Aranżacje sypialni

Aranżacje sypialni

ARANŻACJA SYPIALNI IDEALNEJ TO RECEPTA NA DOBRY SEN

Dobry i spokojny sen to podstawa, dlatego odpowiednia aranżacja sypialni to duże wyzwanie. Zanim jednak zaczniemy urządzać nasze miejsce do wypoczynku, zastanówmy się czego właściwie potrzebujemy do sypialni. Nie musimy powielać rozwiązań z czasopism i magazynów, bo efekt w rzeczywistości może być inny niż oczekiwaliśmy, twórzmy sami. Sypialnia ma sprzyjać relaksowi, bo to w niej zaczynamy i kończymy każdy dzień, dlatego aranżację sypialni powinniśmy dobrze przemyśleć i zaplanować.

Aranżacja sypialni z szafą na wymiar z lustrrem
Aranżacja sypialni z szafą na wymiar z lustrrem
Nowoczesna aranżacja sypialni z szafą z frontami szklanymi
Nowoczesna aranżacja sypialni z szafą z frontami szklanymi

W ARANŻACJI SYPIALNI ŁÓŻKO TO PODSTAWA

Sypialnia bez łóżka istnieć nie może, to przecież oczywiste. Tylko jakie łóżko wybrać, na co zwrócić uwagę i gdzie je ustawić, żeby dotarcie do niego nie stanowiło problemu? Łóżko nie może być za małe, dlatego przy aranżacji sypialni najlepiej wybrać meble na wymiar. To idealne rozwiązanie dla osób wysokich, którym kupno odpowiedniego do wzrostu łóżka sprawia problem. Kupno mebli na wymiar daje im możliwość samodzielnego określenia wymiarów jak szerokość, długość a także wysokość. Sami decydujemy czy wolimy łóżko na nóżkach, żeby łatwiej było o zachowanie porządku w sypialni, czy w pełnej zabudowie boków do podłogi. O ile to możliwe i pozwala nam miejsce, zdecydujmy się na wysuwane szuflady z boku łóżka, zawsze to dodatkowy schowek na narzuty, pledy czy zamienną pościel.

Urządzając sypialnię, ustawmy łóżko w takim miejscu, aby każdy z użytkowników miał do niego swobodny dostęp, bo nie ma nic gorszego niż tor przeszkód przed snem. Najlepiej więc nie przysuwać go do ściany jednym z dłuższych boków, a raczej dosunąć od strony zagłówka. 

Dodatkową zaletą łóżka na wymiar jest fakt, że bez trudu dopasujemy do niego szafki nocne w tym samym kolorze i stylu, a jeśli wolimy łóżko bez szafek lub nie dysponujemy odpowiednim miejscem, wybierzmy ciekawy stylistycznie i pasujący do aranżowanej sypialni zagłówek. Możliwości jest kilka, długi panel z płyty, ciekawy ażurowy wzór, gładkie, kolorowe szkło z połyskiem lub przeciwnie z wypukłym wzorem, a może miękki, tapicerowany, pikowany zagłówek. Wszystko jest kwestią pomysłu, preferencji i tego, jak finalnie ma wyglądać aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni na poddaszu
Aranżacja sypialni na poddaszu
Aranżacja nowoczesnej sypialni z szafą ze szkłem pikowanym
Aranżacja nowoczesnej sypialni z szafą ze szkłem pikowanym

CZY ARANŻUJĄC SYPIALNIĘ MUSIMY ZAPLANOWAĆ W NIEJ SZAFĘ?

Szafa to bardzo dobre rozwiązanie i nie musi wiązać się z dopasowywaniem na siłę gotowej bryły, która nie komponuje się nijak z wnętrzem, jego klimatem i rozmiarami. Szafa na wymiar rozwiąże ten problem, bo zawsze znajdzie się dla niej miejsce w sypialni czy to w narożniku, czy przy jednej ze ścian. To tylko kwestia odpowiedniej aranżacji sypialni i doboru pozostałych mebli, które mają szafie towarzyszyć. 

Szafa na wymiar nie musi być duża, ale dobrze zaplanowana i zaaranżowana, więc warto zastanowić się co będziemy w niej przechowywali. Idealnie jest, kiedy może ona pełnić jedynie rolę szafy bieliźnianej, w której trzymamy pościel sezonową, poszewki, ręczniki, obrusy, a także w odrębnym module czy szufladach rzeczy osobiste. Często jednak bywa tak, że jedną ze ścian w sypialni adaptujemy na dużą szafę, w której trzymamy niemal wszystko. To też dobre wyjście, bo szafa z drzwiami przesuwnymi jest wówczas nie tylko praktycznym rozwiązaniem, które uwalnia nas od wielu problemów, ale także ciekawa aranżacja jej frontów może stanowić ozdobę całego pomieszczenia.

Aby nawiązać do reszty mebli w pokoju, można w drzwiach szafy powtórzyć materiał, który wybraliśmy do zagłówka łóżka lub do szuflad w komodzie. Taka spójna stylistyka tworzy klimat i harmonię wnętrza, a to zdecydowanie sprzyja naszemu relaksowi i odpoczynkowi. 

Lecz szafa nie jest obowiązkowa, zwłaszcza kiedy znajdziemy dla niej miejsce w innym pomieszczeniu w domu lub mamy garderobę. Wtedy w aranżacji sypialni wystarczy uwzględnić ciekawe, dopasowane do łóżka, komody z szufladami na bieliznę i rzeczy osobiste. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych sypialniach, w których chcemy zachować minimalizm i wolną przestrzeń. 

Aranżacja sypialni na poddaszu z szafą skośną
Aranżacja sypialni na poddaszu z szafą skośną
Aranżacja sypialni w stylu skandynawskim
Aranżacja sypialni w stylu skandynawskim

Kolor też ma znaczenie w aranżacji sypialni

W sypialni powinien panować klimat intymności i wyciszenia. Nie zapychajmy jej więc żadnymi zbędnymi rzeczami. Uzupełnieniem idealnie dobranych mebli, wykonanych na wymiar, niech będą dodatki w postaci narzut, poduch, zasłon, lampek nocnych, a także ciekawego koloru na ścianach. 

Aranżacja spokojnej w wyrazie sypialni wcale nie wymaga od nas bieli na ścianach. Wręcz przeciwnie, bez obawy możemy pokusić się o ciemną, gorzką czekoladę, mocny turkus lub głęboki granat, które to kolory idealnie uwydatnią piękno jasnych mebli, refleksy szkła czy głębokie słoje i strukturę drewna. Ciemny kolor, przynajmniej na jednej ze ścian, doda buduarowego i tajemniczego klimatu całemu wnętrzu. 

Jeśli natomiast wolimy jasne wnętrza, doskonale w sypialni będą wyglądały delikatne odcienie brązów, beżów, szarości oraz pastelowe błękity, ożywione karmelem, turkusem lub pudrowym różem, a przy nich meble w ciemniejszych odcieniach płyty, z głęboką strukturą lub egzotycznymi dekorami. 

To właśnie jest najlepsze w urządzaniu sypialni, że wybierając meble na wymiar, sami decydujemy, co nam pasuje i możemy bawić się nie tylko bryłą mebla, ale także materiałami, z których go wykonamy, uzyskując w ten sposób jedyną w swoim rodzaju sypialnię. Perfekcyjna aranżacja sypialni to nie gotowy zestaw mebli, ale możliwość kreacji całego wnętrza z każdym jego najmniejszym nawet elementem, a wszystko po to, aby uchwycić ulotny klimat intymności i zamknąć go w naszych czterech kątach.

Więcej aranżacji sypialni znajdą Państwo w naszej galerii

OFERTA KOMANDOR

Jesteś zainteresowany produktami firmy Komandor? Sprawdź ofertę w swoim regionie: 

Aranżacja sypialni w stylu glamour - romantycznej i klimatycznej czy raczej aranżacja nowoczesnej sypialni - jasnej i przestronnej to tylko kwestia gustu i tego, w jakich wnętrzach czujemy się naprawdę dobrze. W sypialni liczy się bowiem klimat i aura, jedyna i charakterystyczna dla tego typu pomieszczenia. Intymność sypialni zazwyczaj definiują meble, kolory ścian, zasłony, dodatki i oświetlenie. To one w połączeniu z wygodnym przestronnym łóżkiem dają komfort i wytchnienie po codziennych trudach.

Spójność w koncepcji podczas urządzania pokoju liczy się zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi aranżacja małej sypialni. Musimy wówczas uważać, żeby nie zagracić pomieszczenia niepotrzebnymi elementami, zakłócającymi relaks i odpoczynek. W sypialni nie tylko kończymy dzień, ale zaczynamy każdy następny, więc dobry nastrój ważny jest od momentu porannego otwarcia oczu. O ile aranżacja sypialni ze skosem, z łóżkiem pod oknem dachowym wychodzącym na rozgwieżdżone niebo ułatwia zasypianie, o tyle przyjaźnie urządzone wnętrze w jasnych kolorach pozwala się szybko zrelaksować nawet w czasie krótkiej drzemki podczas dnia. Zadbajmy o aurę sypialni, niech najbardziej prywatne miejsce w naszym domu będzie azylem, w którym czas zwolni, a nasze zmysły znajdą ukojenie po trudnym dniu.  

Facebook YouTube Blog