Gra odcieni – harmonia we wnętrzu

Harmonia we wnętrzu potrafi wprowadzić nas w stan błogości, spokoju i wyciszenia. Wbrew pozorom jednak, w tym zaproponowanym przez nas trendzie na rok 2018, panuje duża różnorodność. Jedna barwa może mienić się szeroką paletą odcieni, które odpowiednio użyte roztaczają aurę spokoju i wprowadzają harmonię do wnętrza. Dyskretne przechodzenie od mocnych, nasilonych kolorów do ich subtelniejszych odpowiedników pokazuje piękno koloru i jego wielowymiarowość. Tak właśnie jest w pomieszczeniach, w których króluje Gra Odcieni - nie ma tu miejsca na nudę, jest delikatnie, ale bardzo stylowo.

<<<<<<<<<< CZYTAJ WIĘCEJ: Trendbook i trendy w aranżacji wnętrz

Meble na wymiar, wykonane w pięknych dekorach drewna z podkreślonym usłojeniem, szkła i gra światła na ich powierzchniach czy oryginalna faktura tkanin to detale, które w otoczeniu ścian i podłóg o podobnej kolorystyce nabierają zupełnie nowego wyrazu, tworząc klimat wnętrza. Gra Odcieni to trend, który ukoi nasze nerwy, wprowadzi do wnętrza wyciszenie, nutkę melancholii i dużą dawkę spokoju.

Harmonia we wnętrzu i gra odcieni w szafie na wymiar do przedpokoju Komandor
Harmonia we wnętrzu przejawia się w każdym jego elemencie

Gra odcieni – propozycje dekorów

Zastosowanie wielu odcieni tego sa­mego koloru wprowadza nie tylko harmonię do wnętrza, ale nadaje spójny charakter przestrzeni. Elementy utrzymane w gamie szarości lub beżów stworzą nowoczesne wnętrze, które po­przez zróżnicowanie materiałów i struktur pozbawione jest monotonii. Takie wnętrze, w podobnych odcieniach, ale o odmiennych strukturach materiałów, wprowadza subtelny element zaskoczenia i odmienności, ale nie funduje nam emocjonalnych przeskoków.

W tego typu harmonijnej aranżacji odnajdą się bardzo dobrze:

  • Płyty: Dąb Oslo, Dąb Carmen, Wiąz Tossini Szarobeżowy, akryl Popiel
  • Szkło: Sati Bazaltowy, Sati Szampański, Sati Polarny
Harmonia we wnętrzu i dobór materiałów na meble Komandor
Dekory, które idealnie wpisują się w trend Gra Odcieni

Harmonia we wnętrzu buduje jego klimat

Na tle gład­kich, matowych płaszczyzn w odcieniach grafitu i popielu wspaniale prezentują się struktury betonu lub drewna utrzymanego w pokrewnych tonacjach. Doskonale sprawdzi się tutaj kontrastowe połączenie grafitowego profilu Opal czy Szafir z płasz­czyznami w kolorze jasnej szarości lub polarnej bieli. Sprawi ono, że zabudowa meblo­wa czy szafa będą przyciągać wzrok i podkreślać nowoczesny charakter stylizacji.

Taka harmonia we wnętrzu oraz ponadczasowa elegancja nigdy nie będą nudne, a nawet niewielki zabieg aranżacyjny pozwoli nam stworzyć nową odsłonę pomieszczenia i szybką jego metamorfozę.

Harmonia we wnętrzu i trend Gra Odcieni Komandor
Umiar nie oznacza nudy - ład we wnętrzu to umiejętne łączenie kolorów

Jak łączyć, żeby nie zepsuć efektu

Nic na siłę i nie za dużo - taka jest dewiza w trendzie Gra Odcieni. Powinniśmy się jej trzymać także w projektowaniu mebli. Ramki drzwi w szafie, niezależnie od tego czy będzie to aranżacja salonu czy sypialni, powinny delikatnie wybijać się z całej bryły, ale nie stanowić w niej kontrastu.

W trendzie, w którym panuje harmonia we wnętrzu, nie ma miejsca na kontrast w barwie, a jedynie w strukturze czy fakturze. Zawsze poruszamy się w palecie danej barwy – od jej najmocniejszego do najsubtelniejszego oblicza. Niech kolor przewodni pojawia się w meblach, ścianach, podłogach a nawet tekstyliach. Baza jest najważniejsza.

Harmonia we wnętrzu przejawia sie także w spokojnych projektach frontów do szaf Komandor
Przykładowe połączenia materiałów na frontach mebli w trendzie Gra Odcieni

Opal, Szafir, Lazuryt czy system do zabudowy Orto w pięknym grafitowym kolorze – niezależnie, który z nich wybierzemy podczas projektowania mebla, zawsze osiągniemy spektakularny efekt, o ile będziemy kierowali się powyższymi zasadami. Łącząc we wnętrzu mat z połyskiem, gładką powierzchnię ze strukturą drewna, ale zawsze dobierając odpowiednio odcienie z szerokiej palety danego koloru, stworzymy elegancką i stylową aranżację.


Harmonia we wnętrzu to nie tylko jego wygląd, ale przede wszystkim nasze dobre samopoczucie.


Harmonia we wnętrzu sypialni w ciemnej tonacji z meblami na wymiar Komandor
Harmonijne wnętrze i stylowa sypialnia jako przykład zastosowania trendu Gra Odcieni

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz