Porady Eksperta

Co warto wiedzieć przed zakupem szafy?

Zanim dokonasz zakupu szafy zorientuj się na rynku w dostępnej ofercie, odwiedź salony, porozmawiaj z handlowcami, dokładnie zapoznaj się z warunkami jakie proponują firmy tzn. jak szeroka jest oferta firmy pod względem produktów i materiałów, czy zabudowa lub inne meble zostaną zaprojektowane razem z Tobą uwzględniając Twoje potrzeby, czy otrzymasz projekt komputerowy swojego mebla i dokładną wycenę, jakie są warunki gwarancji i serwisu pogwarancyjnego, czy otrzymasz fakturę i kartę gwarancyjną, jaki jest termin oczekiwania i czy firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Te wszystkie rzeczy są bardzo istotne i ważne w momencie, kiedy będziesz chciał domówić dodatkowe meble, skorzystać z serwisu gwarancyjnego lub pogwarancyjnego.

Czy muszę jakoś przygotować się na spotkanie z projektantem?

Zanim zaprosisz projektanta na wykonanie dokładnego pomiaru w mieszkaniu musisz koniecznie zadbać o przygotowanie miejsca, w którym ma stać Twoja zabudowa, do wykonania dokładnego pomiaru. Miejsce pod zabudowę powinno być puste i niezastawione żadnymi przedmiotami. Ważne jest, aby podczas spotkania z projektantem były obecne wszystkie osoby decyzyjne, które mają wpływ na ostateczny wygląd szafy, jej wyposażenie, kolorystykę oraz cenę.

Zaplanuj wstępnie wnętrze swojej szafy, zrób listę rzeczy, które chciałbyś w niej schować tzn. rzeczy długie jak płaszcze, ilość koszul, spódnic, spodni, ilość par butów, rzeczy sezonowych, walizek, toreb itp. Spróbuj określić czy więcej posiadasz rzeczy, które chcesz przechowywać na półkach, czy może na wieszakach? Czy szafa będzie służyła tylko Tobie czy tez innym członkom rodziny? Czy będzie w niej potrzebna strefa gospodarcza na żelazko, deskę do prasowania itp. Taka lista znacznie ułatwi pracę projektanta i pozwoli zaprojektować szafę na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.

Czym kierować się wybierając drzwi szafy?

Planując wygląd i kolorystykę frontu szafy kieruj się nie tylko modą, ale również swoją osobowością, poczuciem estetyki, kolorystyką i charakterem pomieszczenia, w którym będzie stała szafa. Różnorodność materiałów, które oferujemy do drzwi przesuwnych sprawia, że możliwe jest pogodzenie wszystkich tych elementów razem i zaprojektowanie zabudowy, która będzie ozdobą Twojego mieszkania. Pamiętaj, że mebel ten będzie z Tobą przez następne kilka lub kilkanaście lat i musisz czuć się dobrze w pomieszczeniu, w którym będzie się znajdował.

Kiedy powinno się montować szafę wnękową? Przed wykonaniem posadzek lub ułożeniem paneli, czy też po?

Szafę w systemie Komandor można zamontować zarówno przed jak i po ułożeniu posadzek w pomieszczeniu. Jeśli posadzka (np. panele) jest ułożona w całym pomieszczeniu, szafę można zamontować bezpośrednio do tej posadzki. Ten sposób jest najczęściej stosowany i zalecany. Gdy podłoże jest nierówne lub posadzka nie jest ułożona w miejscu, gdzie planujemy zabudowę należy w szafie wykonać dodatkowo podłogę z płyty laminowanej. Ta część zabudowy jest również wykonywana przez monterów Komandor.

Czy należy się w jakiś sposób przygotować do montażu szafy?

Przynajmniej na 1 dzień przed ustaloną datą montażu zadzwoni do Ciebie pracownik naszej firmy i potwierdzi godzinę przybycia grupy montażowej. Z miejsca, w którym ma być montowana zabudowa, należy przede wszystkim usunąć stojące tam meble, dywany, obrazy i wszelkie inne przedmioty utrudniające dostęp grupie montażowej. W przypadku trwale zainstalowanych elementów, należy je zdemontować. Na czas montażu, wskazane jest usunięcie z miejsca prac przedmiotów takich jak wazony, szkła, porcelany, rzeźby itd. Zabezpiecz miejsce montażu we własnym zakresie. Nasze grupy montażowe również to robią, ale jeśli w pobliżu masz przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu, usuń je na czas montażu.

W mojej łazience jest niewielka wnęka na wstawienie pralki. Zależy mi, aby była ukryta i nie psuła swoim widokiem wystroju wnętrza?

Polecamy dopasowane kolorystycznie do wnętrza lub kontrastowe drzwi składane lub uchylne, wypełnione lustrem lub szkłem lakierowanym. Takie drzwi z pewnością przysłużą się każdej łazience - lustro sprawi, że będzie wyglądać na większą i nikt się nie domyśli, że kryje za sobą wnękę. Wybór szkła kolorowego spowoduje, że drzwi staną się wyrazistym akcentem kolorystycznym lub idealnie wtopią się w tło. Wszystko zależy od wyboru wypełnienia, a możliwości są praktycznie nieograniczone

Gdzie można wykorzystać drzwi składane?

W systemie przesuwno-łamanym można wykonać drzwi składane, z których każda z par ma dodatkowo możliwość przesuwania się na boki. Istnieje też możliwość stosowania tego systemu jako wejścia do garderoby.
< br /> System przesuwno - łamany łączy zalety drzwi przesuwnych i uchylnych, umożliwiając pełny dostęp do wnętrza szafy. Maksymalna szerokość dwóch skrzydeł, czyli 1 pary drzwi to 1000 mm, a maksymalna wysokość to 2750 mm. System umożliwia zabudowę wąskich otworów umożliwiając pełny dostęp do ich wnętrza. Można go stosować przy nierównych ścianach, jednakże nie jest możliwe zastosowanie go w miejscach, gdzie występują skosy.

Czy można przy pomocy produktów Komandor oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego? Czy nadają się do tego drzwi przejściowe?

Komandor ma w swojej ofercie przesuwne drzwi przejściowe oraz przesuwne drzwi podwieszane. Drzwi podwieszane jest to system umożliwiający między innymi rozdzielenie dwóch pomieszczeń w domu bez konieczności montowania dolnego toru w podłodze. Całość konstrukcji zawieszona jest na torze górnym, zamontowanym do ściany lub sufitu. Oferujemy system podwieszany drzwi pojedynczych oraz podwójnych, w których możliwe jest zastosowanie dwóch różnych kolorów płyt, odpowiadających kolorom mebli w danym pomieszczeniu. Maksymalna szerokość drzwi to aż 1500 mm.

Czy drzwi podwieszane mogą być montowane do ścianki z karton-gipsu?

Niestety, drzwi podwieszane muszą być mocowane do bardzo stabilnej ściany bądź sufitu, obudowa z karton-gipsu jest zbyt delikatna, aby utrzymać ciężar toru oraz drzwi.

Jak pielęgnować szafy i garderoby?

Systemy jezdne Komandora, dzięki którym drzwi się przesuwają, zostały tak skonstruowane, aby nie wymagały szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łożyska szczelne, które się same smarują w trakcie przesuwu i odpowiednie, trwałe materiały zapewniają bezawaryjną pracę wózków przez praktycznie nieograniczony czas. Pamiętajmy jednak, by w celu zapewnienia sprawnego, płynnego przesuwu drzwi, usuwać z dolnego toru kurz i inne zabrudzenia gromadzące się tam podczas codziennego użytkowania pomieszczeń. Najprościej jest robić to przy okazji odkurzania podłogi. Odkurzacz najlepiej poradzi sobie z kurzem i drobinami piasku, które dostały się do toru choćby z butów po spacerze. Utrzymanie porządku w garderobie czy szafie nie jest trudne.

Wszelkie elementy wykonane z płyty można czyścic używając do tego wszelkich środków zarówno w aerozolu, mleczku czy płynie do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Należy jednak zwrócić uwagę, aby nie wylewać płynów bezpośrednio na półki i zbytnio nie zawilgocić płyty, co może skutkować jej puchnięciem lub rozwarstwieniem. Wystarczy miękka szmatka oraz odrobina wodnego roztworu płynu do mycia naczyń lub innego łagodnego środka myjącego, aby wszelkie zabrudzenia zniknęły. Nie należy stosować preparatów, opartych na wosku oraz nie używać szczotek drucianych, zmywaków z ostrą powierzchnią ani preparatów żrących, opartych na kwasach.

Fronty szaf wypełnione są szkłem typu lacobel lub lustrem należy czyścić stosując ogólnodostępne środki do pielęgnacji szkła. Idealnie nadają się do tego ściereczki z mikrofibry, które nie wymagają żadnych środków chemicznych. Do czyszczenia rattanu i bambusa najlepiej stosować szczoteczki o miękkim włosiu i delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tych właśnie materiałów.

Więcej informacji na temat pielęgnacji szaf i garderób znajdziesz na naszym blogu: Porady na blogu

Zadaj pytanie ekspertowi

Najszybszą drogą do znalezienia poszukiwanej odpowiedzi jest zapoznanie się z listą najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Możesz również wypełnić poniższy formularz, a nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania czy wątpliwości.

Formularz Zadaj pytanie Ekspertowi

Informujemy, że podane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie, czy przygotowania wyceny. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla realizacji ww. celów. Administratorem Państwa danych będzie Komandor S.A. z siedzibą w Radomiu. Państwa dane osobowe mogą zostaną udostępnione właściwemu ze względu na ewentualne miejsce realizacji Autoryzowanemu Partnerowi  Komandor w celu odpowiedzi na zapytanie, czy w celu przygotowania i dostarczenia Państwu wyceny. Pobierz listę Partnerów Mają Państwo prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych, prawo dostępu do danych osobowych oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania i inne prawa określone w informacji szczegółowej. Szczegółowe informacje : zobacz więcej 

Facebook YouTube Blog