Jak urządzić młodzieżowy pokój?

Aranżacja pokoju nastolatka to prawdziwe wyzwanie, szczególnie że w tym wieku nasze dziecko już zna swoje potrzeby, ma własne zdanie i indywidualny styl. Młodzieżowy pokój ma być prywatnym azylem, a zarazem funkcjonalnym miejscem do nauki, rozwoju i odpoczynku. Jak zatem uniknąć konfliktów podczas urządzania pokoju i dojść do kompromisu z dorastającym dzieckiem? Najlepiej podejmować najważniejsze decyzje aranżacyjne wspólnie z nastolatkiem tak, aby pokój odzwierciedlał jego pasje i osobowość.


Wnętrze dopasowane do nastolatka

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta manifestują swoje poglądy oraz sposób patrzenia na świat poprzez kolorowe ściany, dodatki czy designerskie meble. Dla młodych ludzi bardziej istotny jest ciekawy design, który odda ich osobowość. Przywiązują za to mniejszą wagę do parametrów technicznych i trwałości mebli, a o to najlepiej zadbają rodzice. Musimy jednak przede wszystkim pamiętać, że pokój buntowniczego nastolatka jest jego odrębną i autonomiczną przestrzenią, gdzie rodzice nie mają wstępu. Dlatego urządzając wnętrze dla naszego prawie dorosłego dziecka, warto postawić nie tylko na funkcjonalne rozwiązania, ale również wziąć pod uwagę jego indywidualną potrzebę ekspresji własnych zainteresowań.

pokój młodzieżowy Komandor dla chłopca
Przykładowa aranżacja pokoju dla nastoletniego chłopca

W pokoju młodzieżowym sprawdzi się na przykład szafa przesuwna z oryginalnym frontem, który przyciągnie uwagę i nada całemu wnętrzu spersonalizowanego charakteru. Wybierając drzwi przesuwne ze szklanym wypełnieniem z motywem geometrycznym czy graffiti, możemy w ekspresywny sposób podkreślić zainteresowania nastolatka. Ze względu na to, że podczas dojrzewania ciągle kształtuje się styl i zmieniają się upodobania młodego człowieka, ciekawą opcją jest wymiana frontu szafy, w momencie gdy poprzedni wzór się znudzi, wyjdzie z mody czy przestanie pasować do wieku naszego dziecka.


Pojemna szafa i wielofunkcyjne łóżko to podstawa

Duża szafa przesuwna daje nie tylko szerokie pole do popisu pod względem dekoracyjnym, ale przede wszystkim praktycznym. Niemal każdy nastolatek posiada bowiem wiele przedmiotów osobistych, ubrań, całe kolekcje butów, sprzęt sportowy czy muzyczny. Wybierając szafę projektowaną na wymiar możemy dobrać odpowiednią liczbę półek i wieszaków, zgodnie z potrzebami młodego użytkownika. Dobrym pomysłem jest zastosowanie lustra na froncie szafy w pokoju dorastającej dziewczynki, która zaczyna dobierać stroje i kreować swój własny styl. Dodatkowym atutem szafy przesuwnej jest fakt, że po zasunięciu drzwi nie widać jej wnętrza, dlatego każdy roztargniony nastolatek może szybko ukryć w niej swoje rzeczy przed przybyciem gości czy rewizją mamy.

młodzieżowy pokój Komandor dla nastolatki
Klimatyczny pokój dla nastolatki

W młodzieżowym pokoju łóżko odgrywa niezwykle ważną rolę, ponieważ jest czymś w rodzaju wyspy, azylu, który nie służy tylko do spania, a również do nauki, odpoczynku czy słuchania ulubionej muzyki. Na pewno więc warto przede wszystkim wybrać odpowiedni materac, który zapewni dziecku zdrowy sen, a także wygodną pozycję podczas nauki, czytania czy relaksu. Idealną propozycją, szczególnie do niewielkiego pokoju, jest łóżko z kolekcji Six marki Komandor. Posiada ono w zestawie szuflady, które przeznaczone mogą być nie tylko na pościel, ale również różne prywatne przedmioty, co jest jego dodatkowym atutem.


Młodzieżowy pokój na poddaszu

Dobrym miejscem na młodzieżowy pokój jest poddasze, w którym nastolatek może poczuć choć namiastkę niezależności. Pomimo nietypowych kształtów wyznaczanych przez skosy, również taka nieustawna przestrzeń może uzyskać designerski, a zarazem praktyczny charakter.

młodzieżowy pokój Komandor na poddaszu
Młodzieżowy pokój na poddaszu - prywatna strefa nastolatka

Meble na wymiar pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie niemal każdego kąta. Dopasowana szafa na wymiar idealnie wpasuje się pod skosy, a jednocześnie może wyglądać ciekawie i nowocześnie. Ściany o różnych kształtach umożliwiają kreatywne operowanie kolorem. Wyróżniając ścianę ze skosami intensywną barwą, ożywimy wnętrze i nadamy mu indywidualny charakter.

Pod skosami dobrze odnajdzie się także sofa, na której nastolatek może przyjmować gości. Niezbędnym elementem pokoju jest biurko, którego zmieszczenie w nieustawnym pomieszczeniu może nastręczać trudności. Biurko projektowane na wymiar i zgodnie z oczekiwaniami młodego użytkownika zapewni mu odpowiednie warunki do nauki.

Młodzież chce, aby traktować ich jak dorosłych, dlatego nie urządzajmy im pokoju sami. Bądźmy bardziej doradcą dziecka niż jego szefem, a będzie mogło poczuć się jak u siebie.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz