Meble do Sypialni

Meble do Sypialni

W ofercie mebli sypialnianych dostępne są nie tylko szafy z drzwiami przesuwnymi, ale również komody, szafki nocne oraz oczywiście łóżka. Tak bogaty asortyment pozwala na skompletowanie wszystkich mebli w jednym miejscu bez konieczności odwiedzenia niezliczonej ilości sklepów i dopasowywania wszystkiego na siłę. Podczas planowania sypialni nie można zapominać o jej podstawowej funkcji i oczywiście najważniejszym meblu – łóżku. Komandor produkuje łóżka, których zaletą jest to, że mogą zostać dopasowane do pozostałych mebli sypialnianych, czyli szafy, komody, stolika nocnego.


Zazwyczaj pokoje sypialniane mają niewielki metraż, na którym trzeba zmieścić najczęściej szafę oraz łóżko. Tym samym w sypialniach sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi lub łamanymi. Wówczas odległość między nią a łóżkiem nie musi być duża, gdyż drzwi zabudowy będziemy mogli swobodnie otworzyć. Kiedy jednak w innym pomieszczeniu stoi już pojemna szafa, w której znajduje się większość odzieży i obuwia, wtedy ta sypialniana może nam posłużyć jako schowek na bieliznę osobistą, pościel, obrusy. W takiej szafie nie musimy już montować drążków i wieszaków, a jedynie odpowiednio rozplanować układ półek, koszy i szuflad.


Sypialnia o dużym metrażu może zostać podzielona na strefę przeznaczoną do spania oraz drugą, w której będziemy przechowywać odzież i bieliznę. Taki podział pomieszczenia na część sypialnianą i garderobianą to bardzo praktyczne rozwiązanie. Po stronie garderobianej możemy zamontować półki, wieszaki, drążki itp. gdzie umieścimy bieliznę i odzież, a po stronie sypialnianej stanie łóżko, które posłuży nam do wypoczynku

W sypialni oprócz szafy mogą się znaleźć również komody, stanowiące jej uzupełnienie. Oferowane przez nas komody dostępne są w wielu rozmiarach i mogą być wyposażone w szuflady lub drzwiczki przesuwne, a także łączyć w sobie te dwie kombinacje. Wielkość komody uzależniona jest w głównej mierze od tego, co będzie w niej przechowywane oraz wielkości sypialni.

Porady

  • Sypialnia to miejsce intymne i prywatne, do którego wstęp mają tylko domownicy. Zatem jej wystrój musi im jak najbardziej odpowiadać, być zgodny z ich poczuciem estetyki oraz gustem.
  • W zależności od wielkości sypialni oraz jej układu szafa może zajmować całą powierzchnie ściany, wnękę lub też znajdować się w narożach pokoju.
  • Drzwi szafy powinny pod względem stylistyki pasować do sypialni. W tym pomieszczeniu odradzamy jednak drzwi lustrzanych, gdyż powstały bałagan odbijający się w tafli zostanie jeszcze bardziej spotęgowany. Sypialnia jest miejscem odpoczynku i chaos nie jest w niej wskazany.
  • W sypialniach najlepiej sprawdzają się szafy, których drzwi mają ciekawą fakturę. Może to być przykładowo połyskliwa płyta, szkło o gładkiej powierzchni, bambus lub rattan, czyli materiały ekologiczne.
  • Szafa może tworzyć ciekawą kompozycję z odpowiednio dobranymi do niej komodami. Komandor produkuje komody o różnej szerokości i wielkości, z drzwiczkami przesuwnymi w systemie topaz lub szufladami, ale także łączącymi w sobie te dwie opcje. Rozmiary komody należy dobrać pod względem jej przeznaczenia oraz wielkości sypialni.
  • Przy podziale pomieszczenia na część sypialnianą i garderobianą każdą z nich można zaaranżować w odmienny sposób. Montując drzwi o ciekawym wyglądzie czynimy sypialnię jeszcze bardziej estetyczną, ale i również praktyczną. Za pomocą drzwi szybko ukryjemy nieporządek jaki wkradł się do części garderobianej. Dodatkowo montując oświetlenie punktowe w garderobie stworzymy intymny i dyskretny klimat w sypialni, co jeszcze bardziej wpłynie na poziom relaksu i zasłużony wypoczynek po całym dniu pracy.
  • Podczas aranżowania sypialni warto zadbać o to, aby meble nie zlewały się z barwą ścian. Bogaty wybór materiałów służących wypełnieniu drzwi z pewnością pozwoli nam na uniknięcie tego. Warto również pamiętać o zasadzie, że małe i słabo oświetlone pomieszczenia nie powinny być malowane na ciemne kolory. W tym przypadku najbardziej wskazane są jasne barwy ścian, a ciemne kolory można wykorzystać jako wykończenia meblowe. Taki kontrast umożliwi nam na wyeksponowanie tych akcentów, na których nam najbardziej zależy, aby zostały wyróżnione. Jak w każdym przypadku nie powinniśmy przesadzać z kolorami. Wystarczy, że w jednym pomieszczeniu wykorzystamy maksymalnie 4 barwy.
Facebook YouTube Blog