Trendbook i trendy w aranżacji wnętrz 2018

Trendy w aranżacji wnętrz 2018 - jesteście ciekawi, jakie będą i co przyniosą? A może zostaną na dłużej i niektóre z nich już doskonale znacie? Pojęcie trendów dla wielu osób jest czymś egzotycznym, oderwanym od rzeczywistości, chwilowym kaprysem projektantów i designerów. To obszerny temat, który wydaje się nie do ogarnięcia. Mamy jednak nadzieję, że podpowiedzi i cenne rady znajdziecie w naszym Trendbook-u „Trendy 2018”, przygotowanym wspólnie z Joanną Misiun, architektem wnętrz, absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wykorzystajcie je przy tworzeniu wyjątkowych i unikalnych wnętrz, w których odnajdziecie swoje miejsce i dajcie ponieść się pasji tworzenia.

Najnowsze trendy na 2018 rok zebrane w jednym miejscu - to właśnie jest Trendbook Komandor
Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz 2018 rok zebrane w jednym miejscu - to właśnie jest Trendbook Komandor

Trudna sztuka łączenia w trendach wnętrzarskich i magiczne „jak”?

Kolor, faktura, struktura i kształt… tyle składowych, które powinny ze sobą współgrać, aby powstało coś eleganckiego i wyrafinowanego. Czasami synergia kilku, z pozoru niepasujących do siebie elementów, może przekształcić się w prawdziwe dzieło, wysmakowany mebel czy wnętrze z charakterem. Jak jednak radzić sobie z trudną wędrówką po świecie stylu i designu? Jak łączyć i zestawiać materiały oraz kolory, aby uzyskać najlepszy efekt?

W rzeczywistości wystarczy kilka wskazówek i profesjonalnych porad, żeby znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie, oswoić trendy i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej. Trendy wnętrzarskie i styl aranżacji, który wpuszczamy do swojej przestrzeni nie powinny być w sprzeczności z nami samymi.

To, w jakim wnętrzu żyjemy i jakimi przedmiotami się otaczamy ma bowiem ogromne znaczenie i wpływ na nasze samopoczucie.

Wybierając konkretny styl, wybierzmy w zgodzie ze sobą i swoją wrażliwością.

Trendy w aranżacji wętrz 2018 tablica inspiracji
Jak, co i z czym łączyć? Moodboardy pokazują to jasno i klarownie

Trendy - skąd czerpiemy inspirację

Trend to nie wymysł projektantów i designerów. Trendy w aranżacji wnętrz i w modzie kreujemy my sami, nasze potrzeby, wrażliwość, zmieniające się otoczenie i świat. Wielcy kreatorzy jedynie nazywają to, co nas otacza, podkreślając i uwypuklając charakterystyczne elementy jak barwa, kształt, faktura, które ułatwiają ich rozróżnienie spośród innych i wyróżnienie danego trendu. W każdej chwili, nawet po latach, możemy sięgnąć po wybrany styl, jeśli tylko poczujemy taką potrzebę i takie poczucie estetyki nam odpowiada. Są przecież zestawienia, kolory i trendy w aranżacji wnętrz, które nigdy nie wyjdą z mody. Można powiedzieć, że są bezpieczne i ponadczasowe, ale nigdy, że są nudne.

trendy w aranżacji wnętrz 2018 i trendbook Komandor
Trendbook - źródło inspiracji, które pobudza jak poranna kawa

Na czasie. Kolory i trendy w aranżacji wnętrz 2018

Natura daje nam tyle możliwości łączenia faktur, struktur, kolorów czy materiałów, że każdy z nich posiada swoje osobliwe cechy, czyniące go wyjątkowym. Kiedy umiejętnie połączymy je ze sobą we wnętrzu, stworzymy przestrzeń idealną dla nas i emanującą pięknem oraz harmonią. Dostojne i majestatyczne drewno, szykowne szkło, połyskująca stal, szlachetna miedź lub mosiądz, elegancka czerń, spokojna szarość czy luksusowa biel - wszystkie te materiały można ciekawie i pięknie połączyć we wspólnej symbiozie.

Właśnie one stały się inspiracją do wyłonienia przez markę Komandor trendów, które nazwaliśmy lekko przewrotnie - Trendy 2018 w aranżacji wnętrz, ale tak naprawdę wiemy, że są i będą ponadczasowe.

Trendy 2018
Zestawiaj i wybieraj - tak wykreujesz najpiękniejsze wnętrze

Oto sześć propozycji trendów wnętrzarskich 2018, które nadadzą waszym przestrzeniom klasy, stylu i designu:

  • Z nutą czerni
  • Gra odcieni
  • Wyrafinowany minimalizm
  • Naturalna swoboda
  • Szlachetny połysk
  • Pastelowa świeżość

Czym wyraża się każdy z tych trendów meblowych 2018? Po jakie barwy i kolory sięga, jakie je ze sobą łączy i jakie elementy stanowią jego dopełnienie? No i jak w tym wszystkim odnajdują się systemy i meble na wymiar Komandor? Zapraszamy na wirtualny, ale bardzo inspirujący spacer po trendach w aranżacji wnętrz na rok 2018, który przygotowaliśmy specjalnie dla was. Gotowi? Niedługo na naszym blogu pierwsza odsłona...

-----------------------------------------------

Joanna Misiun - architekt wnętrz, absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2012 roku współpracuje z firmą Schattdecor - producentem wzornictwa i kreatorem trendów w wyposażeniu wnętrz. Poza projektowaniem przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, zajmuje się obserwacją przemian w wzornictwie, o których opowiada podczas licznych prezentacji dla architektów i przedstawicieli branży meblarskiej.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz