Garderoba na wymiar - 13 zalet

Garderoba to takie cudowne miejsce, w którym można i oko nacieszyć i ciało przyodziać. Tak, przestronna garderoba na wymiar, od ściany do ściany, od podłogi po sufit, pełna posegregowanych ubrań, ze ścianą butów i torebek na każdą okazję to marzenie niejednej kobiety. Panowie zresztą też chcieliby mieć swoją garderobę, tylko zapewne ich wizja jest lekko inna. Zawsze, kiedy pada słowo „garderoba”, przychodzi mi na myśl reklama znanego trunku. Idealnie pokazywała ona, co oznacza termin „garderoba na wymiar” i jak bardzo różne są nasze wyobrażenie o tym miejscu.

biała garderoba Komandor
Wszystko w perfekcyjnym porządku i na widoku - garderoba idealna


Garderoba na wymiar – zalety, o których warto pamiętać

Gdyby jednak ktoś nie był przekonany, czy warto mieć garderobę w swoim domu, lub czy wydzielić jej specjalne miejsce, prezentujemy jej 13 najważniejszych zalet. One niezaprzeczalnie potwierdzają, że garderoba na wymiar to naprawdę cudowne i bardzo przydatne miejsce.

 1. Uporządkowanie przestrzeni. Dzięki mądrze urządzonej garderobie, przy pomocy mebli na wymiar, które idealnie wypełnią całą przestrzeń, możemy odciążyć z mebli inne pomieszczenia w mieszkaniu. Wszystkie rzeczy, które chcemy schować, ukryjemy właśnie w niej. Dodatkowo tworzymy odrębną, dedykowaną strefę przeznaczoną typowo do przechowywania, która ma własny klimat, styl i charakter.
 2. Szybka segregacja rzeczy. Skorzystanie z rozwiązań na wymiar oraz funkcjonalnych akcesoriów, takich jak drążki, różnego rodzaju szuflady, kosze czy wieszaki na akcesoria, pozwala na łatwą segregację elementów garderoby. Dzięki akcesoriom dzielimy rzeczy na te wiszące i leżakujące na półkach, a co za tym idzie, utrzymujemy w niej perfekcyjny ład.
 3. Ład i porządek. Kiedy w garderobie mamy wszystko poukładane w odpowiednich miejscach to odczuwamy zadowolenie. Podziału rzeczy na te sezonowe i codzienne, na wyjścia wieczorne i do pracy, możemy dokonać dowolnie według ważnego dla nas klucza. Bardzo często pozytywnie wpływa to też na nasze poczucie estetyki i komfortu. Mamy wrażenie panowania nad wszystkim i ogólnego porządku.
 4. Funkcjonalność. Każda rzecz ma swoje i tylko swoje miejsce. Nie ma wolnych, niewykorzystanych przestrzeni, każdy kąt zagospodarowany meblami na wymiar mieści dokładnie to, co zaplanowaliśmy. W jednym pomieszczeniu gromadzimy niemal cały nasz dobytek, ale nie rzucony w nieładzie, lecz zaplanowany, ułożony według naszych potrzeb i po naszemu.
 5. Dbałość o ubrania. Garderoba na wymiar jest także idealnym pomysłem dla osób ceniących porządek i schludny wygląd. Dzięki przechowywaniu ubrań w specjalnie wydzielonej przestrzeni niwelujemy ryzyko powstawania na nich zagnieceń, odkształceń czy utraty ich świeżości, co jest częstym problemem w przypadku przepełnionych odzieżą szaf. Odpowiednio przechowywana odzież posłuży nam bowiem znacznie dłużej i będzie dostępna praktycznie do ubrania od ręki.
 6. Oszczędność czasu. Rekomendowanym i wielokrotnie stosowanym rozwiązaniem jest podział garderoby na dwie strefy: męską i żeńską, które są wyposażone w takie same elementy lub w odpowiednio dobrane do użytkowników. Ten podział wnętrza gwarantuje łatwiejsze zachowanie porządku w garderobie oraz ułatwia korzystanie z niej przez dwie osoby jednocześnie. Wiszące na wieszakach, wyprasowane świeże koszule czy bluzki to także doskonałe rozwiązanie, kiedy śpieszymy się do pracy lub zawsze musimy mieć gotowe do ubrania koszule, sukienki, czy spodnie na kant.


  zalety garderoby na wymiar przy sypialni
  Garderoba przy sypialni to oszczędność czasu i duży komfort

 7. Separacja rzeczy, które chcemy ukryć. Rzeczy gromadzimy przez całe życie i zazwyczaj mamy ich naprawdę dużo. Funkcjonalna garderoba pomieści wszystko. Skryje za swoimi drzwiami nie tylko rzeczy sezonowe, ale także pledy, koce, walizki, narty czy inne sportowe akcesoria, na które trudno znaleźć miejsce w mieszkaniu. Często są to rzeczy, których gabaryty sprawiają, że są po prostu nieporęczne do schowania.
 8. Doskonałe pomieszczenie gospodarcze. W garderobie, zwłaszcza tej dużej, można wydzielić "strefę gospodarczą". To takie dedykowane miejsce dla deski do prasowania, żelazka, suszarki, odkurzacza i wielu innych przedmiotów domowych. Dzięki temu wszystko mamy w jednym miejscy, praktycznie pod ręką, ale niewidoczne dla naszych gości. Często zdarza się także, że w garderobie mamy po prostu rozstawioną deskę aby prasować ubrania świeżo po wypraniu. To bardzo wygodne wydzielić sobie w garderobie kąt właśnie do takich domowych zajęć.
 9. Miejsce, które pełni rolę domowej przymierzalni. Wyposażona w duże lustra garderoba, nie tylko pozwala na dokładne przejrzenie się przed wyjściem. To także możliwość spokojnego testowanie różnych zestawów ubrań, czy wręcz przeciwnie, szybkie przebranie w razie konieczności. W garderobie jest o tyle łatwiej, że przecież wszystko mamy na wyciągnięcie ręki.
 10. Ekspozycja ulubionych rzeczy. Ten argument też może być niezwykle ważny. Dotyczy to osób, które po prostu lubią gromadzić rzeczy i ładnie je wyeksponować. Przyjemność sprawia im bowiem patrzenie z zadowoleniem na kolekcję wielu par butów czy torebek.
 11. Prestiż. Mieć garderobę to dla wielu osób marzenie, którego spełnienie wiąże się z samozadowoleniem, poczuciem luksusu i wyjątkowości. Dlaczego więc nie realizować własnych marzeń? Posiadania chociażby w wersji mini, ale jednak własnej garderoby.
 12. Sposób na szybki porządek. Każdy ma swoją definicję porządku i swój własny sposób na jego zachowanie. Do garderoby dostęp zazwyczaj mają jej właściciele. Kiedy więc nagle pojawiają się u nas goście, wystarczy zagarnąć ubrania i rzeczy za drzwi garderoby. To najlepszy i najszybszy sposób zapanowania nad porządkiem w pokoju.
 13. Miejsce spotkań. Może mało oczywista i niedoceniana zaleta. Czasami jednak tak bywa, zwłaszcza podczas domówek, że impreza i babskie pogaduchy przenoszą się właśnie do garderoby, królestwa Pani domu.

stylowa garderoba na wymiar
Nowoczesna czy stylowa - każda garderoba jest na wagę złota


<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Oddzielna zabudowa czy wnękowa szafa? Ważny wybór już na etapie projektu domu

Na pewno jest jeszcze wiele argumentów „za”, które moglibyście dopisać do tej listy, a które przemawiają na korzyść garderoby. Posiadanie własnej, dobrze urządzonej garderoby to sposób i recepta na wiele domowych problemów. Ułatwia to walkę z „przydasiami”, pogniecionymi ubraniami, sezonowymi rzeczami, a także z tymi na czas "kiedy schudnę". To też sposób na chroniczny brak miejsca. Jeśli jednak macie problem, jak najlepiej urządzić swoją własną garderobę, skorzystajcie z naszych inspiracji oraz poradnika.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz