Nowoczesna biblioteczka domowa na 6 sposobów

Ten, kto kocha książki dobrze wie, że należy o nie odpowiednio dbać i zapewnić im specjalne miejsce ekspozycji. I nieważne czy zbieramy przepastne księgozbiory, bo lubimy je mieć i cieszyć nimi oczy, czy dlatego, że uwielbiamy czytać i jesteśmy książkowymi molami. Książki powinny być przechowywane z należytym szacunkiem i pietyzmem, a nowoczesna biblioteczka domowa, powinna ciekawie urozmaicać przestrzeń naszego domu.

Zobaczcie 6 zupełnie innych odsłon mebli i rozwiązań na wymiar, które ułatwią aranżację domowej biblioteczki i które zdecydowanie można określić mianem nowoczesnych, bez względu na to, w jaki styl je wpiszemy.


Nowoczesna biblioteczka domowa w salonie jako półki
Nowoczesna biblioteczka domowa jako półki w przestrzeni salonu

Wersja 1 – Nowoczesna biblioteczka z elementem klasyki

Klasyczna biblioteczka domowa zazwyczaj kojarzy się z ciemnym drewnem, grubymi półkami i szklanymi drzwiami. Elegancka w wyglądzie, majestatyczna i wypełniona po brzegi różnorodnymi zbiorami. To najczęstsze skojarzenie, kiedy słyszymy słowo „biblioteczka”. Jednak taka wersja mebla sprawdzi się bardziej w klasycznych i tradycyjnych wnętrzach.

W pomieszczenia, gdzie natomiast ważna jest przestrzeń, idealnie wpisze się jej młodsza siostra - nowoczesna biblioteczka domowa, w lekko odmienionej postaci. Jasny, biały korpus i białe półki znacznie rozświetlą mebel i nadadzą mu nowoczesności i lekkości. Biblioteczka z drzwiami przesuwnymi wypełnionymi szkłem wprowadzi do wnętrza ciekawą odmianę i odrobinę finezji. Jeśli zależy nam na zachowaniu elementu klasycznego, możemy zastosować w drzwiach naklejane białe szprosy. Będą one ciekawym akcentem i nadadzą biblioteczce stylu.

Nowoczesna biblioteczka domowa w klasycznym wydaniu
Nowoczesna biblioteczka domowa w klasycznym wydaniu

Wersja 2 – Nowoczesność i minimalizm zamknięte w prostej formie

Dla zwolenników bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością wersja prosta i jakby minimalistyczna mebla wyda się ciekawsza i atrakcyjniejsza. Nowoczesna domowa biblioteczka jako wysoki zabudowany regał od podłogi do sufitu to przestrzeń, w której zmieścimy z powodzeniem książki, albumy, pełne kolekcje i dzieła naukowe. Wszystko posegregowane, poukładane i widoczne tylko tam, gdzie ma być widoczne. Uchylne, przeźroczyste drzwi z ramkami, w tego typu domowej biblioteczce to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie tylko doskonale chronią książki przed zanieczyszczeniem i kurzem, ale ciekawie podkreślają bryłę i formę mebla. Grafitowe lub czarne ramki otaczające szkło, dodają biblioteczce pazura i nowoczesności, przez co z łatwością wpisze się w przestrzeń loftową, nowoczesną i minimalistyczną.

nowoczesna biblioteczka domowa z drzwiami uchylnymi
Nowoczesna biblioteczka domowa z drzwiami uchylnymi

Wersja 3 – Nowoczesna biblioteczka w salonie wbudowana w mebel

Nie zawsze dysponujemy osobnym miejscem w mieszkaniu, w którym możemy stworzyć specjalne, dedykowane królestwo dla naszych książek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zaaranżować je w meblu salonowym, który możemy wykonać na dowolny wymiar i w formie według własnego uznania. Wbudowany system półek nada meblościance lekkości, a poukładane na nich książki ożywią wnętrze. Dzięki temu pomieszczenie stanie się przyjazne i bardzo klimatyczne, a książki będą zawsze pod ręką, kiedy tylko będziemy mieli ochotę po nie sięgnąć.

Takie rozwiązanie i forma domowej biblioteczki sprawdzi się doskonale zarówno w małych wnętrzach i kawalerkach, jak i w dużych salonach. Od stylistyki mebla i wybranych materiałów zależy jedynie, czy urozmaici on wnętrze klasyczne, skandynawskie czy może nowoczesne.

jak urządzić nowoczesny salon w bloku_zabudowa z TV
Nowoczesna biblioteczka domowa jako zabudowa w salonie

Wersja 4 - Otwarta biblioteczka domowa na całej ścianie

Królestwo półek i półeczek. Nowoczesna biblioteczka domowa otwarta na przestrzeń i dostępna dla każdego. Nic nie ogranicza tutaj dostępu do książek. Wszystkie są blisko i zachęcają do czytania. Taka forma domowej biblioteczki na wymiar to propozycja do dużych przestrzeni, w których zabudowa od podłogi do sufitu robi bardzo spektakularne wrażenie. Ciekawy kolor drewna na półkach tylko podkreśla wyrafinowany charakter mebla, na który nie patrzy się jak na zbiór półek, ale jak na skarbnicę wiedzy i mądrości. Zaaranżowana w ten sposób biblioteczka domowa to także sposób na ażurowy separator w pokoju, który oddziela strefy w mieszkaniu i zastępuje ścianę.

Bez najmniejszych wątpliwości wypełniona półkami ściana, oryginalnie będzie wyglądała równie w nowoczesnych, rustykalnych, klasycznych oraz skandynawskich wnętrzach. Zabawa kolorem ścian i kolorem płyty, z której będą wykonane półki, może przynieść bardzo zaskakujący i ciekawy efekt.

Nowoczesna biblioteczka domowa jako regał na całej ścianie
Nowoczesna biblioteczka domowa jako regał na całej ścianie pomieszczenia

Wersja 5 - Nowoczesna biblioteczka domowa z industrialnym sznytem

A co powiecie na wersje biblioteczki z mocnym industrialnym akcentem? Systemy do zabudowy wnętrz, które z impetem wkroczyły nie tylko do garderób czy kuchni, ale także na salony to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznej biblioteczki domowej. Proste w formie, wyrafinowane w kolorze i elastyczne w kreowaniu mebla systemy, takie jak Orto to materiał do tworzenia designerskich, nowoczesnych domowych regałów i biblioteczek. Łatwo adaptują się do wnętrz, przyjmują dowolny wymiar, a w połączeniu zarówno z płytą, jak i ze szkłem, tworzą bardzo oryginalne konstrukcje. Koło takiej nowoczesnej biblioteczki nikt w waszym domu nie przejdzie obojętnie, niezależnie od tego, czy będzie stała w salonie, w korytarzu czy może w domowej czytelni.

system do zabudowy wnętrz Orto w salonie
Nowoczesna biblioteczka domowa - system kolumnowy Orto

<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Praktyczny regał na książki, który pomieści nawet największe księgozbiory


Wersja 6 – Domowa biblioteczka „pomiędzy”, czyli kompozycja idealna

I jeszcze jedna propozycja. Tak trochę „pomiędzy”, ale niewątpliwie bardzo atrakcyjna i praktyczna. Domowa biblioteczka, która na pewno ma w sobie nowoczesność, bo łączy w jedno prostotę i funkcjonalność, nie tracąc nic na swoim głównym przeznaczeniu. Biblioteczka ukryta za przesuwnymi drzwiami, jako zabudowa w salonie, dostępna tylko wtedy, kiedy jest potrzebna lub kiedy tego sami chcemy. Nie zaburza harmonii wnętrza i rzuca się nachalnie w oczy. I jej trochę inna odmiana w postaci bibliotecznych witryn zamkniętych drzwiami lub otwartych regałów. A wszystko to połączone z szafami.

Można powiedzieć, że to taka salonowa symbioza, która ciekawie podkreśla charakter wnętrza i łączy praktyczny wymiar mebla z duchowym charakterem książek. Nowoczesna biblioteczka domowa w takim wydaniu na pewno znajdzie wielu swoich zwolenników w każdym wieku i lubiących bardzo odmienne style we wnętrzu.

SYSTEM Magnetyt

Forma domowej biblioteczki, jaką wybierzemy, zależy oczywiście od gustu, stylu wnętrza oraz wielkości posiadanych księgozbiorów. Niemniej jednak zawsze pamiętajmy o tym, że sztuka i nauka nawet pod postacią książek, wymagają odpowiedniej oprawy. Design od zawsze bardzo dobrze czuje się w ich towarzystwie, więc spróbujcie połączyć te trzy żywioły w niebanalnej formie nowoczesnej domowej biblioteczki.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz