Wyrafinowany minimalizm, czyli styl minimalistyczny we wnętrzach

Wyrafinowany Minimalizm to trend na 2018 rok, który idealnie wpisuje się w modny ostatnio styl minimalistyczny we wnętrzach. Może on także iść w parze z trendem gry odcieni, w którym we wnętrzach nie ma miejsca na szaleństwo kolorów i przedmiotów, a raczej panuje harmonia i spokój. Nie oznacza to wcale, że wnętrze minimalistyczne musi być nudne!

<<<<<<<<<< DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ O: Trendzie gra odcieni, czyli harmonia we wnętrzu

By stworzyć przestrzeń mieszkania pełną lekkości i wyrafinowania, warto zdecydować się na subtelne zestawienia struktur i ko­lorów. Sam minimalizm nie przejawia się tylko w barwach. Zasada mniej znaczy więcej, obowiązuje w całej aranżacji. Oszczędne formy i bryły mebli, brak ozdobników i ograniczona ilość przedmiotów to wszystko ma za zadanie stworzyć przestronne wnętrze i przestrzeń do odpoczynku, relaksu oraz wyciszenia.

Szafa w stylu minimalistycznym i trend wyrafinowany minimalizm
Styl minimalistyczny we wnętrzach skupia się na detalach

Wyrafinowany minimalizm – propozycje dekorów

Nie tylko jasne barwy tworzą minimalistyczne wnętrza. Istotne jest to, aby barw nie było ich za dużo. Styl minimalistyczny we wnętrzach kocha umiar, zerka w stronę ascetycznych przestrzeni, ale nie nudnych i byle jakich. W doborze i umiejętnym wykorzystaniu materiału jest klucz do tworzenia eleganckich i wyrafinowanych wnętrz salonu, sypialni czy garderoby . Nic, żaden detal, nie może być oczywisty, lecz musi mieć to „coś”, co zastąpi „ilość”. W aranżacji wpisujących się w styl minimalistyczny, odnajdą się bardzo dobrze:

  • Płyty: Płyta Czarna Ze Struktura, akryl biały
  • Panel 3D: Biały Połysk, Stalowy Szary Metalik
  • Szkło: Matelac Grey Metal, Matelac Grey Classic, Sati Bazaltowy
styl minimalistyczny we wnętrzach - materiały dla stylu wyrafinowany minimalizm Komandor
Podpowiedź, co i jak łączyć w stylu minimalistycznym

Symbioza matu z połyskiem- zaskakujący efekt

Styl minimalistyczny we wnętrzu ma kilka punktów styku ze stylem skandynawskim, zwłaszcza w doborze barw i oszczędności formy. Bryła mebla, czy jego wykończenie, nie mogą być zbyt przesadzone i przerysowane ilością detali. Wystarczy jeden akcent w postaci zróżnicowanej struktury, aby efekt był imponujący.

Połączenie gładkich powierzch­ni z trójwymiarowymi panelami lub zestawienie matowych elementów z połyskującymi nada naszym meblom tego wyrafinowania i charakteru. Zastosowanie wie­lu odcieni tego samego koloru sprawi, że w przestrzeni zapanuje ład i harmonia. Co ważne, zawsze zwracaj uwagę na jakość i funkcjonalność przedmiotów i mebli - te obie cechy w minimalizmie mają bardzo duże znaczenie.

styl minimalizstyczny we wnętrzu
Mat i połysk - idealne połączenie nadające klasy

Styl minimalistyczny we wnętrzach - ważne to, czego nie widać

We wnę­trzu, gdzie mniej znaczy więcej, idealnie sprawdzą się rozwiązania, które w pełni funkcjonalne, są zarazem niewidoczne jak system drzwi bezramkowych Helio­dor lub system uchylny Opal OP14. Dzięki nim materiał wyeksponowany na frontach szafy czy mebli nie jest niczym zakłócony i może być pokazany w pełnej krasie. Nie trzeba wielu rozpraszających łączeń, raczej delikatne wtrącenia dla zróżnicowania powierzchni i wprowadzeniu wyróżniającego detalu. Wszystko jednak z umiarem i wyważoną oszczędnością jaka cechuje we wnętrzach styl minimalistyczny.

przykłady łaczeń w stylu minimalistycznym
Zastosowanie na froncie wielu odcieni tego samego koloru podkreśli charakter mebla


W minimalistycznym wnętrzu pokaż to, co chcesz pokazać. Rzuć światło i skieruj wzrok na centralny punkt, którym może być mebel, obraz czy rzeźba. Nie rozpraszaj zmysłów i uwagi. Styl minimalistyczny we wnętrzach to chwila oddechu od ferii otaczających nas barw w miejskiej dżungli. Daj sobie chwilę na odpoczynek i stwórz przyjazne wnętrze, w którym design, jakość i funkcjonalność tworzą trio idealne.

styl minimalistyczny we wnętrzach w których niczego nie jest za dużo system heliodor szafa przedpokoj
Wyrafinowane i spokojne wnętrze, w którym niczego nie jest za dużo


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz