Nowe trendy w aranżacji garderoby

Nowe trendy w garderobie zainteresują nie tylko osoby stojące przed wyzwaniem jej urządzania, ale także szczęśliwych posiadaczy tej wyjątkowej przestrzeni. Być może zainspirują także niektórych do zmian lub korekt otoczenia. O garderobach napisaliśmy już wiele na naszym blogu. Mnóstwo cennych porad i inspiracji znajdziecie też na naszej stronie internetowej i w galerii inspiracji, a także wśród realizacji Komandor. Ale garderoby to temat, który nigdy się nie nudzi. Zwłaszcza teraz, kiedy coraz częściej zaczynają one gościć w przestrzeni nie tylko domów, ale także nowo budowanych mieszkań. Zobaczcie więc, jakie rozwiązania i jakie nowe trendy w garderobie przyniesie najbliższy rok. Może to czas na zmiany?

Cztery nowe trendy w garderobie, które uczynią ją jeszcze bardziej funkcjonalną

W urządzaniu garderoby daje się zauważyć kilka nowych trendów. Ciekawie odmieniają one jej przestrzeń i zmieniają charakter. Zaobserwować to można zwłaszcza w dużych wnętrzach, gdzie mamy większe pole do popisu i możliwość swobodniejszego kreowania przestrzeni. Z klasycznego miejsca przechowywania, garderoby podążające nowym nurtem, stają się wręcz pokojami i salonami garderobianymi. Śmiało można je określić mianem domowych galerii. Wyposażone w wygodne fotele, szezlongi czy toaletki, z dywanami pod stopami oraz doświetlone wyszukanymi lampami, zachęcają do odpoczynku i relaksu. To już nie są tylko wnętrza szybkiej transformacji przed porannym czy wieczornym wyjściem. Sam wygląd takiego pokoju przywodzi na myśl komfort, harmonię i wszechobecny ład.

Garderoby typu walk-in przybierają formę ekskluzywnych butików. Miejsc, w których zarówno ubrania, sprzęt jak i hobbystyczne przedmioty nie tylko odpowiednio przechowujemy, ale także ciekawie i nietuzinkowo eksponujemy. Poznajcie nowe trendy w garderobie, które stają się „must have” w aranżacji każdej z nich.

biała garderoba Komandor
Dobrze urządzona garderoba to ład i porządek w przestrzeni domu i w przechowywanych rzeczach


Trend 1. Systemy do zabudowy - przestrzeń i lekkość

Obok klasycznych garderób, bazujących na elementach wykonanych z płyty, bardzo modne w stają się wnętrza zaaranżowane przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów do zabudowy jak np. system Orto. Filar i bazę takiej garderoby stanowi aluminiowy profil, pozwalający stworzyć designerskie, lekkie i ażurowe wnętrze. Pozostałe elementy, jak półki, szuflady, kontenery czy strefy na wieszanie, można konfigurować dowolnie, aranżując garderobę na swój własny sposób. Możliwość wyboru kolorystyki profilu to dodatkowa zaleta, ułatwiająca dobór pozostałych elementów i dopasowanie pomieszczenia do konkretnego stylu.

Garderoba w takim wydaniu pasuje do wnętrz w stylistyce nowoczesnej, loftowej, industrialnej czy minimalistycznej. Przy takiej surowej bazie, jaką jest aluminiowy profil, kontenery, drążki, szuflady, półki z płyty czy ze szkła wyglądają bardzo świeżo, a jednocześnie lekko i nowocześnie. Pięknie też kontrastują one z kolorytem profili, dodając wnętrzu uroku i stylu.

Ten nowy trend w garderobie zyskuje coraz większe grono zwolenników, a systemy do zabudowy zdobywają nagrody w konkursach designu.

system do zabudowy wnętrz garderoba Orto - jak urządzic idealna garderobę na karnawał
Garderoba w systemie Orto - elastyczne dopasowanie i łatwa aranżacja - jeden z nowych trendów w aranżacji garderoby<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Otwarta garderoba w sypialni - tylko trendy czy wygoda?


Trend 2. Wyspa – bijące serce garderoby

Na mapie garderoby pojawia się także wyspa, która przebojem wchodzi do wnętrz. Ten wyjątkowy element to nie tylko dodatkowa strefa przechowywania rzeczy osobistych jak portfel czy okulary, to także nowy sposób eksponowania przedmiotów, jak zegarki lub biżuteria. Wyspa zazwyczaj znajduje się w centralnej części garderoby. Dzięki temu jest do niej łatwy dostęp z każdej strony i dla każdego z użytkowników. Posiada często przeszklone elementy jak chociażby blat lub czoła szuflad, które nadają jej lekkości. W takiej wersji idealnie pełnią rolę jubilerskiej mini gabloty.

Klasyczna wyspa stawia na funkcjonalność, dlatego zawiera rzędy szuflad, organizerów na drobne i wartościowe przedmioty, wysuwne tace, szafki czy wnęki. W wydzielonej części wyspy można również trzymać ulubioną prasę, książki lub perfumy. Wszystko dla wygody właścicieli, w eleganckiej formie i dowolnej kombinacji elementów.

Garderobiana wyspa, która jest dosyć nowym trendem, pojawiła się w wielu aranżacjach prezentowanych na targach w Mediolanie już w zeszłym roku. Teraz przebojem wchodzi niemal do każdej urządzanej garderoby. I nic dziwnego. Czyni ona wnętrze bardziej funkcjonalnym, komfortowym i uniwersalnym, a na pewno eleganckim oraz szykownym.

Elegancka garderoba na wymiar z wyspą
Centralnie usytuowana wyspa dodaje wnętrzu charakteru i tworzy więcej miejsca do przechowywania


Trend 3. Szklane witryny - osobisty butik w przestrzeni garderoby


Szklane witryny, niczym gabloty w paryskich butikach to następny nowy trend i element w aranżacji garderoby. Mebel ze szklanymi półkami i frontem z pewności podnosi jej rangę i dodaje elegancji oraz wyjątkowości. Szklane powierzchnie nie tylko ciekawie odbijają światło, ale powiększają optycznie wnętrze. Dedykowane moduły meblowe, pięknie podświetlone i zamknięte szklanymi drzwiami w wyraźnie odcinających się od szkła ramach, urozmaicają klasyczną zabudowę. Szklane fronty pełnią przy tym kilka ważnych ról. Nie tylko chronią delikatne ubrania, ale także w niecodzienny sposób prezentują ulubione elementy garderoby właścicieli.

Dla niektórych osób taka wyjątkowa forma ekspozycji i przechowywania rzeczy jest bardzo istotna. Pozwala się cieszyć tym, co dla nich ważne i otaczać ukochane przedmioty szacunkiem. Szklane witryny docenią zwłaszcza esteci i osoby praktyczne. Wyczyszczona, równo ustawiona kolekcja butów, torebek czy rząd wiszących ubrań na specjalne okazje to coraz częstszy widok w przestrzeni projektowanych garderób i to niezależnie od ich wielkości.

Strefa za szkłem to również idealne miejsce na domowe tekstylia i ręczniki. To także sposób na ekspozycję hobbystycznych przedmiotów właściciela jak kolekcja aparatów fotograficznych czy rzeźb z dalekich podróży. Garderoba przestaje bowiem być tylko garderobą.

Garderoba na wymiar w kolorze brązowym
Podświetlane witryny w garderobie - miejsce przechowywania i sposób ekspozycji wyjątkowych rzeczyTrend 4. Otwarta, a zamknięta – esencjonalny sposób na podział wnętrza

Niby otwarta, a zamknięta, czyli garderoba odseparowana od wnętrza szklaną ścianką i szklanymi drzwiami. Przeźroczyste przepierzenie subtelnie oddziela garderobę od reszty pomieszczenia, jak na przykład sypialnia. Stanowiąc rodzaj zamknięcia, jednocześnie ciekawie eksponuje zawartość garderoby i zapewnia dostęp światła. W takiej otwartej garderobie powinien więc królować nienaganny porządek, bo jej postrzeganie ma wpływ na odbiór całego wnętrza.

Ten nowy trend w aranżacji garderoby sprawdzi się w niewielkich sypialniach i w dużych przestrzeniach w dowolnej części domu. W niedużej sypialni subtelnie oddzieli strefę przechowywania, którą stanowi odpowiednio wydzielone miejsce lub wnęka. W otwartej przestrzeni domu może uzupełniać i ciekawie aranżować hol lub łącznik pomiędzy salonem a sypialnią. Każda z tych opcji sprawi, że całe pomieszczenie zyska na lekkości i przestronności, a niecodzienna forma garderoby doda mu klimatu i prestiżu.

Przy tego typu rozwiązaniach idealnie odnajdą się drzwi przesuwne, zwłaszcza z wąskim profilem drzwiowym jak na przykład system Szafir. Nie tylko będą wyglądały lekko, w połączeniu ze szkłem przeźroczystym, ale także nie będą zabierały miejsca przy otwieraniu. Aspekt ten jest istotny w codziennym użytkowaniu zarówno z punktu praktycznego, jak i estetycznego.

Szklana garderoba w sypialni
Szklana, przeźroczysta ścianka z drzwiami przesuwnymi delikatnie oddziela garderobę od sypialni

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz