Klimatyczna sypialnia na poddaszu ze skosem

Sypialnia na poddaszu ze skosem - kto chociaż raz nie marzył, żeby usnąć w takim miejscu? Aby móc patrzeć przed zaśnięciem w rozgwieżdżone niebo? Przecież to scena z najbardziej romantycznych filmów. Poddasze, to właśnie miejsce, które na sypialnię nadaje się idealnie nie tylko z racji swojego usytuowania, z dala od codziennego zgiełku, ale także wytworzonej tam aury intymności.


Sypialnia na poddaszu ze skosem jako nie lada wyzwanie

Jedynym problemem, z którym należy się zmierzyć, planując urządzenie klimatycznej sypialni na poddaszu, to właśnie skosy, postrzegane często jako trudne lub niemożliwe wręcz do zagospodarowania. Tym bardziej warto poznać kilka niuansów i zasad, które ułatwią aranżację pomieszczenia w którym ma powstać wymarzona sypialnia na poddaszu ze skosem.

sypialnia na poddaszu ze skosem Komandor niebieska
Widok nieba w sypialni na poddaszu to przywilej nie dla każdego

Kiedy powstaje sypialnia na poddaszu ze skosami - dobry plan liczy się przede wszystkim

W aranżacji wnętrz plan to podstawa, dlatego zanim przystąpimy do urządzania sypialni pod skosem, weźmy do ręki kartkę, długopis i miarkę, bo bez nich planowanie będzie o wiele trudniejsze. Sypialnia na poddaszu ze skosem to dosyć duże wyzwanie. Przyglądnijmy się skosom, ich nachyleniu, wysokości ścianek kolankowych i rozmieszczeniu okien. To właśnie te uwarunkowania pomieszczenia mają znaczenie przy aranżacji sypialni. Zastanówmy się też dobrze, jakie meble chcemy ustawić w naszej sypialni. Czy będzie to tylko łóżko z szafkami nocnymi, czy może komoda lub szafa na wymiar idealnie wpasowana pod skos? Ilość mebli też jest ważna, bo w pewien sposób porządkuje i definiuje przestrzeń, w której chcemy stworzyć niebanalną, klimatyczną sypialnię na poddaszu.

Określenie ciągów komunikacyjnych w najwyższych miejscach na poddaszu, to kolejny etap w planowaniu, bo to one determinują rozstaw mebli i podział na funkcje naszego pomieszczenia. Pamiętajmy też o odpowiednim doborze kolorów ścian i oświetlenia. Chociaż na poddaszu ma panować klimat sprzyjający wypoczynkowi i relaksowi, to jednak zastosujmy jasne, pastelowe kolory na ściany, będą optycznie powiększały pomieszczenie, a dodatkowo odbijały wpadające przez okna dachowe do wnętrza i załamujące się światło. Dodatkowo, jasne ściany nie będą wymagały od nas montowania zbyt intensywnego światła w naszej sypialni.

szafa KOMANDOR na poddaszu
Dobór mebli, kolorów i dodatków ma duży wpływ na stworzenie klimatycznej sypialni<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Wyśnione łóżko do sypialni - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?


Skosy w sypialni - nie takie straszne

Owszem, sypialnia na poddaszu ze skosem, to nie jest prosty temat, ale po odpowiedniej aranżacji można w niej stworzyć prawdziwy azyl i niepowtarzalny klimat. Przecież to właśnie skosy dodają niekwestionowanego uroku naszemu wnętrzu. W sypialni najważniejsze jest oczywiście łóżko. Planując jego ustawienie pamiętajmy, że aby dorosły człowiek mógł bez problemu usiąść na łóżku, skos powinien znajdować się na wysokości co najmniej 110 cm, a żeby stać swobodnie chociaż z jednej strony, powinna być zachowana wysokość min. 190 cm. Stawiając łóżko pod skosem możemy w pobliżu pochyłu ściany ustawić zagłówek, a pozostałą częścią wyjść w kierunku wyższych ścian. Nie szkodzi, że za zagłówkiem pozostanie wolna przestrzeń, można ją funkcjonalnie zabudować półkami, czy małymi szafkami z drzwiami przesuwnymi na wymiar. Stworzymy w ten sposób idealne miejsce na podręczny schowek na drobne rzeczy czy książki.

Samo łóżko też możemy zrobić na wymiar, jeśli tego wymaga wysokość naszych skosów. Właśnie to jest przewaga mebli na wymiar, zamówione łóżko nie tylko będzie kolorystycznie pasowało do innych mebli, ale też będziemy mogli wybrać odpowiedni materiał z bardzo szerokiego wachlarza kolorów i dekorów. Mamy praktycznie pełną swobodę, ponieważ sami decydujemy o jego gabarytach, więc może być odpowiednio niższe, mieć dowolną szerokość i długość. Obok łóżka warto wygospodarować miejsce na szafki nocne z lampkami, do wieczornego czytania, które poprzez zastosowanie tych samych materiałów co w łóżku lub jego zagłówku, idealnie uzupełnią aranżację i pozwolą zachować ten sam styl we wnętrzu.

Stylowa sypialna na poddaszu z zabudowaną szafą
Klimatyczna sypialnia na poddaszu to także odpowiedni dobór świateł

Idealna strefa przechowywania - funkcja jaka może pełnić Twoja sypialnia ze skosem

Kiedy zaplanujemy już naszą strefę do spania, przejdźmy do strefy przechowywania. Sypialnia na poddaszu ze skosem, to doskonałe miejsce na różnego typu schowki na wymiar, regały, skośną szafę lub wydzieloną garderobę. Ukrycie rzeczy za przesuwnymi drzwiami, wykonanymi w systemie dedykowanym specjalnie do zabudów ze skosem, to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których mamy deficyt prostych ścian. Wnętrze szafy lub garderoby tworzymy sobie sami, decydując gdzie umieścimy drążki, gdzie szuflady i dostosowując je do możliwych warunków w pomieszczeniu. Pamiętajmy jednak, że do codziennych ubrań w meblach na poddaszu musimy swobodnie sięgać, więc dobrze, aby miały wysokość ok. 190 cm.

Niższe partie szafy czy miejsca przy samym odejściu skosu, przeznaczmy na rzeczy sezonowe lub rzadziej używane. W miejscach, w których nie jest niemożliwe zastosowanie drzwi przesuwnych, dopasujmy drzwi uchylane, najlepiej w takim samym profilu, jak w drzwiach przesuwnych naszej szafy. Tym samym nie musimy się martwić o zachowanie jednolitej stylistyki w sypialni i niepotrzebnego mieszania mebli o różnych charakterze.

Chyba najmniejszy problem stanowi ustawienie komody. Ten mebel może być zaprojektowany dowolnie i dosunięty jak najbliżej skosu, nie tracąc nic na swojej funkcjonalności. I właściwie klimatyczną sypialnię na poddaszu mamy już gotową.


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Sypialnia w stylu vintage - jak zaaranżować wnętrze z duszą?


Czasami potrzebna jest pomoc przy skosach

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dosyć dużą część swojego życia. To miejsce przeznaczone dla nas i tylko wybranych osób, ukryta najczęściej przed okiem gości. Nie oznacza to jednak, że musi być byle jaka. Odpowiedni dobór mebli i funkcjonalne oraz logiczne ich rozmieszczenie, zagwarantują nam stworzenie strefy tak potrzebnego w dzisiejszych czasach komfortu. Jeśli więc zaaranżowanie klimatycznej sypialni na poddaszu nas przerasta, powinniśmy skorzystać ze specjalizujących się w tej dziedzinie firm, które posiadają wieloletnie doświadczenie w temacie zabudowy pomieszczeń ze skosami. Nie tylko przy pomocy odpowiedniego programu graficznego przygotują wizualizację pomieszczenia, ale także pomogą zaplanować i na dowolny wymiar zaprojektować wszystkie meble, które mają stanowić jego wyposażenie.

Niech nic nie zakłóca nam widoku nocnego nieba usianego gwiazdami lub nie przesłania wstającego o poranku słońca. Sypialnia na poddaszu ze skosem może mieć swój niepowtarzalny klimat i niech będzie dla nas azylem i ukochanym miejscem na ziemi.

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz