy szuflady, w których schowamy czapki, szaliki, rękawiczki i inne rzeczy sezonowe, które z racji swoich gabarytów wymagają konkretnego i oddzielonego od innych miejsca do leżakowania. W górnej części szafy możemy trzymać torebki, torby, walizki podróżne, grubsze swetry czy kapelusze.

Taka szafa to komfort, zwłaszcza jeśli jest wąski przedpokój, w którym nie ma miejsca na tradycyjnie otwierany mebel. Dzięki wykonaniu szafy na wymiar, idealnie wpasujemy ją w przestrzeń przedpokoju, bez marnowania wolnego miejsca. Innym jej atutem jest możliwość wykonania frontu z lustra. Nie tylko optycznie powiększymy pomieszczenie i rozjaśnimy wnętrze, ale dodatkowo zyskamy duże lustro, w którym możemy przeglądnąć się zawsze przed wyjściem. Aranżacja przedpokoju z szafą w roli głównej, czyż to nie wygodne i praktyczne rozwiązanie?

szafa z lustrem przedpokój w bloku
Lustro w szafie powiększa optycznie przedpokój i jest bardzo praktyczne, nie tylko przed wyjściem z domu

Mebel na wymiar ma jeszcze jeden atut, sami wybieramy jego kolor i materiały, z jakich ma zostać wykonany. Szeroka gama kolorystyczna płyt, szkła i paneli, paleta wzorów i grafik ułatwiają dopasowanie mebla nie tylko do wnętrza i do pozostałych mebli, ale także do naszego gustu i stylu jaki lubimy.

Nowoczesny, mały przedpokój w bloku - zalety

Mały nowoczesny przedpokój w bloku może być niewielki, ale potrafi zaskoczyć wieloma zaletami.

  • Po pierwsze, taka przestrzeń jest stosunkowo łatwa do utrzymania w porządku, ponieważ ograniczona powierzchnia zmusza nas do przechowywania tylko najpotrzebniejszych rzeczy. To z kolei pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć bałaganu.
  • Po drugie, aranżacja małego przedpokoju w nowoczesnym stylu pozwala na stworzenie przestrzeni o eleganckim i minimalistycznym charakterze. Czyste linie, jasne kolory oraz inteligentne wykorzystanie dostępnej powierzchni sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i przyjemne dla oka. Taki na przykład może być przedpokój w stylu skandynawskim.
  • Kolejną zaletą małego nowoczesnego przedpokoju jest oszczędność miejsca. W blokach przestrzeń często jest ograniczona, więc możliwość zaaranżowania przedpokoju w sposób efektywny i funkcjonalny pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnych metrów kwadratowych.


Czy komoda wpisuje się w nowoczesną aranżacje małego przedpokoju w bloku?

Jak najbardziej. Aranżacja niewielkiego przedpokoju w bloku może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wąskim pomieszczeniem. Kluczem do sukcesu jest funkcjonalność, dlatego wykorzystajmy każdą przestrzeń, a mały przedpokój stanie się naprawdę wielki. Towarzyszką szafy, w małym przedpokoju w bloku lub kamienicy, może być na przykład komoda. Ten wdzięczny mebel, w dowolnym wymiarze i kształcie, odnajdzie się niemal w każdym miejscu. W szufladach schowamy drobne rzeczy, na które zawsze brakuje miejsca. Schowamy tu czapki i szaliki, dla których nie przewidzieliśmy miejsca w szafie, a czasami po prostu apaszki i paski, przybory do czyszczenia ubrań lub inne domowe gadżety. Komoda na wymiar może mieć wąskie i płytkie szuflady lub wręcz przeciwnie, duże i głębokie. Aranżując mały przedpokój i stawiając w nim komodę, zyskujemy nie tylko jeszcze jeden mebel, ale także dodatkowe miejsce do eksponowania w postaci blatu. Możemy na nim ustawić ciekawe przedmioty, które wprowadzą naszych gości w klimat mieszkania, zdjęcia, świece lub pamiątki z podróży.


Regały, siedziska... dla nich też jest miejsce w nowoczesnym przedpokoju

Czasami w nowoczesnym przedpokoju w bloku można spotkać oryginalnie wkomponowane lub zaaranżowane regały na książki. To trochę inne podejście do przedpokoju, ale bardzo ciekawe i niebanalne. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy przedpokój stanowi wprowadzenie do następnego pomieszczenia i staje się wizytówką mieszkańców.

nowoczesny przedpokój w bloku z szafa Komandor
Komoda to dobry przyjaciel szafy w każdym przedpokoju

Co jeszcze obok komody i szafy? Siedzisko. Tak, to bardzo popularny element w wystroju nowoczesnego przedpokoju w blokach. Taki mebel połączony z częścią przeznaczoną na wieszanie ubrań jest nie tylko praktyczny, ale i bardzo funkcjonalny. Zaleta siedziska jest też to, że nie zajmuje dużo miejsca, a naprawdę ociepla wnętrze.


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Nowojorski klimat we wnętrzu


Nowoczesny przedpokój w bloku kontra lustro

A jeśli w drzwiach szafy nie zaplanowaliśmy lustra, możemy wprowadzić je do wnętrza jako ładny akcent. Duże lustro w oryginalnej ramie to niejednokrotnie bardzo ekskluzywny gadżet w przedpokoju, który jednocześnie jest jego ozdobą. Lustro optycznie powiększa też mały przedpokój, dlatego warto wykorzystać jego potencjał. Wykonując wszystkie te meble na wymiar, łatwo możemy zadbać o ich jednakowy styl i kolorystykę. Nie musimy obawiać się i kombinować z doborem barw i dekorów. Dzięki temu zyskujemy spójną stylistycznie przestrzeń, która ma zdefiniowany przez nas wygląd i swojski, domowy klimat najbliższy nam i naszym bliskim. Nawet ciekawie zaaranżowane i wkomponowane w całość pawlacze w przedpokoju w bloku mogą odmienić jego charakter i dodać mu lekką nutkę nostalgii, ale w nowoczesnym wydaniu.

Nowoczesny przedpokój w bloku dla każdego oznacza coś innego, bo każdy inaczej definiuje nowoczesność. Wystarczy jednak odrobina kreatywności, pomysłowości i dobrych chęci, aby stworzyć we własnym domu naprawdę przyjemny, niewielki przedpokój. Wnętrze, które zachwyci naszych gości, a na naszej twarzy wywoła uśmiech po przejściu przez próg, kiedy wracamy do domu po podróży lub ciężkim i wymagającym dniu. Mały przedpokój, ale po prostu nasz.

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz