Jak wybrać łóżko dla dziecka

Dziecko, po dniu wypełnionym nauką i beztroską zabawą, musi się odpowiednio zregenerować i nabrać sił do kolejnych działań. Jak to trafnie ujęto w jednej z reklam, potrzeba tyle energii, aby być dzieckiem. I coś w tym jest. W świecie dzieci nie ma czasu na nudę, ale na pewno musi się znaleźć czas na odpoczynek. Najbardziej efektywny odpoczynek następuje, co zrozumiałe, podczas snu, w wygodnym i bezpiecznym łóżku. Mebel ten odgrywa niebywale istotną rolę nie tylko w przypadku dzieci, ale także każdego z nas.

Choć nie dostrzegamy tego na co dzień i często traktujemy własne łóżko trochę po macoszemu, zdecydowanie namawiamy do chwili refleksji i uwagi, kiedy chodzi o dzieci. Sprawdźcie, co warto wiedzieć i jak wybrać najlepsze łóżko dla dziecka, aby sprzyjało jego odpoczynkowi i rozwojowi już od najmłodszych lat.

łóżko w pokoju nastolatka
Pokój dziecka to jego świat. Warto zadbać o to by był wygodny i kolorowy[/caption]


Łóżko dla dziecka dopasowane do właściciela

Pokój dziecięcy powinien zostać zaaranżowany tak, by stanowił dla dziecka azyl oraz miejsce sprzyjające rozwojowi. Każdy detal ma tutaj znaczenie. Nie tylko stymuluje rozwój dziecka, ale także tworzy dla niego wraz z innymi przedmiotami bezpieczne miejsce, w którym malec odpoczywa i spędza znaczną ilość czasu.

Aranżacja dziecięcego pokoju powinna stanowić więc spójną całość. Wszystkie elementy jego wystroju muszą pasować do siebie i uzupełniać się nawzajem. Należy zatem pamiętać o każdym szczególe i meblu, w tym także o łóżku. Zakup i wybór łóżka muszą być więc dobrze przemyślane i dopasowane pod wieloma względami do otoczenia, ale przede wszystkim do nowego właściciela.

jednoosobowe łóżko w pokoju dziecięcym
Łóżko powinno stylistycznie pasować do aranżacji pokoju i do stylu jaki lubi jego właściciel<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Sypialnia z łóżeczkiem dziecięcym, czyli pokój dla całej rodziny


Jak wybrać łóżko dla dziecka i na co zwrócić uwagę?

Wybierając łóżko dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Ważna jest sama konstrukcja mebla i jego stabilność. Warto zastanowić się, czy najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne w użytkowaniu będzie łóżko z podnoszonym materacem i dodatkowym miejscem przechowywania, czy lepiej wybrać ramę z szufladami bocznymi. O tym wyborze zdecydują jednak nie tylko preferencje nasze i dziecka, ale także układ pomieszczenia.

W wąskich pokojach wysuwne szuflady po prostu mogą nie mieć miejsca na swobodne wysunięcie i tym samym będą niefunkcjonalne i bezużyteczne. Z pewnością jednak łóżko z dodatkowym miejscem do przechowywana jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Detale te doceni zarówno maluch jak i nastolatek.

Chodzi przecież o to, by w zasięgu ręki mieć wszystkie elementy pościeli. Szybkie i łatwe chowanie oraz wyciąganie pościeli, pozwoli dziecku na utrzymanie należytego porządku w pokoju i w strefie snu. W wysuwnych szufladach zmieści się nie tylko pościel. To także schowek na kolekcję samochodzików, zestaw ulubionych książek czy chociażby dodatkowy koc lub poduszkę.

łóżko w pokoju dziewczynku
Wysuwane szuflady w łóżku to praktyczne rozwiązanie dla malucha i dla nastolatkaZastanówmy się również nad tym, czy lepiej wybrać łóżko dla dziecka z pełną ramą, czy to osadzone na nóżkach. W wersji na nóżkach łatwiej będzie odkurzyć podłogę pod łóżkiem i tym samym utrzymać w pokoju czystość i porządek.

Istotny jest także wymiar łóżka. Zdecydowanie lepiej postawić na większe łóżko, z którego jego właściciel tak szybko nie wyrośnie. Większe łóżko to przecież więcej pola do zabawy, wygodny sen i więcej miejsca na pogaduchy ze znajomymi.

Odpowiednia twardość materaca oraz boczne zabezpieczenia i separatory od ściany to również elementy, nad którymi dobrze zastanowić się już na etapie wyboru łóżka dla dziecka. To, co dla dorosłych jest jedynie łóżkiem, dla dziecka jest centrum jego prywatnego świata.

Białe łóżko dziecięce
Pełne boki w łóżku zapobiegają gromadzeniu się pod nim kurzu i ułatwiają zachowanie czystości w pokoju.

<<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Jak urządzić młodzieżowy pokój?


Łóżko na zamówienie lepsze niż standardowe

By łóżko dla dziecka spełniło wszystkie nasze oczekiwania, zdecydowanie lepiej mieć kontrolę nad tym, jak będzie wyglądać i to w najmniejszych szczegółach. Taki komfort dają meble personalizowane, wykonywane na wymiar. Decydując się na łóżko na indywidualne zamówienie, mamy pełną swobodę w jego projektowaniu i możliwość dokonania ważnych dla nas zmian. Możemy dobrać materiały i ich kolor, bryłę oraz wymiary mebla. Ten ostatni czynnik nabiera na znaczeniu w przypadku niewielkich mieszkań, gdzie w aranżacji wnętrz liczy się każdy centymetr.

Gabaryty i bryła mebla ważne są także podczas urządzania wspólnego pokoju dla rodzeństwa. W takich wypadkach często trzeba bowiem pogodzić różne preferencje i wiek współlokatorów. Pamiętajmy też, że w przypadku całościowej aranżacji pokoju warto rozważyć wykonanie szafek nocnych lub specjalnego wezgłowia pełniącego rolę podręcznych półek. Elementy te pozwalają, by dziecko miało pod ręką wszystko, co niezbędne w razie nocnej pobudki. Stanowią także wygodne miejsce na prywatne przedmioty malucha lub nastolatka.

Łóżko dla dziecka z szufladami
Wybierając łóżko na wymiar sami decydujemy o każdym detalu mebla.

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz