Sypialnia z biurkiem jako namiastka domowego biura

Czy piękna sypialnia z biurkiem to możliwe? Oczywiście, że tak, to tylko kwestia aranżacji samej sypialni. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele rzeczy można załatwić przez internet, praca w domu nie jest niczym dziwnym. Wiele osób pracuje zdalnie, czy to z wyboru, czy z konieczności. Bardzo dobrze, że mamy takie możliwości, aby pozostać czynni zawodowo, nie tracąc nic z życia rodzinnego. Aby jednak nasza praca była efektywna, potrzebujemy chociażby kawałka spokojnego miejsca, w którym moglibyśmy ją wykonywać.

Oczywiście, posiadanie własnego gabinetu to marzenie, ale nie zawsze w zaciszu domowym, możemy pozwolić sobie na taki komfort. Mała powierzchnia mieszkania, w którym mamy już zdefiniowaną każdą strefę: pokój dzieci, salon, kuchnia czy sypialnia, nie pozwala na wydzielenie dodatkowego pokoju na domowe biuro. Salon czasami też odpada. Zazwyczaj mieści już strefę odpoczynku z wygodną sofą i TV, strefę gościnną ze stołem na posiłki i spotkania z przyjaciółmi. Tam już zupełnie nie ma miejsca na dodatkowy mebel, jakim jest biurko.

sypialnia z biurkiem koło garderoby Komandor
Biurko w sypialni nie musi być typowo biurowe. Wystarczy długi blat pod oknem


Sypialnia z biurkiem urządzona na kilka sposobów

Kiedy już wiemy, że salon to nie miejsce na nasz kącik do pracy, musimy sobie poradzić w inny sposób. Przecież można z powodzeniem ustawić biurko w sypialni. Z racji swojej funkcji jest ona miejscem cichym i spokojnym, więc idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy trzeba wysłać zaległego maila, przygotować prezentację lub po prostu oddać się własnemu hobby. Dobrze rozplanowana sypialnia, w której umieścimy biurko, na pewno nie straci nic ze swego uroku. Nawet w niewielkiej sypialni, zawsze znajdzie się kawałek przestrzeni, żeby zamontować blat i dostawić krzesło.

Rozejrzyj się po pokoju. Przecież biurko w sypialni może znaleźć się w małym zakątku koło okna, który często jest niewykorzystany albo przy boku szafy. Nad blatem można zamontować proste półki i mini biuro jest gotowe do pracy. Bardzo często funkcjonalnym miejscem dla tego typu rozwiązania jest przestrzeń bezpośrednio przy oknie, dzięki czemu możemy zamaskować nieestetyczny kaloryfer. Przez całą długość ściany z oknem montujemy blat, który tak naprawdę może się stać bardzo ciekawym akcentem w całym pomieszczeniu, a do tego może pełnić funkcję toaletki. Jeśli pod blatem mamy umieszczony kaloryfer, to wystarczy w biurku wyciąć kratkę wentylacyjną, aby ciepło z kaloryfera wychodziło bezpośrednio na pokój.

2w1 - biuro i sypialnia
Toaletka to też namiastka domowego biura


<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Aranżacja sypialni - 5 zasad, jak urządzić przytulne wnętrze


A może sypiania z biurkiem niewidocznym dla oka?

Czasami, tak naprawdę, biurko samo w sobie może być elementem ozdobnym sypialni. Wystarczy odpowiednio je wyeksponować lub postarać się, aby było jedyne i niepowtarzalne, w ciekawym kształcie czy kolorze. A jeśli faktycznie nie mamy miejsca, żeby wygospodarować chociaż skrawek przestrzeni na mały blacik, zawsze możemy umieścić biurko w szafie, za drzwiami przesuwnymi. Kiedy musimy pracować odsuwamy drzwi i wysuwamy mini blat, a kiedy zamykamy biuro, po prostu chowamy je wewnątrz, a po biurze w naszej sypialni nie zostaje żaden ślad. I niech mała przestrzeń nie będzie przeszkodą czy wymówką. Przecież nawet najmniejsze lub najbardziej wymyślne biurko można wykonać na zamówienie.

Pomyślcie tylko, jaki to luksus prosto z łóżka, w kapciach wyjść rano do biura bez zbędnej nerwówki, bieganiny czy korków na drogach. Czy teraz zgodzicie się z tezą, że sypialnia z biurkiem też może być piękna?

Sypialnia z biurkiem na poddaszu
Przestrzeń pod skosem doskonale sprawdzi się jako domowe biuro


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz