Meble pod telewizor, dzięki którym urządzisz domowe kino we własnym mieszkaniu

Meble pod telewizor wcale nie muszą oznaczać klasycznego stolika czy szafki RTV. Nie muszą być nudne i oczywiste. I chociaż telewizor przez wielu nazywany jest „zjadaczem czasu”, to jednak należy mu się wygodne miejsce w naszym domu. Jego wygoda, to nasz komfort oglądania i relaksu, jeśli ktoś w taki właśnie sposób odpoczywa. Kącik telewizyjny to także niejednokrotnie miejsce wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny. Jak więc wybrać najlepsze meble pod telewizor, żeby były funkcjonalnie i ciekawie wyglądały w mieszkaniu? Oto kilka naszych propozycji.


Gdzie w mieszkaniu ustawić meble pod telewizor?

Pierwsze pytanie „gdzie” dotyczy nie tylko miejsca w pomieszczeniu, ale także „gdzie” w mieszkaniu. Jednym wystarczy telewizor w salonie, ale inni chcą mieć też telewizor w sypialni czy w kuchni. Zdarzają się również zwolennicy oglądania telewizji w łazience, ale nie jest to jeszcze mocno popularne rozwiązanie w polskich domach. Najczęstszym miejscem ekspozycji telewizora jest więc salon, w którym tworzy się odpowiednia strefa do relaksu. W tej właśnie strefie powinny się znaleźć meble pod telewizor i kino domowe oraz wygodna sofa, fotele i stolik.

Miejsce, w którym chcemy odpocząć i spokojnie oglądnąć ulubiony film lub serial, musi zachęcać do odpoczynku i być naprawdę wygodne, a ekran telewizora odpowiednio wyeksponowany. W zależności od naszych preferencji możemy telewizor zawiesić na ścianie lub wybrać rozwiązanie klasyczne i tym samym zakupić meble pod telewizor, które będą pasowały do wystroju pokoju dziennego czy sypialni oraz stylu i klimatu wnętrza.

Meble pod telewizor aranżacja
Niska szafka w części salonowej to często wybierane miejsce dla telewizora

Wbrew pozorom, chociaż pierwsze rozwiązanie, czyli wieszanie telewizora, jest bardzo popularne to jednak odpowiednia oprawa miejsca, w którym się znajduje jest również bardzo istotna. Wiszący na ścianie telewizor także wymaga wsparcia przez ciekawą długą szafkę RTV czy blat. Meble pod telewizor nawet wówczas, kiedy go nie dźwigają, są bardzo przydatne, bo zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania i niejednokrotnie uatrakcyjniają aranżację wnętrza.


Okno kontra meble pod telewizor

Planując ustawienie mebli pod telewizor w pomieszczeniu pamiętajmy, aby nie stał on naprzeciw okna. Wpadające przez szyby światło będzie bowiem utrudniało i zakłócało odbiór, pomimo tego, że nowoczesne telewizory nie odbijają tak światła, jak ich poprzednicy. Taka frustracja i dyskomfort są niepotrzebne, kiedy chcemy przyjemnie spędzić czas, dlatego lepiej zaplanować inne ustawienie mebli pod telewizor, a na pewno zaopatrzyć się w dobre zasłony lub rolety. Podobnie będzie, jeśli ustawimy telewizor pod oknem w bardzo nasłonecznionym miejscu. Wówczas w słoneczne dni będziemy musieli walczyć z wpadającymi promieniami słońca, żeby cokolwiek dostrzec na ekranie. Najlepiej więc ustawić meble pod telewizor na ścianie prostopadłej do okna lub zarezerwować ją pod zawieszenie odbiornika.

Meble pod telewizor Komandor
Meblościanka idealnie sprawdzi się jako miejsce pod TV


Jakie meble pod telewizor sprawdzą się najlepiej

Jak już wspominaliśmy, meble pod telewizor oprócz swojej podstawowej funkcji mają jeszcze tę dodatkową zaletę, że mogą służyć jako meble do przechowywania. Przy ich wyborze warto więc zastanowić się, co możemy i chcielibyśmy w nich schować, żeby po prostu nie marnować cennego miejsca w pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele szafek RTV, półek, stolików i blatów, które przeznaczone są właśnie jako podstawa pod telewizor, jednak nie wszystkie można określić jako funkcjonalne. Zdarza się też tak, że te, które najbardziej pasowałyby do stylu i wystroju naszego mieszkania są niewymiarowe, albo nie są w tym kolorze, jaki nam najbardziej pasuje.


Zaprojektuj własne meble pod telewizor, bo sam najlepiej wiesz czego potrzebujesz

Warto więc zastanowić się nad wyborem mebli pod telewizor na wymiar. Nie tylko idealnie wypełnią przestrzeń, jaką przeznaczamy pod kącik telewizyjny, ale możemy je wykonać w materiale, kolorze, kształcie, wymiarze i konfiguracji, jaka nam najbardziej odpowiada. Meble na wymiar dają też możliwość swobodnego kreowania ich wyglądu poprzez dobór nóżek, uchwytów, czy chociażby sposobu otwierania.

Meble pod telewizor Komandor z niską szafką
W szafce pod telewizorem można trzymać płyty, piloty, kable i inne akcesoria związane z domową rozrywką

Odpowiednio zaprojektowana szafka RTV to nie tylko miejsce na telewizor czy płyty. To także schowek na piloty, kable, konsole i inny sprzęt RTV, który często zalega po kątach czy stołach. Planując meble pod telewizor i inne meble na sprzęt audio, weźmy też te czynniki i elementy pod uwagę. Dobierzmy odpowiednie prowadnice do szuflad, aby nie tylko całkowicie się wysunęły, dając komfort wyszukiwania konkretnej płyty, ale także utrzymały ciężar całej kolekcji płyt. Wykorzystajmy wkłady z podziałami, żeby posegregować kable, piloty, dyski, przelotki i inne telewizyjne gadżety.

Kiedy jednak nasza szafka pod telewizorem okaże się zbyt mała, wykorzystajmy przestrzeń nad nią i zaplanujmy dodatkową wiszącą szafkę w podobnym stylu. Dzięki temu rozwiązaniu ciekawie wkomponujmy telewizor pomiędzy meble. Zyskamy jednocześnie ciekawą zabudowę i aranżację wnętrza oraz naprawdę dużo miejsca do przechowywania. Dobra organizacja, przemyślane meble i zarządzanie przestrzenią to podstawa.

Meble pod telewizor z szafką górną
Telewizor zamontowany do ściany idealnie współgra z podwieszaną szafką pod nim<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Jaką komodę do salonu wybrać?


Kino domowe, czyli meble pod telewizor do salonu

Jeśli decydujemy się na telewizor w salonie to mamy kilka opcji. Jedna z nich to postawienie go na specjalne, dedykowane meble pod telewizor, czyli zazwyczaj szafkę RTV. Inne to aranżacja kącika telewizyjnego z mebli modułowych lub wkomponowanie telewizora w już istniejące meble albo po prostu powieszenie go na ścianie. Meble modułowe oraz szafka RTV, zwłaszcza te wykonywane na wymiar to istotne elementy w aranżacji pomieszczenia. Należy więc zadbać, aby nie tylko ciekawie wyglądały, ale też były praktyczne i funkcjonalne. Dzięki ich dowolnej konfiguracji, możliwości przestawiania czy swobodzie ustawiania, możemy zaaranżować bardzo klimatyczne miejsce, sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. Salon zyska dzięki nim przestronności i ciekawego wyglądu.

meble pod telewizor modulowe z proformem
Kino domowe warto odpowiednio wkomponowany w salonową aranżację


Meble pod telewizor w postaci długiej szafki z szufladami, w których schowamy kolekcję filmów, płyt CD czy gier to bardzo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie. W jednym miejscu w salonie gromadzimy bowiem wszystko to, co związane jest z kinem domowym i oglądaniem telewizji. Dodatkowo powstały w ten sposób blat posłuży nam jako podstawa pod kolumny lub oryginalne pamiątki. Ważny jest tylko odpowiedni dobór kolorystyki mebla i jego gabarytów oraz towarzyszących mu mebli, jak szafki czy półki, aby wspólnie się komponowały, ciekawie prezentowały się w salonie i były jego ozdobą.

Meble pod telewizor w salonie wcale nie muszą być na widoku, jeśli tego nie chcemy

Oprócz zwolenników posiadania telewizora w salonie, których jest większość, są też tacy, którzy woleliby zostawić go w ukryciu i odsłaniać tylko, kiedy jest potrzebny. Można i tak. Ciekawym rozwiązaniem, które daje taką możliwość, jest wykonanie mebli na wymiar. Na przykład dużej szafy z drzwiami przesuwnymi i wydzielenie w niej modułu przeznaczonego pod meble pod telewizor, czyli strefy audio. W takiej przestrzeni możemy trzymać nie tylko odbiornik, ale też na umieszczonych nad nim półkach dokumenty, książki, płyty czy filmy. Za przesuwnymi drzwiami, jednym ruchem, bardzo łatwo jest schować kino domowe, jeśli mamy taką potrzebę. Dzięki temu unikniemy wstawiania do salonu dodatkowych mebli, dziurawienia ścian, czy po prostu całodobowego eksponowania telewizora.

meble pod telewizor schowane w szafie Komandor
Kiedy telewizor to tylko dodatek, ukryj go za drzwiami szafy przesuwnej

Kinomaniakom i zwolennikom telewizji przypadnie do gustu na pewno opcja wyeksponowania telewizora w salonie i to na głównym miejscu. Taka propozycja jest praktyczna i wygodna także wtedy, jeśli jest to salon połączony z kuchnią. Wtedy nawet przygotowując posiłki dla rodziny czy gości, możemy oglądać ulubiony program lub film. Jeśli zdecydujemy się na zawieszenie telewizora na ścianie, możemy to zrobić ot tak po prostu, aby wisiał jak samotny, biały żagiel, ale możemy też ciekawie wkomponować go pomiędzy inne meble.

Ażurowe, lekkie regały wykonane na wymiar, które swoją zawartością będą tematycznie pasowały do strefy multimedialnej salonu, ciekawie wypełnią wnętrze. Jeśli dodatkowo umieścimy pod nimi długą szafkę z szufladami w tym samym kolorze, zyskamy bardzo funkcjonalny mebel pod telewizor oraz ciekawe miejsce relaksu w przestrzeni salonu.

meble pod telewizor w salonie
W otwartych wnętrzach należy szczególnie zadbac o ekspozycję telewizora


W sypialni też można znaleźć miejsce na meble pod telewizor

Zasypianie przy szemraniu telewizji jest podobno niezdrowe i nie powinno się przed snem narażać naszego mózgu na wiele pobudzających bodźców. Jednak poranek można rozpocząć od wysłuchania porannych wiadomości czy „skakania” po kanałach, kto co lubi. Tak czy inaczej, wiele osób decyduje się na umieszczenie telewizora w swojej sypialni. Ponieważ sypialnia to jednak specyficzne miejsce, które rządzi się swoimi prawami, warto zadbać, aby meble pod telewizor nie zdominowały całego pokoju i nie zamieniły go w salę kinową czy drugi salon.

Najlepszym wyjściem będzie tu multifunkcyjność mebli, czyli wykorzystanie już tych istniejących. Na przykład komoda, oprócz swojej podstawowej funkcji, może jednocześnie pełnić rolę mebla pod telewizor. Podobnie jak w salonie możemy odbiornik telewizyjny umieścić w meblu, za jego drzwiami. W ten sposób na co dzień nikt nie dostrzeże, że za jednymi przesuwnymi drzwiami spektakularnej, sypialnianej szafy na wymiar, która króluje na całej ścianie, skrywamy powieszony na ścianie lub postawiony na półce ekran telewizora.

meble pod telewizor do sypialni
Dla niektórych sypialnia bez telewizora nie jest kompletna. Tutaj też warto zadbać o specjalne meble pod telewizor

Telewizor to element niemal obowiązkowy w każdym domu, który chociaż tego nie chcemy przyznać, często wymusza rozkład innych mebli w salonie i sposób jego aranżacji. Postarajmy się więc, żeby meble pod telewizor, były nie tylko ciekawe i dopasowane do wnętrza, ale także funkcjonalne i praktyczne, bo dzięki temu zyskamy na przestronności i jakości naszego salonu czy sypialni.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz