Lustereczko powiedz przecie …jakie lustro do przedpokoju wybrać najlepiej

Lustro w przedpokoju, to bardzo często spotykane rozwiązanie w wielu domach. Jednak, jakie lustra do przedpokoju wybrać, kiedy rynek oferuje nam kilka kolorów do wyboru? Czym różnią się od siebie lustra srebrne, brązowe czy grafitowe i które z nich jest najlepsze do przedpokoju? Wybór lustra zależy w dużej mierze od jego przeznaczenia oraz funkcji, jaką ma pełnić. To właśnie powinno stanowić najważniejsze kryterium Twojego wyboru.


Kolor ma znaczenie gdy wybieramy lustro do przedpokoju

A skoro tak, to jakie lustro do przedpokoju to najlepszy wybór? Najbardziej klasyczne i najczęściej wybierane jest lustro srebrne, które oddaje rzeczywiste kolory i daje naturalne odbicie. Jeśli więc jest to jedyne lustro w domu, w którym przeglądasz się przed wyjściem z mieszkania, to wybór lustra srebrnego będzie najlepszym rozwiązaniem, przy którym powiedzenie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” sprawdzi się idealnie.

  • Przeglądając się w lustrze srebrnym nie zostaniemy zaskoczeni w dziennym świetle zbyt mocnym makijażem, który w domu wydawał się jedynie delikatnym muśnięciem.
  • Brązowe lustro może znacznie poprawić nam humor, bo wyglądamy w nim jak muśnięci słońcem, czyli jakbyśmy właśnie wrócili z udanych wakacji w ciepłych krajach. Śniada cera odbijająca się w lustrze wygląda na pewno zdrowiej, ale nie jest to prawdziwe i realne odbicie, więc wykonywanie makijażu lub dobieranie kolorów ubrania jest raczej niewskazane.
  • Podobnie jest z lustrem grafitowym, chociaż w jego przypadku koloryt naszej skóry jest raczej chłodny i ma nienaturalny wygląd.

Jeśli więc faktycznie zależy Ci na realistycznym odbiciu, wybierz do przedpokoju klasyczne, najczęściej stosowane lustro srebrne. Jeśli natomiast lustro w pomieszczeniu ma pełnić funkcję ozdobną, dopasuj je do mebli i stylu wnętrza.

lustra


Jakie lustro do przedpokoju jest najlepsze, a z którego zrezygnować?

Lustra, o ile ich funkcja nie ogranicza się jedynie do funkcji czysto użytkowej, czyli oglądania codziennie własnego odbicia, mają także inne walory, często wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim doskonale powiększają i rozświetlają pomieszczenie odbijając inne elementy oraz promienie światła, które wpada do wnętrza. Jeśli więc masz wąski przedpokój lub małą sypialnię, lustro w drzwiach szafy to najlepszy wybór. Nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie, ale także nada mu lekkości i przestronności.

Ciekawie aranżacyjnie prezentują się lustra brązowe i grafitowe, chociaż ich wybór i zastosowanie we wnętrzu muszą być dobrze przemyślane. Lustro brązowe ociepla wnętrze, nadając mu aksamitnego wyglądu, natomiast grafitowe czyni wnętrze bardziej wyrafinowanym. Lustro doskonale też komponuje się z innymi materiałami jak drewno czy płyta laminowana o strukturze drewna. Dodatkowo wspaniale wygląda w otoczeniu mebli zarówno stylowych jak i nowoczesnych, co ułatwia znacznie aranżację pomieszczeń. O tym więc, jakie lustro do przedpokoju jest najlepsze, decyduje jego funkcja i wystrój samego przedpokoju.

srebrne lustro do przedpokoju
Lustro w przedpokoju nie tylko optycznie rozjaśnia wnętrze, ale dodaje mu elegancji i uroku
<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Urządzamy nowoczesny przedpokój w bloku


Lustro w szafie czy na ścianie

Przyjęło się, że lustro w przedpokoju być powinno, bo to niemal obowiązkowy element tego pomieszczenia. Zastosowanie lustra w drzwiach szafy to rozwiązanie typu "dwa w jednym". Nie zawsze dysponujemy w przedpokoju odpowiednim, wolnym kawałkiem ściany, na którym możemy powiesić lustro i to jeszcze w takim rozmiarze, żeby móc przeglądać się w nim w całej okazałości. Często też nie chcemy mieć lustra wiszącego w przedpokoju, ponieważ ścianę rezerwujemy dla pamiątkowych zdjęć z ciekawych miejsc, rodzinne portrety czy inne hobbistyczne gadżety. To właśnie w takich przypadkach duże lustro w drzwiach szafy sprawdzi się idealnie, bo oprócz imponujących gabarytów, posiada też inny walor, jakim jest bezpieczeństwo.

Lustra w szafach z drzwiami przesuwnymi Komandor, to materiał o grubości ok. 4 mm. Podklejane jest specjalną folią, która zabezpiecza taflę przed rozpryskiem kawałków szkła w momencie jego stłuczenia. Można więc bez obaw korzystać z uroków, jakie daje szkło meblach, i cieszyć się dużą taflą lustra w pomieszczeniu. Jeśli jednak wolisz tradycyjne rozwiązania, wybierz lustro wiszące, w ozdobnej ramie pasującej do stylu przedpokoju lub stojące, jeśli gabaryty pomieszczenia na to pozwolą. Najważniejsze, żeby lustro podkreślało charakter pomieszczenia, pasowało do wnętrza i spełniało rolę, do jakiej jest przeznaczone. Teraz już chyba wszystko jasne jakie lustro do przedpokoju to najlepszy wybór.

Lustro do przedpokoju w szafie
Szafa z lustrem zyskuje na użyteczności. Z takiego lustra z pewnością skorzystasz zawsze przed wyjściem z domu


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz