Co można ukryć w szafie? Poznaj 5 nietypowych rzeczy

Szafa jako mebel jest zazwyczaj pokaźnych rozmiarów i mieści w swoim wnętrzu różne potrzebne i mniej potrzebne rzeczy. Wydawać by się mogło, że każdy z nas wie, co można ukryć w szafie. Ubrania, walizki, ręczniki czy nawet domowy sprzęt gospodarczy to rzeczy, które z definicji przypisane są do szafy i leżakują w jej wnętrzu. Nawet zabawki czy sprzęt sezonowy nie są niczym nadzwyczajnym. Jest jednak kilka takich elementów, które chociaż są niezwykle funkcjonalne, ukryte w szafie pokazują się światu jedynie wtedy, kiedy są naprawdę potrzebne. O jakie przedmioty nam chodzi? My pokażemy 5, chociaż zapewne znajdziecie ich w swoim otoczeniu całe mnóstwo.


Praktyczne łóżko, które sprytnie można ukryć w szafie

W czasach PRL bardzo modne były półko tapczany, czyli połączenie łóżka z regałem i niejednokrotnie z biurkiem. Ten multifunkcyjny mebel idealnie sprawdzał się w pokojach dziecięcych lub w kawalerkach. Chociaż mebel ten nie grzeszył urodą i dostępny był w bardzo ubogiej kolorystyce to jednak pomógł i ułatwił życie niejednej polskiej rodzinie. Wystarczyło rano złożyć łóżko i schować je do wnęki pod regałem, żeby w pokoju stało coś na wzór obszernej szafki. Nie był to taki zły pomysł. Raczej patent na zyskanie wolnego miejsca wtedy, kiedy jest ono potrzebne i tam, gdzie go brakuje. No właśnie, dzisiaj łóżko także można ukryć w szafie, ale mając do dyspozycji trochę inne rozwiązanie, a baza nie musi być szablonowa i jednakowa u wszystkich.

lóżko ktore można ukryć w szafie
Łóżko w szafie stanowiącej element meblościanki to praktyczny mebel

Szafa z drzwiami przesuwnymi lub uchylanymi, stanowiąca element zaaranżowanej meblościanki to bardzo praktyczny mebel. W jednej ze swoich części skrywa bowiem łóżko, a w drugiej regał na książki czy miejsce na ubrania. Doskonale sprawdzi się w mieszkaniu singla, w małych pokojach czy kawalerkach. Sprytnie schowane łóżko, które w ciągu dnia wygląda jak zamknięty front szafy, otwieramy jedynie wieczorem, kiedy idziemy spać lub gdy z wizytą zaglądną do nas goście. Co jednak najważniejsze, szafa na wymiar, stanowiąca otoczkę i główne schronienie dla łóżka, może wyglądać dowolnie i według naszych upodobań. Bez problemu możemy wybrać jej kolor i narzucić jej funkcję, jaką na pełnić.

<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Szafa dla sportowca i pasjonata sportów zimowych


Co można ukryć w szafie? A na przykład domowy warsztat

Domowe biuro czy praca w domu nie zawsze muszą być uciążliwe dla domowników. Nie zawsze muszą też wiązać się z bałaganem na stole, biurku czy w każdym innym miejscu w domu. Ważna jest nie tylko dyscyplina i dobra organizacja pracującego, ale także pomysł na miejsce pracy, które pełni swoją rolę tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Co można ukryć w szafie, żeby spokojnie pracować w domowym zaciszu? Żeby nie kompletować za każdym razem najważniejszych rzeczy i nie biegać od szuflady do szuflady w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów?

Można ukryć na przykład domowy warsztat dla krawcowej czy biuro dla księgowej. Bez problemu można stworzyć praktyczne miejsce pracy dla pasjonatów decoupage, scrapbookingu, modelarstwa czy innych prac typu "handmade". Taka kolekcja mebli dedykowanych, wykonywanych na wymiar ułatwi nie tylko codzienne obowiązki, gromadząc wszystko w zasięgu ręki. Taki dedykowany mebel pomoże także w zachowaniu porządku w najbliższym otoczeniu. W bazie, jaką jest szafa, można bowiem funkcjonalnie rozmieścić najważniejsze strefy, odpowiednio je wyposażyć w potrzebne akcesoria i przedmioty oraz schować roboczy blat. Wraz z zamknięciem drzwi szafy nie ma śladu po miejscu pracy. Dodatkowo ciekawie zaaranżowany i dopasowany do innych przedmiotów w pokoju mebel, będzie wyglądał jak część kolekcji i wystroju wnętrza.

warsztat ukryty w szafie
Szafa jako domowy warsztat? Dlaczego nie.


Szafa jako ciekawy schowek dla pralki w Twojej łazience

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, co można ukryć w szafie to podpowiadamy, że pralkę. W małych łazienkach takie rozwiązanie jest idealne i wręcz pożądane. Słupkowa szafka od podłogi do sufitu lub zabudowa z drzwiami przesuwnymi zmieści nie tylko pralkę, ale także na półkach powyżej ręczniki, środki czystości, artykuły higieniczne, czy lekarstwa. Szafa jako mebel w łazience, jeżeli jest odpowiednio wkomponowana w przestrzeń to nie zabierze dużo miejsca, a ukryje sprzęt, który niejednokrotnie zaburza harmonię wnętrza i jego estetykę. Poza tym, jeden pojemny mebel eliminuje konieczność montowania dodatkowych szafek i schowków. Bardzo często szafa w łazience to również ozdoba. Duża powierzchnia frontów i ich ciekawa kolorystyka mogą być niewątpliwie atutem wnętrza.

z serii co można ukryć w szafie pralka
Niewidoczna pralka w łazience to taka, którą schowasz w szafie na wymiar


Sejf na domowe kosztowności to coś, co można ukryć w szafie

Sejf kojarzy się z zamkniętą na cztery spusty skrytką w banku lub wbudowaną wnęką za obrazem. To miejsce w którym trzymamy drogocenne rzeczy, biżuterię i pieniądze. Oczywiście takie skojarzenie jako pierwsze nasuwa się, kiedy padnie słowo "sejf". Nikt jednak nie spodziewa się, że sejf można ukryć w szafie, w jej szufladach czy zakamarkach. A jednak można. Szuflada sejf to sprytna skrytka dla ważnych dla nas rzeczy. Ukryty pod postacią szuflady sejf, stanowi ciekawą alternatywę dla innych schowków. Szafa to nie jest oczywiste miejsce dla tego typu przedmiotów, tym bardziej będzie więc stanowiła dodatkowe zabezpieczenie dla naszych kosztowności. Otwierany za pomocą kodu sejf, sprawdzi się także w szafie w biurze na ważne dokumenty, czy w garderobie na rodową biżuterię lub zegarki Pana domu.


sejf szuflada do szafy na wymiar
Konto w banku, a sejf we własnej szafie. Oto co może skrywać szafa w Twoim domu


Domowe kino dla wtajemniczonych, czyli co można ukryć w szafie w salonie

Fani domowego kina uwielbiają eksponować telewizor na głównej ścianie salonu i robią to z wielką dumą i zadowoleniem. Są jednak osoby, dla których telewizor mógłby praktycznie nie istnieć, a na pewno nie uważają go za element, który warto pokazywać. Właśnie dla takich osób opcja schowania go za drzwiami przesuwnymi szafy jest idealna. Zaaranżowana ciekawie i z pomysłem szafa w salonie to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Nie tylko połączy ona w sobie funkcję przechowywania i funkcję regału, ale także ozdobi salon oryginalnymi drzwiami i do tego pomieści wiele rzeczy, które mamy do schowania. Jedną z nich będzie właśnie telewizor, który podczas dnia ukryty za drzwiami szafy przesuwnej będzie dostępny tylko wtedy, kiedy faktycznie będzie potrzebny.

TV czyli co można ukryć w szafie
Domowe kino na wyciągnięcie ręki i zawsze, kiedy jest potrzebne

Na pewno znajdziecie jeszcze wiele przykładów na to, co można ukryć w szafie. Czasami będą to rzeczy nieoczywiste, a czasami zupełnie zwykłe. Jak to mówią "Potrzeba matką wynalazków" i to ona zazwyczaj pozwala kreować przedmioty i rozwiązania, które do tej pory nie mieściły się w przestrzeni naszej wyobraźni. Funkcjonalna szafa na wymiar to taki mebel, który pomieści naprawdę dużo i jeszcze więcej. Sami możecie się o tym przekonać.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz