Praca w domu, czyli jak urządzić biuro w domu i na małym metrażu

Praca w domu wiąże się z organizacją domowego biura, czy tego chcemy, czy nie. I niezależnie czy pracujemy w ciągu dnia, wykonując wolny zawód, czy przynosimy niedokończone rzeczy do domu, żeby zamknąć rozpoczęty projekt, odpowiednie miejsce do pracy to podstawa. Dowiedzcie się jak zaplanować biuro w domu, w przestrzeni niewielkiego mieszkania, żeby było funkcjonalne i zapewniało nam odpowiednie warunki do pracy.


Komfort z posiadania biura w domu

Nawet najmniejsze, ale własne, biuro w domu to luksus, który docenią wszyscy. Nawet pracujący w domu tylko od czasu do czasu. Ile razy wyrwani przez dźwięk budzika, jeszcze na wpół sennie, drepczemy do łazienki lub biegamy jak poparzeni po domu? Bo przecież trzeba zjeść śniadanie, wypić kawę, zawieźć dzieci do szkoły lub wyprowadzić psa na spacer, a później jeszcze zdążyć do biura. Zerkamy na zegarek i zastanawiamy się, dlaczego czas dzisiaj biegnie akurat szybciej. Wielu z nas bardzo dobrze zna ten obrazek. Jak bardzo marzymy wtedy, aby mieć biuro w domowym zaciszu. Tym bardziej, jeśli praca, którą wykonujemy, wcale nie wymaga od nas wychodzenia z domu.

To samo napięcie czujemy, kiedy przynosimy pracę z firmy do domu, po godzinach. Gdzie usiąść, żeby ją spokojnie dokończyć, skoro każdy w domu zajęty jest swoimi sprawami, życie toczy się pełną parą, a dookoła szum i gwar? Jak znaleźć spokojny kąt, aby nikomu nie przeszkadzać i aby nikt nie przeszkadzał nam? Gdzie schować dokumenty, żeby nie zainteresował się nimi domowy pupil lub dziecko, które akurat jest w fazie zachwytu własną twórczością?

Odpowiedź jest jedna. Potrzebne nam jest biuro w domu lub chociażby jego namiastka, nawet jeśli mieszkamy na niewielkim metrażu. Każda praca wymaga komfortu i odpowiedniego miejsca, jeśli ma być zrobiona dobrze i efektywnie. Dlatego planując i aranżując domowe biuro, myślmy o sobie i wielu godzinach spędzonych przy biurku, podczas jej wykonywania.

biuro w domu Komandor


Odpowiednie miejsce na biuro w domu

Miejsce to kluczowa sprawa podczas urządzania biura w domu i należy dobrze rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Luksusem jest sytuacja, kiedy w mieszkaniu mamy wolny pokój, w którym możemy stworzyć sobie miejsce do pracy. Jednak w rzeczywistości, mieszkając w bloku lub małym mieszkaniu, metraż, którym zazwyczaj dysponujemy, nie stwarza nam takich idealnych warunków. W małym mieszkaniu biuro w domu najczęściej urządza się tam, gdzie jest po prostu miejsce.

Miejsce do pracy powinno spełniać określone kryteria. Być odpowiednio doświetlone, w miarę możliwości oddalone od codziennego zgiełku, żeby dawało możliwość skupienia i chociaż na czas pracy, odcięcia się od domowego życia. Istotne są także meble, przy których będziemy pracować, ich układ, usytuowanie w pomieszczeniu, wygląd, a nierzadko także wkomponowanie we wnętrze.

Jeśli już mamy wstawić biurko czy regał do pomieszczenia to niech uzupełniają całość umeblowania. Najlepiej wpisując się w styl wnętrza lub przynajmniej ciekawie wyglądając, kiedy będą miały odmienny charakter od pozostałych mebli. W takich sytuacjach przy aranżacji domowego biura, doskonale sprawdzą się meble na wymiar, które bez problemu wkomponujemy i ciekawie zaaranżujemy w wybranym pomieszczeniu. Niestety, wydzielenie strefy do pracy i miejsca na biuro w domu, bardzo często wymaga od nas pewnych aranżacyjnych kompromisów, a na pewno zagarnia jakąś część naszego wnętrza. Tego nie da się po prostu uniknąć.

Biuro w sypialni na poddaszu<<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Meble wielofunkcyjne, czyli kilka w jednym


Biurko, krzesło i światło to podstawa, kiedy organizujesz biuro w domu

Na wyposażeniu domowego biura nie może oczywiście zabraknąć biurka, krzesła i oświetlenie, czyli tego wszystkiego, co towarzyszy nam w pracy w każdym biurze. Co prawda, domowe warunki ograniczają w pewien sposób możliwość posiadania dużego i przestronnego biurka, z szerokim blatem, ale nie uniemożliwiają posiadania wygodnego biurka, dopasowanego do naszych potrzeb.

Wybierając biurko do pracy w domu, kierujmy się więc tym, co jest dla nas najważniejsze – funkcjonalnością i ergonomią. Biurko powinno mieć odpowiednio usytuowany blat, dopasowany wysokością do naszego wzrostu. Jego kształt i wygląd powinny pasować do innych mebli w pomieszczeniu, żeby stworzyć spójną całość i nie burzyć porządku i harmonii we wnętrzu. Planując zakup biurka, wybierzmy to wykonane na wymiar. Wtedy nie będziemy mieli problemu z jego dopasowaniem wymiarowym, ani kolorystycznym.

Komandor nie tylko zapewnia jednakową kolorystykę dla wszystkich mebli, jakie chcemy wykonać do jednego pomieszczenia. Dodatkowo zajmuje się ich projektowaniem, doradztwem, transportem i profesjonalnym montażem. To duża wygoda i oszczędność, która nie wymaga od nas, jako klientów, dużego zaangażowania własnego czasu i posiadania wszechstronnej wiedzy.

Biuro w salonie


Biuro w domu z komodą czy z regałem?

Z biurkiem, które wyposażymy w szuflady, szafki czy półki, w zależności od tego, do jakich celów ma nam służyć i jaki rodzaj pracy wykonujemy, możemy zgrać stylistycznie i kolorystycznie także funkcjonalny regał czy komodę. Będzie to uzupełnienie mebli biurowych w domowym wydaniu. Jeśli nasze biurko planujemy ustawić w rogu pomieszczenia, to zastanówmy się nad blatem narożnym, który zazwyczaj jest większy, ale też funkcjonalnie adaptuje niewykorzystywany często róg pokoju. Gdy aranżacja pomieszczenia nie pozwala nam na umieszczenie biurka przy oknie lub domowe biuro ukryliśmy w szafie, zadbajmy o dobre oświetlenie lub doświetlenie stanowiska pracy.

W domowym biurze sami jesteśmy sobie szefem, behapowcem i pracownikiem, dlatego sami też musimy zadbać o odpowiednie warunki i miejsce pracy. Dobrze dobrana lampka biurkowa, z regulacją położenia i natężenia światła, czyli właściwe źródło światła, które świeci na blat, a nie prosto w twarz, to zdrowie naszych oczu i wymierne korzyści.

Nie zapominajmy także o właściwym krześle lub fotelu. Powinny być one odpowiednio wyprofilowane, z oparciem i podłokietnikiem, żeby było nam wygodnie. Szeroki wybór tapicerek i designerskich kształtów sprawia, że czasami taki fotel może być urozmaiceniem we wnętrzu i bardzo oryginalnym akcentem. Nie zapominajmy oczywiście o jego inne j ważnej funkcji, dodatkowego siedziska w domu, w razie potrzeby.

O czym warto pamiętać urządzając domowe biuro? No przede wszystkim o tym, że biuro w domu, to najczęściej nie tylko samo biuro. Bardzo często to dedykowana przestrzeń, która może być wykorzystana do innych celów i przez innych domowników. Sprawmy więc, aby stworzone przez nas miejsce pracy, było nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i ciekawie komponowało się z resztą mieszkania, a dzięki temu praca wykonywana w domu, nie będzie tylko obowiązkiem.

sale
sale

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz