Living Coral - kolor roku 2019

Po erze pudrowych różów, soczystych zieleni i Ultra Violetu, który królował w 2018 roku, przyszedł czas na kolor roku 2019 i niecodzienny Coral. Instytut Pantone ogłosił właśnie kolor na nadchodzący rok, który zawładnie wnętrzami, modą, wyjdzie na ulice, przeniknie do stylu życia i mediów społecznościowych. Living Coral 16-1546 to zdaniem Pantone odpowiedź na potrzeby dzisiejszego świata.Jaki jest kolor roku 2019

Ciepły, ale nie nachalny. Elegancki, chociaż dosyć stonowany. Energetyczny, ale nie przytłaczający. Living Coral to przywołanie piękna i wyjątkowości rafy koralowej ukrytej w głębinach, która pomimo, że krucha i delikatna cudownie wybija się z głębin. Rafa koralowa to centrum podwodnego życia, miejsce dla różnorodnych form, roślin i zwierząt, dająca schronienie i zapewniająca symbiozę. To jednocześnie obraz dzisiejszego świata. Miejsca, w którym łączenie kultur, narodowości, zwyczajów i zasad przenika się wzajemnie, dając nowy obraz ziemskiego życia. Na styku różnych kultur zawsze jest najbarwniej. Tu łączą się faktury, kolory, wzory i styl tworząc zupełnie nowe trendy, barwy i zwyczaje.

Zapewne Living Coral będzie miał podobne zadanie - jako element spajający i łączący. Doskonale wpisze się w każdy styl, czy to pod postacią dekoru, wzoru, detalu, dodatku czy tła. Jego ciepła barwa, która nie pozwala pozostać obojętnym, rozjaśni wnętrze i sprawi, że stanie się ono bliskie każdemu, kto zechce zatrzymać się w nim na dłużej.


<<<<<<<<<< Przeczytaj także na jakie barwy zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie, trzymając się mediolańskich trendów?


Co symbolizuje Living Coral we współczesnym świecie

Kolor roku 2019 to odpowiedź na otaczający nas świat pełen gonitwy, cyfryzacji i zimnych powierzchni. Living Coral pobudza do działania, ale zgodnego z samym sobą. Daje energetycznego kopa, ale poprzez uwypuklenie optymistycznej strony ludzkiej natury. Namawia do aktywności, ale w zgodzie z tym, co naturalne. Ludzkość szuka więzi społecznych, próbuje odbudować wzajemne relacje i wyplątać się z wszechobecnej technologii oraz świata, w którym maszyny odgrywają coraz większą rolę. Szukamy ludzkich spojrzeń, głosów, rozmów, spotkań i ciepła, które kojarzy się z bliskością i intymnością.

Living Coral jest właśnie takim miejscem spotkań dla wszystkich. Uruchamia najlepsze cechy, dodaje magii, oczarowuje i uspokaja. Zmysły po szaleństwie ciemnych i chłodnych barw, trafiają na oazę spokoju i ciepła. Miejsce, w którym każdy może być sobą.

Kolor roku 2019 living coral we wnetrzu
Coralowy odcień ciekawie wygląda zarówno na ścianie jak i na froncie szafy


Jak i z czym łączyć królującą barwę roku?

Living Coral ma w sobie pomarańcz i czerwień. Jest więc kolorem energetycznym i pobudzającym, ale w bardzo ciekawej i eleganckiej odsłonie. Z jakimi kolorami go łączyć i gdzie wprowadzać?

Odpowiedź znajdziecie obserwując przyrodę. Ona sama podpowiada zestawienia najbardziej pasujące do siebie, których nie wymyśli najwspanialszy designer czy kreator. Przede wszystkim natura i barwy ziemi, czyli naturalne dekory drewna, o pięknym usłojeniu i rysunku, kamień i beton.

Idealnym towarzystwem dla koloru roku 2019 będą też pastele i lekko sprane barwy od bieli poprzez szarości, błękity czy miętową zieleń. Kolory te pozwalają Living Coral na wybicie i zaistnienie. Takie zestawienie jest idealne dla stylu rustykalnego, shabby chic czy prowansalskiego.

kolor Living Coral na scianie
Odsłona koloru Coral na targach w MediolanieZ pewnością Coralowi przypasują beże, brązy, szarości, antracyty, zieleń butelkowa, granaty i czernie. Living Coral nie tylko je ociepli i ożywi, ale nada im także wyjątkowej elegancji i szyku. Na ścianach, na froncie szafy lub komody, a także jako detal pięknie podkreśli styl wnętrza i nad mu charakteru.

Jeśli spróbujecie zestawić Coral z połyskującymi elementami jak złoto czy miedź to zyska on na szlachetności i stanie się bardzo wyrafinowanym kolorem. Przecież sam koralowiec to już doskonały materiał na biżuterię. Dlaczego więc nie traktować koloru roku 2019 jako elementu biżuteryjnej ozdoby wnętrza?

bezowy salon z szafą i fotel w kolorze Living coral
Coralowe akcenty i detale- jak na przykład fotel- dodają wnętrzu świeżości i elegancji

znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz