Kolor roku 2017 i kolekcja barw na sezon Wiosna 2017

Dzięki Pantone znamy już kolor roku 2017. Firma Pantone zajmuje się doradztwem kolorystycznym i produkcją systemów dla przemysłu poligraficznego. Od 1999 roku ogłasza kolor, który będzie królował i dominował w nadchodzącym roku, czyli przez najbliższe 12 miesięcy. Tak naprawdę, nie można lekceważyć tego werdyktu, bo wskazany przez Pantone kolor odgrywa duże znaczenie i ma wpływ na największych producentów świata i ich produkty.


Greenery - kolor roku 2017

Pantone zdecydował, że kolorem roku 2017 zostanie zielony - greenery. Uzasadniając wybór tej barwy wiceprezes Pantone, Laurie Pressman napisała w swoim komunikacie do mediów:

"To kolor mający sygnalizować społeczne pragnienie zmian. Cały świat jest podzielony - zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europa. Musimy odświeżyć nasze spojrzenie i połączyć się znów w jedno społeczeństwo (...) Kolor dziś kojarzy się z charakterem i innowacją. Dziś ma zupełnie inne i większe znaczenie niż kiedyś”

Bez względu na to, co było powodem podjęcia tej decyzji i jakie względy zaważyły, zauważyć należy, że jest to duży przeskok od błękitów i różów, które królowały w poprzednim sezonie. Zielony Greenery, kolor roku 2017, symbolizuje nadzieję, nowe życie, budzącą się, soczystą i świeżą przyrodę i do tego bardzo ożywia wnętrze, dlatego sprawdzi się doskonale w branży odzieżowej, a także w projektach wnętrzarskich, przy produkcji mebli i dodatków.

kolor roku 2017 akcenty
Zielony akcent we wnętrzu ożywia aranżację<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Kolory we wnętrzach, które zawsze będą na czasie


Kolor roku, a barwy sezonu Wiosna 2017

Oprócz koloru roku 2017 Pantone wskazało także 10 najpopularniejszych jej zdaniem kolorów na sezon Wiosna 2017 i opublikowała je po zakończeniu pokazów na New York Fashion Week.

top 10 - kolory wiosna 2017
Paleta kolorów wiosna 2017

W uzasadnieniu wyboru wiosennych kolorów, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute Leatrice Eiseman powiedziała, że zaproponowane barwy przywołują całe spektrum uczuć i emocji jakie towarzyszą człowiekowi w codziennym życiu:

„Od tych najcieplejszych, słonecznych (jak PANTONE 13-0755 Primrose Yellow), przez ożywcze oddychanie świeżym, górskim powietrzem (PANTONE 18-0107 Kale) po pragnienie ucieczki do dziewiczych wód (PANTONE 14-4620 Island Paradise) - wymieniała Eiseman. - Projektanci wykorzystują kolory w żartobliwych, ale przemyślanych i precyzyjnych połączeniach. Celem jest pełne uchwycenie obietnic, nadziei i przemian, za którymi tęsknimy każdej wiosny - dodała.”

Zobaczcie jak kolor roku 2017 wygląda w naszych wnętrzach i meblach.

salon z najmodniejszymi kolorami wiosną 2017


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz