Szafa w salonie - co może skrywać?

Szafa przesuwna może się wydawać dość nietypowym dla salonu meblem, jednak odpowiednio zaprojektowana stanie się jego niezwykle praktycznym elementem. Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania do pomieszczenia może stanowić harmonijną część aranżacji lub nawet jej wiodący akcent. Jakie funkcje może zatem pełnić szafa w salonie?

Po co nam szafa w salonie?

W każdym salonie, bez względu na metraż mieszkania, potrzebne jest funkcjonalne miejsce na przechowywanie. Z drugiej jednak strony jest to reprezentacyjne pomieszczenie w domu, dlatego chcemy, by wyglądało elegancko. Szafa z drzwiami przesuwnymi, za którymi możemy ukryć wszystko, co potrzebne, daje wrażenie idealnego uporządkowania.

Meble na wymiar pozwalają na dowolną konfigurację ich wnętrza. Stosując moduł z odpowiednio rozplanowanymi półkami wewnątrz szafy, możemy w niej przechowywać zastawę stołową, kieliszki i szklanki, ale nie tylko.

Komandor szafa na wymiar w salonie
Dzięki jasnym, pojemnym szafom w salonie panuje porządek i elegancja

Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, w której salon jest połączony z przedpokojem lub kuchnią, pojemna narożna szafa z wydzielonymi drążkami, koszami i półkami na buty pozwoli nam zmieścić za jednym skrzydłem kurtki i obuwie, a w drugiej części od strony salonu - tekstylia, jak ręczniki czy obrusy. Jeśli dodatkowo poprowadzimy w jej wnętrzu instalację elektryczną, stanie się idealnym miejscem na telewizor lub inne sprzęty elektroniczne, które w zależności od potrzeb możemy zamaskować lub odsłonić.

Sprzęt elektroniczny schowany w szafie w salonie
Za przesuwnymi drzwiami szafy w salonie, bez trudu ukryjemy kino domowe

Osoby pracujące w domu mogą ponadto ukryć w szafie funkcjonalny kącik biurowy, z modułem na segregatory, materiały biurowe i laptop. To idealne rozwiązanie szczególnie dla matek łączących aktywność zawodową z wychowywaniem dzieci. W zabudowie na wymiar można umieścić także wbudowany regał, który jest niezbędnym meblem w każdym salonie. Przy zastosowaniu przeszklonych drzwi uchylnych szafa może stać się domową biblioteczką lub podświetlaną szklaną witryną, w której wyeksponujemy dekoracje, zdjęcia, książki lub pamiątki z podróży.

Szafa w salonie na miarę wnętrza

To, jaki rodzaj szafy wybierzemy, zależy od tego, ile mamy miejsca i gdzie planujemy ją umieścić. Dzięki różnym typom szaf z drzwiami przesuwnymi, możemy wybrać opcję najlepiej dopasowaną do kształtu i wymiarów wnętrza. Co więcej, odpowiednio dobrana zabudowa meblowa może nawet poprawić jego proporcje. Na przykład jeśli pomieszczenie ma nieregularne kształty z niszami, zaprojektowana na wymiar szafa wnękowa pozwoli wyrównać jego obrys, dzięki czemu uzyskamy wrażenie przestronności i uporządkowania.

Nowoczesna biblioteczka domowa jako szafa w salonie
Narożna szafa w salonie to doskonały sposób na funkcjonalne wykorzystanie kątów i narożników

Natomiast wybierając narożną szafę z drzwiami przesuwnymi lub z systemem składano-przesuwnymi możemy w funkcjonalny sposób wykorzystać nieustawny róg pokoju. W ten sposób maksymalnie zagospodarujemy przestrzeń, zyskując na wolnej ścianie miejsce na kanapę lub dodatkowy fotel. W zależności od indywidualnego zamysłu aranżacyjnego, szafa może zlać się dyskretnie z pomieszczeniem lub wyróżniać swoją dekoracyjnością.

Jeśli zależy nam na stworzeniu harmonijnej zabudowy w minimalistycznym stylu, warto dobrać fronty w kolorze ścian.

<<<<<<<<<< DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O: Wyrafinowany minimalizm, czyli styl minimalistyczny we wnętrzach

Meble pod telewizor Komandor z niską szafką
Wybierając fronty szafy w salonie w kolorze ścian nadajemy wnętrzu jednolitego stylu i ładu

W niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się wypełnienia w jasnych, pastelowych kolorach lub lustrzane tafle, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jeśli natomiast dysponujemy dużym salonem, a szafa zajmuje całą ścianę, można pokusić się o bardziej odważne rozwiązanie i umieścić na niej np. efektowny wzór florystyczny, jako wiodący motyw aranżacji.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz