4 sposoby na domowe biuro w sypialni i w salonie

Decyzja zapadła. Aranżujemy w mieszkaniu miejsce do pracy. Zazwyczaj przy małych mieszkaniach domowe biuro urządzamy tam, gdzie po prostu mamy miejsce. Oczywiście staramy się, aby było nie tylko funkcjonalne i jak najmniej przeszkadzało pozostałym domownikom, ale także zapewniało odpowiednie warunki. Jeśli jednak mamy wybór czy z domowym biurem zainstalować się w sypialni, czy w salonie, przemyślmy dobrze naszą decyzję.

Każda wymieniona opcja ma zarówno swoje plusy, jak i minusy, bo zmiany aranżacji wnętrza nie dokonujemy codziennie. To najczęściej decyzja, która biorąc pod uwagę tendencje Polaków do zmiany wyposażenie mieszkania i mebli raz na 8 lat, będzie miała wpływ na nasze życie i funkcjonalność zaadoptowanego pomieszczenia przez dłuższy okres czasu. Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów na aranżację niewielkiego biura w domu.


Urządzany domowe biuro w sypialni

Sypialnia z racji swojej lokalizacji z dala od salonu, kuchni czy nawet pokoju dziecięcego, to dobre miejsce na stworzenie miejsca pracy i wydzielenie niewielkiego domowego biura. Sama sypiania jako pokój, nie powinna kojarzyć nam się co prawda z pracą, a raczej z relaksem i odpoczynkiem po niej. Jednak panujący w niej spokój, sprzyja skupieniu, a tym samym wydajnej pracy. Im większy komfort pracy i odpowiednie warunki do jej wykonywania, tym efektywniej i szybciej pracujemy.

Mała powierzchnia sypialnianego pokoju, w którym przecież główne miejscem zajmuje łóżko, to duże wyzwanie w urządzaniu domowego biura. Pamiętajmy, że sypialnia to przede wszystkim sypialnia i nie próbujmy na siłę wstawiać tam centrum dowodzenia i rozbudowanego call center. Postarajmy się raczej, aby nasze miejsce do pracy nienachalnie usytuować gdzieś w kącie, blisko okna, chociażby na niewielkim kawałku blatu. Tutaj pomysłowość, elastyczność i wykonanie mebli na wymiar, które wizualnie będą współgrały z innymi meblami, przyjdą nam bardzo z pomocą.

blat jako domowe biuro w sypialni
Toaletka wieczorem, biuro w dzień - sposób na organizację miejsca pracy w przestrzeni sypialni


4 Sposoby na domowe biuro w sypialni

  1. Domowe biuro, jako długi blat usytuowany pod oknem to ciekawe rozwiązanie. Dzięki niemu ukryjemy kaloryfer i zyskamy dodatkowe miejsce do postawienia zdjęć, książek, oryginalnej rzeźby lub lampki nocnej. Taki blat może pełnić też w jednej ze swoich części rolę toaletki. Wystarczy jeśli bezpośrednio nad nim, na ścianie uda na się zamontować lustro. Zamawiając blat na wymiar, nie tylko mamy wpływ na jego kolor, ale także na wymiar, co w przypadku nietypowych rozwiązań jest bardzo ważne.
  1. Propozycją, która spotyka się z dużym zainteresowaniem jest zamontowanie mini biurka w kącie, pomiędzy sypialnianą szafą a ścianą, w pobliżu okna lub rogu pokoju. Mamy wówczas dostęp do światła dziennego, jeśli stanowisko do pracy jest przy oknie, ale także domowe biuro schowane za głębszą od siebie szafą. Dzięki temu biurko nie rzuca się w oczy zaraz po wejściu do sypialni i pozwala na zamocowanie powyżej swojego blatu wykonanych na wymiar półek. W przypadku biurka na wymiar mamy możliwość idealnego dopasowania go do przestrzeni, jaką dysponujemy. Poza tym sami decydujemy o jego konstrukcji, kształcie i elementach składowych jak szuflady czy szafki. Jest to niezwykle wygodne, kiedy liczy się każdy centymetr i przeliczamy go na funkcjonalność mebla.

Komandor domowe biuro w sypialni przy szafie
Wielofunkcyjność mebli ma znaczenie jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią
  1. Domowe biuro schowane w szafie to też nie tylko praktyczne, ale i bardzo użyteczne rozwiązanie. Wykorzystywane w ciągu dnia stanowisko pracy, usytuowane w jednej z przestrzeni szafy, po zakończeniu pracy ukrywamy po prostu za drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu idealnie je maskujemy, a nasza sypialnia wygląda, jakby w ogóle nie było w niej domowego biura. To się nazywa sprytny patent.
  1. Kiedy jednak żadne z wyżej wymienionych rozwiązań nie przypadnie nam do gustu albo naprawdę nie mamy miejsca na biurko w sypialni, to doskonale w ciągu dnia jego funkcję przejmie toaletka. Odpowiednie jej zaprojektowanie, z podziałem na miejsce na kosmetyki i na dokumenty jest możliwe. Wystarczy zlecić jej wykonanie firmie zajmującej się meblami na wymiar. Komandor w tym względzie doskonale potrafi dopasować meble nie tylko do wnętrza i jego wymiarów, ale także do panującej w sypialni kolorystyki pozostałych elementów w pomieszczeniu. A wszystko to dzięki szerokiej palecie materiałów, z których wykonuje swoje meble.


Salon z miejscem na domowe biuro

W salonie bardzo często musimy połączyć wiele funkcji i stref w jednym miejscu, dlatego organizacja domowego biura może stanowić jeden z elementów jego wystroju. Nie oznacza to wcale, że usytuowanie miejsca do pracy możemy zostawić przypadkowi.

domowe biuro z regalem w salonie
Dodatkowy blat w salonie to miejsce do pracy, ale też przestrzeń na ekspozycję wyjątkowych rzeczy<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Świąteczne gotowanie w ergonomicznej kuchni


4 sposoby na domowe biuro w salonie

  1. W salonie najlepiej jest wydzielić dla domowego biura osobną strefę. Czasami w takiej strefie punktem głównym może być właśnie biurko. Nada ono salonowi zupełnie innego charakteru. Zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym salonie takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę. Ciekawe stylistycznie biurko, być może z innej epoki, to bardzo charakterystyczny element. Może on stanowić pewnego rodzaju niepowtarzalny akcent, czyli być taką „wisienką na torcie”.
  1. Miejsce do pracy możemy również sprytnie ukryć za postawionym w salonie regałem. Wykonany na wymiar, na pełną wysokość pomieszczenia, niejako w naturalny sposób dokona za nas podziału na strefy pracy i relaksu. Regał nie tylko przysłoni domowe biuro, ale może być także wykorzystany do eksponowania ciekawych pamiątek, książek czy zdjęć. Czy nasz regał będzie ażurowy, czy pełny zależy jedyne od ułożenie mebli w pokoju, oświetlenia i stylu jaki preferujemy.
  1. Ciekawymi i dosyć odważnym pomysłem jest organizacja domowego biura za szklaną ścianką wykonaną na przykład w systemie Aurora. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w dużych salonach. Ażurowość i przejrzystość materiału oraz nowoczesność, jaką daje połączenie szkła z aluminium to naprawdę spektakularne rozwiązanie. Nie tylko totalnie odmieni wnętrze, ale na pewno znajdzie wielu swoich zwolenników.
  1. Jeśli jednak naszym celem jest ukrycie domowego biura w przestrzeni salonu, to wybierzmy biurko schowane w meblu. W tym przypadku ciekawym i mało inwazyjnym rozwiązaniem, które doskonale spełnia swoją funkcję, jest szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi. Wewnątrz takiej szafy bez problemu wydzielimy nie tylko przestrzeń na blat i półki na dokumenty, ale także miejsce na sprzęt RTV, regał na książki i kolekcję płyt. Szafa w salonie wcale nie musi być przecież szafą typowo ubraniową. W odpowiednim momencie za swoimi drzwiami ukryje ona bowiem wszystko to, co będziemy chcieli lub będziemy musieli ukryć.


domowe biuro w salonie z biurkiem
Domowe biuro nie wymaga wielkich przestrzeni. Czasami może to być wolny kąt w rogu salonu


Domowe biuro szyte na miarę

Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy, postarajmy się, aby nasze domowe biuro ciekawie komponowało się we wnętrzu. Na pewno gotowe biurko, kupione w sklepie meblowym, trudniej nam będzie dopasować stylistycznie i kolorystycznie do reszty mebli, nie mówiąc już o jego gabarytach. Postawienie biurka w miejscu, które na to pozwala jedynie z racji jego wymiarów, to nie jest najlepszy wybór. Czasami takie rozwiązanie może bardziej przeszkadzać niż pomagać. Warto więc wykonać je na zamówienie, w kolorze, kształcie i wymiarze, jaki nam najbardziej pasuje. To na pewno lepsze, niż spoglądanie z niechęcią na nieproszonego gościa, którego musimy tolerować z racji pełnionej przez niego funkcji.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz