Strefa relaksu w domowym zaciszu - stwórz ją po swojemu

Strefa relaksu w domowym zaciszu. Brzmi przyjemnie? Piątek wieczór, sobota i niedziela, czyli długo wyczekiwany weekend przed nami. Któż z nas tego nie lubi? Kto nie czeka na moment, kiedy schroni się w domowym zaciszu. Bez wyrzutów sumienia poleży dłużej w łóżku, usiądzie w fotelu z ukochaną książką lub wyciągnięty na sofie, pochłonie następny odcinek ulubionego serialu. Tak, w domu możemy wszystko. W domu jesteśmy u siebie i sami decydujemy, gdzie, jak i ile będziemy wypoczywać. Sami stwórzmy własną strefę relaksu w domowym zaciszu, tak po prostu, po swojemu jak lubimy.

strefa relaksu w domowym zaciszu z książką


Strefa relaksu w domowym zaciszu z dobrą książką to najlepszy przyjaciel na długie wieczory

Czas spędzony z książką, to zawsze czas zdecydowanie dobrze wykorzystany. Jedni wzruszają się nad romansami, inni z wypiekami na twarzy pochłaniają kolejne strony próbując rozwiązać kryminalne zagadki. Nie ważne co lubimy czytać, ważne, że obcujemy z książką.

Żeby jednak czytanie sprawiło nam prawdziwą przyjemność, stwórzmy sobie miejsce, które sprzyja tego typu rozrywce. Stwórzmy naszą domową strefę relaksu, a także miejsce do leżakowania i przechowywania dla naszych książek. Klimat domowej biblioteki, to na pewno coś, co pomoże nam w tym zadaniu. Domowy regał, który stanowi imitację wielkich, bibliotecznych regałów pełnych książek, lampka na stole, jak w prawdziwej czytelni, oraz wygodny i miękki fotel, to atrybuty tej naszej oazy, które tworzą odpowiedni klimat wyciszenia i zadumy.

Jednak biblioteczka z prawdziwego zdarzenia to niestety dla wielu z nas nieosiągalne marzenie z uwagi na gabaryty naszych mieszkań. Jednak wykonanie regału na wymiar i ustawienie go w specjalnie wyznaczonym dla niego miejscu naszego mieszkania, to już zupełnie możliwe i osiągalne rozwiązanie. Wystarczy ciekawie zaaranżowana witryna ze szklanymi drzwiczkami, za którymi ustawimy nasze zbiory albo otwarty regał pasujący do pozostałych mebli w mieszkaniu. Wpasowany w nawet najtrudniejszy do zaaranżowania kąt sprawi, że namiastka czytelni zaczyna nabierać realnych kształtów.

A może właśnie regał perełka, czyli mebel zupełnie odbiegający charakterem i kolorem od pozostałych mebli w mieszkaniu? Dlaczego nie. Takie rozwiązanie jednoznacznie oddzieli strefę duchowych i empirycznych doznań od codziennych czynności. Jeśli do tego dodamy wygodny fotel ustawiony przy oknie lub w pobliżu stojącej lampki podłogowej czy stołowej, to możemy być pewni, że czas zwolni, a świat z kart książki stanie przed nami otworem.

salon i relaks w domowym zaciszu


Nie ma jak solidne wsparcie, czyli stolik musi być

Strefa relaksu w domowym zaciszu wymaga specjalnej oprawy i akcesoriów. Mebel do zadań specjalnych, bo tak możemy powiedzieć o stole czy stoliku. Zawsze w gotowości, mobilny, przemieszczający się tam, gdzie akurat go potrzebujemy. Mały na co dzień i wielki, kiedy niespodziewanie odwiedzą nas goście. Dźwiga ciężary podczas domowych przyjęć, tworzy romantyczny klimat podczas wieczornych kolacji lub randek, kiedy ustawimy na nim płonące świece. Stanowi wsparcie, kiedy postawimy na nim kubek gorącej kawy czy herbaty zadumani nad książką lub filmem.

To jaki ma wygląd zależy od pomieszczenia, w którym przyjdzie mu stać i funkcji, jaką będzie pełnił, dlatego decydując się na jego zakup dobrze przemyślmy gabaryty, kolor i kształt stolika. Kiedyś w pokojach królowała dama z PRL-u czyli ława, teraz stolik lub kombinacja kilku stolików zastąpiły jej miejsce na salonach. Poprzez dowolność bryły oraz koloru stolika i materiałów z jakich może być wykonany, z łatwością dopasujemy go do każdego wnętrza: klasycznego, glamour, nowoczesnego, industrialnego czy skandynawskiego. To właśnie jest przewaga wykonania mebla na zamówienie nad meblami dostępnymi w stałej ofercie sklepów. Połączenie struktur, faktur i kolorów, płyty ze szkłem, szkła z tworzywem i różne inne wariacje materiałowe, to gwarancja stworzenia jedynego w swoim rodzaju stolika na zamówienie, który potrafi odmienić charakter każdego wnętrza.


Dwa w jednym, czyli inny wymiar stolika

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest postawienie obok siebie dwóch bliźniaczych stolików o różnych wysokościach, uzyskując w ten sposób dodatkowy blat oraz ciekawą kompozycję przestrzenną. Kiedy jednak zależy nam na większej wolnej przestrzeni w pokoju, możemy schować niższy stolik pod wyższy, uzyskując stolik z podręczną półką poniżej blatu. Nie ważne więc czy nasz stolik ma cienki czy gruby, solidny blat, czy jest niski czy wyskoki, czy stoi na stylizowanych czy prostych nogach, pamiętajmy, że jest to mebel niezbędny w wyposażeniu naszego mieszkania i zawsze pod ręką, więc tym bardziej doceńmy jego ważność.

strefa relaksu w domowym zaciszu na kanapie


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Nowoczesne stoliki kawowe

Wyobraźmy sobie niski stolik z ustawionymi na nim płonącymi, zapachowymi świecami lub biokominkiem, kubkiem dymiącego, ciepłego kakao, w otoczeniu wygodnych i kolorowych puf lub poduch rozrzuconych na mięsistym dywanie. Czy to nie jest miejsce na wymarzony relaks? Czy tak może wyglądać nasza strefa relaksu w domowym zaciszu? Rozsiądźmy się wygodnie na sofie, zanurzmy w poduszki, poczujmy aromat wanilii czy cynamonu i dodajmy jeszcze lekkie szemranie ulubionej muzyki… Wyłączmy telefon, bo to chwila na wyciszenie i odpoczynek… Niech świat za oknem zwolni, niech czas się zatrzyma… to jest nasz moment na domowy relaks.

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz