Nowojorski klimat we wnętrzu

Nadeszła zima, a wraz z nią smutna, szara rzeczywistość. Wielu z nas urozmaica sobie chłodne dni książką lub jakimś dobrym filmem. Miłośnicy kina z pewnością chłoną nie tylko fabułę ale i z racji szarugi za oknami, krajobrazy. Miłośnicy kina i architektury z kolei, napawać się będą, niezależnie od towarzyszącej im aury, kadrami uwypuklającymi piękno wielkomiejskiej zabudowy, w tętniących życiem aglomeracjach.

A jeśli już o takich mowa, bezkonkurencyjny wydaje się Nowy Jork i słynne, urokliwe kamienice z piaskowca. Piękne elewacje, odbijający się w wysokich oknach zachód słońca, chodniki z kostki brukowej i intensywna zieleń rzędem posadzonych drzew. Czar miasta, wdzięk osadzony w filmowym świecie. Chyba każdy kiedyś marzył o tym, by uszczknąć go trochę dla siebie. Zobaczmy jak przenieść jego fragment do swojego mieszkania.


Pamiętaj o proporcjach

- Trudno zaaranżować powierzchnię na małym metrażu tak, aby oddawała ona klimat przestrzennej kamienicy. Warto jednak pokusić się o kilka elementów, które choć zapożyczone, będą nie tylko atrakcyjnie się prezentowały, ale i pozostaną wciąż funkcjonalne. Dzięki ponadczasowemu charakterowi stanowić będą stały element wyposażenia nawet jeśli po latach zmienimy koncepcję aranżacji wnętrza – tłumaczy Monika Szczęsny, projektantka wnętrz firmy Komandor.


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Wnętrze z francuską duszą


Naturalne materiały w nowojorskim stylu

To zawsze dobre rozwiązanie. Podłogi, drzwi i schody wykonane z naturalnych surowców lub ich imitacji, stanowią uniwersalną podstawę wystroju wnętrza . Charakteryzuje je też duża elastyczność – na takiej bazie możesz modyfikować wystrój całego mieszkania. Dziś np. modne jest, kiedyś uważane za odważne, łączenie drewna z bardziej nowoczesnymi, geometrycznymi formami, czy metalowymi elementami wpisującymi się w styl minimalistyczny. W przypadku słynnych, nowojorskich piaskowców drewniane elementy stanowią nieodzowny, silny akcent. Szczególnie klimatyczne wydają się drewniane drzwi przejściowe, oddzielające pokój dzienny od części jadalnej czy kuchennej.

- Należy pamiętać, że to rozwiązanie, które nie tylko pełni rolę użyteczną, ale i ozdobną. Warto wybierać takie systemy mocowania drzwi, które eliminują dolny tor, dzięki czemu unikamy łączeń na podłodze. To ważne, gdy decydujemy się na zaakcentowanie właśnie tych dwóch elementów – podłogi i drzwi – podpowiada Monika Szczęsny.

Aby utrzymać nowojorski klimat bezpiecznie jest postawić na ściany w stonowanych, delikatnie przygaszonych kolorach – beżach, kremach, szarościach. Przy takich połączeniach, nie można jednak zapomnieć o odpowiednio dobranym oświetleniu, bo to ono tworzy ten specyficzny klimat. Punktowe, ciepłe światło uchroni nas przed wrażeniem chłodu, doda atmosferze tajemniczości i pożądanego przez nas uroku. Świetnie sprawdzą się tu nie tylko lampy, ale i tradycyjne, białe świece. W takim wnętrzu swoje miejsce odnajdą stare tapicerowane fotele, czy zapomniane pamiątkowe detale. Dzięki klasycznej formie nie przytłoczą kompozycji, a jedynie nadadzą jej bardziej indywidualny charakter. Wykorzystanie zapomnianych, ale jakże klimatycznych i jedynych w swoim rodzaju sprzętów, pomoże dokonać dużych zmian pomieszczenia mniejszym kosztem.

sale
sale

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz