Salon połączony z przedpokojem, czyli sposób na otwartą przestrzeń

Przedpokój stanowi wizytówkę naszego domu, a jednocześnie zapowiedź tego, co znajduje się w dalszej jego części. Obecnie coraz częściej można spotkać rozwiązanie przedpokoju, który otwiera się szeroko na salon, łącząc się z nim w jedną przestrzeń. Salon połączony z przedpokojem stosowany jest nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz również w niewielkich mieszkaniach, co pozwala na uzyskanie wrażenia przestronności. Urządzając takie wnętrze należy zadbać o spójność aranżacyjną tak, aby obie strefy współgrały ze sobą stylistycznie tworząc harmonijną kompozycję.


Przedpokój zapowiedzią salonu

Z zasady przedpokój powinien przede wszystkim zapewniać odpowiednią ilość miejsca na odwieszenie kurtek i płaszczy, wygodną zmianę obuwia oraz możliwość obejrzenia całej sylwetki przed wyjściem z domu w lustrze. Jednak funkcjonalne rozwiązania to nie wszystko. Musimy pamiętać, że przedpokój to miejsce, w którym goście wchodzący do domu, odbierają pierwsze wrażenie o jego charakterze. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku przedpokoju otwartego na salon, dlatego styl i kolorystyka tych dwóch pomieszczeń powinny się ze sobą umiejętnie łączyć.

salon połączony z przedpokojem i zabudowa w systemie kolumnowym
System kolumnowy ciekawie łączy nowoczesny salon z przedpokojem


Salon połączony z przedpokojem, a spójność we wnętrzu

Aby stworzyć harmonijny i estetyczny efekt połączenia wnętrz, powinniśmy nie tylko skupiać się na zachowaniu podobnego koloru podłogi czy ścian w podobnym odcieniu, ale także zadbać o spójną stylistykę w aranżacji i umeblowaniu obu pomieszczeń. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po rozwiązania o ponadczasowym, minimalistycznym designie, jak system kolumnowy lub subtelniejszy system ORTO.

Zabudowa na wymiar ze smukłych profili aluminiowych nie dominuje nad aranżacją i doskonale wtapia się w otwarte przestrzenie. System możemy wzbogacić zarówno o półki, jak i szuflady, drążki czy szafki, co daje szerokie możliwości kreacji mebla w różnych jego kombinacjach. Idealnie nadaje się on zarówno do przedpokoju, jako otwarta szafa na płaszcze, jak i do salonu jako mebel na sprzęt RTV z półkami na dekoracje.

Biały system Orto w salonie
Biały system Orto jako funkcjonalny regał w części salonowej

Ze względu na swój oryginalny design przestrzenna konstrukcja efektownie podkreśli nowoczesny styl mieszkania i sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne. Co ważne, system OTRO odnajdzie się nawet w bardzo wąskich przedpokojach w postaci wielofunkcyjnego mebla z drążkami na kurtki i półkami na akcesoria tj. torebki czy parasol, dzięki czemu pozwala na bardzo funkcjonalne zagospodarowanie niewielkich przestrzeni.

ORTO dostępny jest w kolorze białym, anodzie czarnej oraz anodzie grafitowej, co sprawia, że doskonale komponuje się we wnętrza w stylu industrialnym czy loftowym. Poprzez grę kolorem profilu i kombinację modułami, można łatwo dokonać subtelnego podziału wnętrza na funkcjonalne strefy. Tak połączone salon z przedpokojem będą wyglądały ciekawie, ale bardzo naturalnie.<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Salon i sypialnia w jednym - 4 sprawdzone sposoby


Tworzenie harmonijnych przejść

W otwartych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się jasne, jednolite kolory. Nie tylko rozjaśnią one zacieniony przedpokój, lecz także stworzą płynne przejście między różnymi strefami domu. Takie rozwiązanie doskonale wpisuje się w obecne trendy stylizacji niewielkich przestrzeni na otwartym planie, a tym samym łączeniu na przykład salonu i przedpokoju.

Salon połączony z przedpokojem i szafa wnękowa do przedpokoju
Otwarty plan i salon połączony z przedpokojem. Wyznacznikiem strefy wejścia jest przestronna szafa wnękowa na ubrania.

Jasne powierzchnie ścian będące jednolitym tłem, dają szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych połączonych ze sobą pomieszczeń. Jeżeli decydujemy się na ściany w różnych kolorach, warto wykończyć przynajmniej podłogę tą samą okładziną. Dzięki temu stworzymy wrażenie kontynuacji aranżacji. Efekt połączenia przedpokoju z salonem możemy otrzymać również decydując się na zabudowę narożną, z szafą ubraniową na jednym boku i salonową szafą przesuwną w systemie bezramowym Heliodor na drugim skrzydle. Kluczowym elementem w takim przypadku będzie odpowiedni , dobór koloru frontu mebla korespondujący z kolorem ścian pomieszczenia.

Poprzez taki zabieg uzyskamy efekt maskowania przedmiotów, które pragniemy ukryć we wnętrzu szafy, jak książki, telewizor czy inne sprzęty elektroniczne. Dzięki temu salon będzie wydawał się bardziej przestronny i uporządkowany, zgodnie z zasadami stylu minimalistycznego.

salon połączony z przedpokojem z szafą narożną na wymiar
Zabudowa narożna - szafa przesuwna w systemie bezramowym Heliodor jako regał od strony salonu i szafa ubraniowa w części przedpokoju

Salon połączony z przedpokojem nie jest jednak zarezerwowany tylko do dużych wnętrz. Właśnie poprzez odpowiednią adaptację obydwu pomieszczeń także w kawalerkach czy niewielkich mieszkaniach zyskamy wrażenie przestronności i optycznie powiększymy wnętrze . Dodatkowo na tak otwartym planie do wielkiej dwójki może dołączyć jeszcze kuchnia dając możliwość bardzo funkcjonalnego i oryginalnego zagospodarowania wnętrza.


sale
sale

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz