Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie - w zgodzie ze sobą i z trendami

Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie, czyli przyjazne miejsce, pachnące kawą, ciastem, rodzinnym obiadem i wspomnieniami. Kto o takiej nie marzy? „Slow life”, „eko”, „bio” i „fit” to hasła, które coraz częściej goszczą w naszych słownikach. Swoje odzwierciedlenie znajdują one na wielu płaszczyznach naszego codziennego życia, w tym także podczas urządzania wnętrz. Chcemy żyć lepiej, zdrowiej, pełniej i w zgodzie z naturą, dlatego tak chętnie barwy ziemi i naturalne wykończenia wprowadzamy do przestrzeni swojego domu, a zwłaszcza do kuchni, która jest jego sercem.

Foto. https://kaboompics.com
Foto. https://kaboompics.com

Zwolnij i ciesz się życiem!

Życie w zgodzie z własnymi przekonaniami oraz w swoim tempie, celebrowanie chwil, a także dbanie o siebie to filozofie, które chcielibyśmy, aby przyświecały nam w codziennym życiu. Zmęczeni ciągłą bieganiną oraz natłokiem spraw, staramy się zwolnić i w końcu zadbać o swoje ciało oraz stan ducha. Ciesząc się z małych rzeczy, otaczając bliskimi oraz prowadząc zdrowy styl życia, możemy poczuć się naprawdę szczęśliwi. To także okazja, aby bliżej zaznajomić się z trendem "Wabi-Sabi" i docenić urok rzeczy, na których natura i czas wyryły swoje ślady. Hasła, takie jak „slow life”, „eko”, „bio” i „fit” powinny nam zatem wytyczać drogę cały czas, także podczas projektowania wnętrz.

Tworząc kuchnię, w której z przyjemnością będziemy spędzać każdą chwilę oraz przygotowywać zdrowe posiłki, powinniśmy rozważyć wykorzystanie naturalnych surowców. Kuchnia wykonana na wymiar w barwach ziemi i drewnie to idealne rozwiązanie, które wpisuje się w nowoczesny nurt i aktualne trendy w aranżacji.

Spokojna kolorystyka przenosząca nas na łono natury to tylko preludium do posiłków gotowanych z miłością i pasją.

Warto pamiętać, że dobra i przemyślana organizacja każdej kuchennej strefy, zapewni większy komfort użytkowania, ale także zapewni oszczędność czasu przy codziennych czynnościach, dając czas na bycie z bliskimi. A o to przecież chodzi.

Kuchnia w stylu skandynawskim z szafą Komandor na sprzęt AGD
Kuchnia w naturalnej odsłonie sprzyja wyciszeniu i znalezieniu ukojenia. Dobra organizacja wnętrza i wykorzystanie szafy na wymiar jako miejsca na sprzęt GAD i strefę przechowywania to bardzo oryginalny pomysł

Ułatw sobie codzienne funkcjonowanie

Kuchnia to chyba najważniejsze pomieszczenie dla osób pragnących żyć wolniej i zdrowiej. To ona stanowi serce domu, więc skupia wszystkich domowników. To w niej przygotowujemy posiłki z „eko” i „bio” produktów, aby zadbać o siebie i najbliższych. Takie pomieszczenie powinno zatem zostać skrojone do wszystkich naszych oczekiwań i wymagań, aby codzienne korzystanie z niego było po prostu łatwiejsze i przyjemniejsze. Pomyśleć o tym powinniśmy już na etapie projektowania kuchni. Dzięki personalizacji projektu, swobodzie w kreowaniu przestrzeni i wyborze materiałów, wnętrze stanie się funkcjonalne, ergonomiczne, a przede wszystkim dopasowane do naszych indywidualnych preferencji, również pod kątem wizualnym.

Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie
Deski na ścianie, drewniane akcesoria - drewno pod różnymi postaciami. Foto. https://kaboompics.com

Zamawiając kuchnie na wymiar dopasujemy ją do gabarytów pomieszczenia i naszych potrzeb. Odpowiedni rozkład mebli, ich wyposażenie i funkcjonalne akcesoria ułatwią przygotowywanie posiłków, oszczędzą czas, ale także pomogą uporządkować wnętrze. Jest to bardzo ważne dla osób, które są zmęczone ciągłym chaosem oraz wszechogarniającym przesytem przedmiotów. Dla osób, które w zaciszu własnego domu poszukują wyciszenia i ukojenia.

Dzięki meblom na wymiar, możemy także zdecydowanie lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, niż w przypadku wyboru gotowych mebli. W ten sposób zapewnimy sobie komfortowe i bardzo ergonomiczne warunki do kuchennych prac oraz stworzymy miejsce w naszym stylu i w zgodzie z nami samymi.

Komandor stylowa kuchnia w kolorach ziemi i drewnie ze szkłem nad blatem
Ciepły dekor drewna, jasne szafki i blat w kolorze betonu - elegancka i przyjazna kuchnia, dla tych którzy lubią życie w zgodzie z naturą

Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie zbliża do natury

Wykonanie zabudowy kuchennej na wymiar posiada jeszcze jeden bardzo ważny atut - sami możemy zdecydować jakie kolory, materiały i faktury się w niej znajdą. Żyjąc w zgodzie ze sobą i z trendami, dla których kluczowa jest bliskość natury, warto wybrać meble wyróżniające się jak najbardziej naturalnym charakterem. Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie odnajdzie się tu idealnie tworząc przestrzeń spokojną, zrównoważoną i bardzo eko. Doskonale zaprezentują się w niej motywy drewna, kamienia, a nawet betonu. Szafki czy zabudowa utrzymane w takiej stylistyce idealne wpiszą się w najważniejsze światowe trendy w zakresie wykańczania kuchni. Dodatkowo wykreują w pomieszczeniu bardzo spokojną i harmonijną atmosferę. Zwieńczeniem stylizacji powinny być tekstylia i dodatki wykonane z naturalnych materiałów: lnu, juty czy rattanu.

W kuchniach, w których ma nam się żyć przyjaźnie, nie może zabraknąć również zieleni pod postacią świeżych ziół oraz pięknych roślin. Można je wyeksponować w wiklinowych donicach na drewnianych blatach, czy na tle ściany z motywem betonu lub kamienia. To tylko podkreśli związek z naturą i doda kuchni charakteru oraz życia.

Od czego zacząć?

Chcąc żyć w zgodzie z naturą i przenosząc ten trend do własnego mieszkania nie można uciec od tego, co najważniejsze. Od siebie samego i swoich wewnętrznych potrzeb. Zamawiając oraz urządzając kuchnię w naturalnej odsłonie, robimy pierwszy krok w kierunku nowego, lepszego i przede wszystkim zdrowszego stylu życia. Zaspokajamy też ludzką tęsknotę za naturalnymi i prawdziwymi wnętrzami.

Kuchnia w kolorach ziemi i betonie z wyspą
Biel, beton i imitacja kamienia - nowoczesne wydanie kuchni z duszą. Kolor na meblach wyznacza strefy i ułatwia poruszanie się we wnętrzu podczas przygotowywania posiłków


Pozytywny egoizm i myślenie o sobie może być trendy jeśli bazuje na dobrych emocjach. Takie emocje kreują również wnętrza, w których przebywamy i materiały jakimi się otaczamy. Warto czasem zwolnić, ucieszyć się z małych rzeczy i nie przejmować zgiełkiem codzienności. Meble czy kuchnia w kolorach ziemi i drewnie ułatwia nam dotarcie w głąb siebie i obcowanie z pięknem naturalnych dekorów i motywów. Przygotowując na kuchennym blacie poranną kawę możemy poczuć pod dłonią chropowatą strukturę drewna czy chłód betonu i na chwilę zatrzymać pędzący czas. Dla tych kilku chwil warto.

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz