Aranżacje salonu

Aranżacje salonu

ARANŻACJA SALONU MARZEŃ. CO WARTO WIEDZIEĆ?

Kupując mieszkanie czy dom, zawsze stajemy przed dylematem jak zaaranżować salon, żeby był jedyny w swoim rodzaju, ale jednocześnie elegancki, funkcjonalny i pasował do naszych wyobrażeń. Czy postawić na wygodę i funkcjonalność, czy tylko na elegancję? Jakie meble i kolory będą do niego najlepiej pasowały i co powinno się w nim znaleźć? No właśnie, czy aranżacja salonu w miejskim bloku, to to samo co w przestronnym domku? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek i podpowiedzi, które powinny ułatwić Wam to zadanie.  

Aranżacja salonu w stylu Urban Jungle
Salon na wymiar z regałem RTV
Nowoczesna aranżacja salonu połączonego z kuchnią
Nowoczesna aranżacja salonu połączonego z kuchnią
Aranżacja salonu w kolorze burgundu
Aranżacja salonu w kolorze burgundu


PRZESTRZEŃ OGRANICZONA, CZYLI FUNKCJONALNA ARANŻACJA SALONU

Aranżacja salonu i jego urządzenie, wynikają najczęściej z powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania oraz stylu, jaki lubimy. Jedni czują się dobrze w przestronnych wnętrzach, w których wystarczy jedynie wygodna sofa, komody, szafki RTV czy system regałów, natomiast inni stawiają na klimat wnętrza, otaczając się stylowymi szafami, komodami, dywanami i przepastnymi fotelami. Każdy powinien słuchać siebie. Niemniej jednak kiedy aranżacja salonu sprawia nam kłopot, warto postawić na dobór odpowiednich mebli, które nie tylko ozdobią i wypełnią wnętrze, ale przede wszystkim będą funkcjonalne i dopasowane do pomieszczenia.

W aranżacji i urządzaniu każdego salonu, nie tylko małego, liczy się każdy centymetr, czyli najlepszy pomysł na jego zagospodarowanie. Doskonale sprawdzą się więc meble na wymiar, które idealnie wypełnią przestrzeń i nie będzie w nich żadnej przypadkowości. Komody w nietypowych wymiarach i meble modułowe wykonane na indywidualne zamówienie, pomieszczą wszystko to, co chcemy w nich schować. Nietypowe regały idealnie wpasują się w zakamarki i kąty pokoju i wypełnią przestrzeń od podłogi do sufitu, a szafa przesuwna z eleganckimi i ciekawymi drzwiami nie będzie tylko szafą, ale dziełem sztuki i ozdobą całego salonu. 

Aranżacja salonu oddzielonego od kuchni drzwiami przesuwnymi
Aranżacja salonu oddzielonego od kuchni drzwiami przesuwnymi
Nowoczesna aranżacja salonu
Nowoczesna aranżacja salonu

ARANŻACJE SALONU Z WYDZIELONYMI STREFAMI

Salon tor miejsce reprezentacyjne naszego mieszkania, ale niejednokrotnie pełni jeszcze kilka innych funkcji. Często w przestrzeni salonu musi znaleźć się nie tylko miejsce do odpoczynku, z wygodnymi sofami i kanapami, ale także kącik telewizyjny oraz mini jadalnia, czyli stół, przy którym jemy posiłki, gościmy znajomych i wyprawiamy imprezy okolicznościowe. Skorzystajmy z możliwości zamówienia mebli pod zamówienie, nie tylko wszystkie wykonamy w jednej stylistyce i kolorystyce, ale nie będziemy musieli się martwić, czy wymiarowo będą pasowały do pomieszczenia.

Czy aranżacja salonu w taki sposób, żeby pomieścić wszystkie strefy na jednej powierzchni, jest możliwa? Oczywiście, że tak. Aranżując salon, wybierzmy dwustronny regał, który podzieli przestrzeń pokoju na strefę relaksu przy telewizorze lub książce, pełniąc funkcję biblioteczki lub półek na eksponowanie pamiątek oraz strefę jadalni, od której będzie miejscem na przechowywanie serwisu kawowego lub barkiem.

Ciekawą propozycją jest też szafa, która w razie potrzeby może zostać podzielona na kilka funkcjonalnych stref jako mebel do przechowywania rzeczy, a także bez problemu może przejąć funkcje regału lub miejsca na sprzęt RTV, gdy za jej przesuwnymi drzwiami sprytnie schowamy telewizor, w momencie, kiedy nie chcemy z niego korzystać. Wielofunkcyjność mebli na wymiar to doskonałe rozwiązanie na zachowanie umiaru, stylu i harmonii wnętrza.

Aranżacja salonu połączonego z biblioteczką
Aranżacja salonu połączonego z biblioteczką
Aranżacja salonu połączonego z kuchnią
Aranżacja salonu połączonego z kuchnią

 

Elementy, które mają wpływ na aranżację salonu marzeń

Nie zagracajmy pokoju przypadkowymi meblami i rzeczami. Nie o ilość, ale o jakość chodzi. W niewielkich, mało oświetlonych pomieszczeniach, postawmy na jasne i ciepłe kolory zarówno mebli, jak i ścian. Nie tylko nadadzą one salonowi przestronności, ale także lekkości i nowoczesności. W dobrze nasłonecznionych i dużych salonach zaakcentujmy natomiast charakter wnętrza ciemniejszymi meblami lub mocniejszym kolorem ścian.

Aranżacja salonu, czyli klimat, jaki chcemy w nim stworzyć, powinien wypływać z nas, z naszego poczucia estetyki i stylu, nie dajmy sobie narzucić gotowych rozwiązań. Jeśli lubimy gładkie powierzchni, zastosujmy kolorowe szkoło w meblach, na frontach szafy, drzwiach komody lub jako szklany blat w stoliku, to ciekawy sposób na aranżację klimatycznego, wyrafinowanego wnętrza, pełnego lekkości i refleksów. Natomiast aranżacja salonu łącząca ażurowe panele z finezyjnymi dekorami płyty, to nuta nostalgii i romantyzmu w klasycznym wydaniu dla tych, co stawiają na tradycyjne wnętrza. Jeśli jesteśmy jednak zwolennikami odważnych rozwiązań, to postawmy na mocne, kolorystyczne akcenty w meblach, w dodatkach lub na jednej ze ścian. Pobawmy się fakturą i strukturą powierzchni, żeby zaskoczyć efektem gości, którzy nas odwiedzą i stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

Odpowiedni dobór mebli, ich funkcjonalność, kolorystyka oraz kolor samego wnętrza to recepta na to, jak urządzić salon najbliższy naszemu sercu, który będzie dla nas azylem, a przebywanie w nim prawdziwym odpoczynkiem. Wybierając meble na wymiar, sami decydujemy nie tylko o kolorze, wymiarze czy funkcji mebla, ale przede wszystkim sami decydujemy o charakterze naszego salonu.   

OFERTA KOMANDOR

Jesteś zainteresowany produktami firmy Komandor? Sprawdź ofertę w swoim regionie: 

Aranżacja nowoczesnego salonu praktycznie nie różni się od urządzania salonu w wersji klasycznej. Zawsze najważniejszy jest klimat wnętrza. W przestrzeni salonu dzieje się zazwyczaj bardzo dużo. Staramy się połączyć w nim wiele stref o odmiennym charakterze na jednej powierzchni. Urządzamy kącik relaksu, w którym spotykamy się na wspólnym oglądaniu telewizji czy czytaniu książek. Wydzielamy miejsce z niewielkim stolikiem i miękką sofą na kawę i rozmowy z przyjaciółmi przy lampce wina. Czasami na stole, w strefie pełniącej funkcję jadalni, skupiamy się nad pracą przyniesioną z biura lub pomagamy dzieciom w zadaniu domowym.

Aranżacja salonu z jadalnią i kuchnią to także przedsięwzięcie, które wymaga od nas kreatywności i umiejętności odpowiedniego gospodarowania przestrzenią. Przecież tego typu rozwiązanie to nie tylko domena wielkich salonów, ale także małych kawalerek, gdzie życie toczy się na niewielkim metrażu. Salon łączy pokolenia, dlatego jego urządzenie to ważne i odpowiedzialne zadanie. O czym warto pamiętać? Zarówno aranżacja małego salonu, jak i aranżacja dużego salonu powinny cechować się jednym – wykreowaniem takiej przestrzeni, aby łączyła domowników i ułatwiała im wspólne spędzanie czasu. Styl wnętrza, dobór odpowiednich mebli, kolor ścian i podłogi to elementy, które powinny stworzyć miejsce, z którym będą utożsamiali się wszyscy domownicy i które będzie oddawało klimat, jaki panuje w domu.  

Facebook YouTube Blog