Kilka wskazówek jak pielęgnować szklane fronty

Jeśli nie wiesz jak zabezpieczyć szkło i jak pielęgnować szklane fronty, aby zachowały swoje piękno i dłużej cieszyły oko, ten mini poradnik ułatwi Ci zadanie. Wybierając szkło do swojego domu, czy to na zasadzie dodatków do mebli, frontów szaf, drzwi przejściowych czy dużych powierzchni, jak panele kuchenne lub okładziny ścienne, musimy pamiętać, że przy jego pielęgnacji i czyszczeniu należy się trzymać kilku ważnych zasad.


"Jak dbasz, tak masz", czyli jak pielęgnować szklane fronty w naszych meblach, żeby nie straciły swojego uroku

Ta bardzo prosta zasada sprawdza się w różnych dziedzinach naszego życia. Chociaż szkło, samo w sobie, nie jest materiałem trudnym do utrzymania w czystości i ma wiele zalet, to warto wiedzieć jak pielęgnować szklane fronty. Zaniedbania w tym temacie mogą sprawić, że zamiast cieszyć się świetlnymi refleksami, błyszczącą powierzchnią czy subtelnym, satynowym tłem, będziemy widzieli zarysowania, miejscowe zmatowienia i odbarwienia. A przecież nie o to nam chodzi.

Szafa ze szklanymi frontami
Szklane fronty nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Kiedy wiemy jak o nie dbać, dłużej możemy cieszyć się ich pięknem

Poniżej prezentujemy zbiór ważniejszych zasad dotyczących pielęgnacji szklanych powierzchni. Ich przestrzeganie sprawi, że codziennie będziecie mogli odkrywać piękno szkła w swoim wnętrzu.


12 zasad pielęgnacji frontów szklanych

 • Najlepsze rezultaty otrzymamy czyszcząc szkło, gdy jego powierzchnia jest zacieniona. Uważać należy przy myciu nagrzanego szkła w warunkach domowych lub wystawionego na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
 • Czyszczenie można wykonywać tylko od strony szklanej tafli szkła dekoracyjnego, a nie od strony lakierowanej czyli spodniej.
 • Zakurzoną powierzchnię szkła wystarczy przetrzeć czystą szmatką, nasączoną zwykłą wodą.
 • W przypadku większych zabrudzeń jak np. tłuszcz czy odciski palców, szkło można przetrzeć wodą z płynem do mycia naczyń lub środkiem do czyszczenia szyb.
 • Do mycia można używać roztworu alkoholu z wodą zmieszanego w proporcjach 50:50, a następnie spłukać ciepłą wodą i wytrzeć do sucha.
 • Najlepsza do przecierania szkła będzie miękka ściereczką lub gąbka z zamszu, ponieważ szorstkie materiały mogą spowodować zarysowania na tafli.
 • Przy pielęgnacji szkła nie wolno używać agresywnych i mocnych detergentów, które zawierają drobinki ścierające, trwale uszkadzające jego powierzchnię.
 • Przy usuwaniu zabrudzeń nie wolno stosować twardych szczotek, żyletek lub innych przedmiotów, które mogą porysować i zniszczyć szkło.
 • Umytą taflę należy zawsze wytrzeć do sucha, delikatną ściereczką, aby nie pozostawić śladów wody czy smug.
 • Należy uważać, aby bezpośrednio na powierzchniach szklanych (np. blatach stołów) nie stawiać innych szklanych, ceramicznych, kamiennych i metalowych elementów, ponieważ mogą one prowadzić do zarysowań.
 • Jak najszybciej należy usuwać ze szkła wszelkie farby, etykiety, taśmy oraz substancje chemiczne.
 • W przypadku szkła matowego lub satynowego należy zabrudzone miejsca umyć czystą, miękką szmatką zwilżoną w czystej wodzie lub delikatnymi detergentami do mycia szyb zawierającymi alkohol. Myjąc należy wykonywać delikatnie ruchy koliste na całej powierzchni szkła. Nigdy nie czyścimy szkła punktowo. Miejscowe mycie tafli może spowodować jej trwałe uszkodzenie lub inny odcień matu, trudny do usunięcia. Po umyciu należy bezwzględnie wytrzeć szkło do sucha miękką, czystą szmatką. Do szkła matowego nie wolno stosować środków ściernych ani silnie zasadowych.
jak pielęgnować szklane fronty w szafie
Szkło we wnętrzach - powiększa przestrzeń, odbija światło i dodaje lekkości meblom


<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Szklane witryny do salonu i nie tylko. Powrót w wielkim stylu.


I jeszcze jedna ważna rada

Jeśli macie wątpliwości, co do bezpieczeństwa środka, który planujcie użyć do wyczyszczenia szkła, najbezpieczniej będzie zrobić próbę na niewielkiej powierzchni, aby sprawdzić czy dany środek nie spowoduje uszkodzenia czyszczonej tafli. Jeśli już wiecie jak pielęgnować szklane fronty i szkło, możecie bez obaw wprowadzić ten materiał do swojego wnętrza. Zobaczycie, że dzięki swoim walorom i pięknu, zadbane szkło nada pomieszczeniu wyjątkowego klimatu i charakteru.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz