Walk in Closet - spacer po garderobie

Walk in Closet to trend, który przybył do nas z Ameryki. W jego myśl nowoczesne garderoby zostają podniesione do rangi ekskluzywnych salonów odzieżowych, w których każda rzecz ma swoje miejsce.

Według amerykańskiego trendu, nowocześnie zaprojektowana garderoba powinna być miejscem, które wyraża naszą osobowość, gdzie czujemy się swobodnie i wyjątkowo, a nasze kreacje są pięknie wyeksponowane i w należyty porządku. Przebywanie w takich pomieszczeniach powinno działać na nas kojąco i sprawiać wrażenie jakbyśmy spacerowali – tyle, że w otoczeniu starannie poukładanych ubrań i akcesoriów. Niezbędne podczas aranżacji garderób w konwencji Walk in Closet są materiały wykończeniowe i meble najwyższej jakości. Nie może tu zabraknąć także odpowiednich akcesoriów do szaf, szykownych dodatków oraz dobrego oświetlenia, które nada wnętrzu wyjątkowego klimatu.

Garderoba Komandor w stylu Walk in Closet
Garderoba typu Walk in Closet to miejsce w którym panuje porządek, harmonia i styl


Ulubione pomieszczenie kobiet

Garderoba inspirowana Walk in Closet to miejsce, które nie służy wyłącznie do przechowywania ubrań. Taka zorganizowana garderoba to swego rodzaju salonik odzieżowy, w którym możemy spędzać godziny na wybieraniu najlepszej stylizacji. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby ściany w takim wnętrzu zostały pomalowane na kolor zbliżony do tonacji naszej karnacji, a lustra we wnętrzu maiły naturalny kolor. Tym sposobem zyskamy rzeczywisty obraz nas samych w lustrze i bez problemu wybierzemy odpowiednią stylizację.

Podłoga powinna natomiast być antypoślizgowa oraz odporna na zarysowania – jest to bardzo ważne, ponieważ do każdej stylizacji trzeba dopasować odpowiednie szpilki, które niestety rysują podłogę.

Garderoba Komandor w sypilani w stylu Walk in Closet
Praktyczna garderoba w towarzystwie sypialni - zestaw doskonały


Otwarta szafa to podstawa garderób w stylu Walk in Closet

Najważniejsza w garderobie jest oczywiście funkcjonalna szafa. Powinna ona zostać wyposażona w odpowiednie, dedykowane i praktyczne akcesoria, które ułatwią aranżację garderoby. W pomieszczeniu w stylu Walk in Closet preferowana jest jednak szafa pozbawiona frontów, dzięki czemu naprawdę mamy wrażenie, że spacerujemy po jej wnętrzu. Za jej bazę może posłużyć system Orto, którego lekka i designerska konstrukcja nada aranżacji nowoczesnego looku lub system kolumnowy, którego masywna i geometryczna forma wprowadzi do przestrzeni nieco charakteru.

Zarówno do pierwszego, jak i drugiego rozwiązania można domontować półki, szuflady, szafki, kontenery lub drążki, co stwarza wiele możliwości podczas projektowania idealnej otwartej przestrzeni.

Wybierając akcesoria do garderoby, powinniśmy pamiętać, że będą one pełnić funkcję użytkową i estetyczną, dlatego warto kierować się zarówno ich jakością, jak i designem.

Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się tutaj akcesoria serii Mocca. Taka garderoba powinna być rajem dla organizatora, dlatego wszystkie rzeczy powinny mieć swoje miejsce, aby dostęp do nich był szybki i łatwy.

Garderoba Komandor w systemie rurowym w konwencji Walk in Closet
Otwarta przestrzeń garderoby, w której od razu widać podział na strefy. Przestronność i funkcjonalność to domeny stylu Walk in Closet

Urok garderoby = siła dodatków

W centralnym punkcie garderoby typu Walk In Closet nie może zabraknąć wygodnego siedziska. Nie tylko rozsiądziemy się na nim wygodnie przymierzając buty, ale także odłożymy na chwilę ubrania, które właśnie zdjęliśmy z wieszaka czy też to, które planujemy założyć.

Bardzo ważne jest także prawidłowe oświetlenie wnętrza. Oprócz swojej podstawowej funkcji wprowadzi do wnętrza przyjemne ciepło i wyjątkowy klimat. Zdobny żyrandol nada przestrzeni szykownego charakteru, zaś zestawy lampek meblowych LED i podświetlane drążki ułatwią korzystanie z garderoby. Praktyczne lampki można zamontować w szafie, nad szafką czy na przykład pod półkami. Taka forma oświetlenia podświetli zbiór naszych ubrań oraz pięknie wyeksponuje wspaniałą kolekcję butów, biżuterii i innych dodatków.

Walk in Closet to trend, który pokochały kobiety na całym świecie. Dzięki urządzeniu garderoby właśnie w tej konwencji, w zaciszu własnego domu, można poczuć się jak w najlepszym butiku odzieżowym i nacieszyć wzrok ukochanymi ubraniami oraz przedmiotami. Czy trend ten pokochają także Polki i zaczną urządzać swoje garderoby na styl amerykański? Czas pokaże.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz