Meble do Pokoju Dziecięcego

Meble do Pokoju Dziecięcego

Urządzając pokój dziecka powinniśmy się postarać jak najlepiej dostosować go do temperamentu naszej pociechy. Aranżacja, która będzie odpowiadać spokojnemu dziecku, nie musi się okazać taka w przypadku tego pełnego energii. Nadrzędną zasadą jest jednak to, że pokój dziecka nie może być nudny i ponury. W tego typu pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi, które pozwolają nam w pełni uporządkować przestrzeń. Szafa dla dzieci może zostać podzielona na dwie części: zabawkową oraz odzieżową. Kiedy dziecko będzie starsze swobodnie możemy przearanżować wnętrze mebla.


Podczas projektowania szafy dla nastolatka warto pamiętać o odpowiedniej ilości drążków oraz półek. Z kolei w szufladach można umieścić bieliznę, skarpetki oraz dodatki naszej dorastającej pociechy.
Jeśli projektujemy szafę dla nastolatka to również musimy pamiętać o dużej ilości drążków i półek. Szuflady w tym przypadku, możemy przeznaczyć na bieliznę, czapki i inne ubraniowe gadżety młodego buntownika.


Szafa z drzwiami przesuwnymi umożliwi nam szybkie ogarnięcie bałaganu, który z czasem wkrada się do dziecięcego pokoju. Rzeczy upchane w szafie nie wysypią się na podłogę, jeśli zamontujemy drzwi przesuwne, a dodatkowo nawet małe dziecko nie będzie miało problemu z otworzeniem mebla. Szafy z drzwiami przesuwnymi nie zajmują przestrzeni pokoju podczas otwierania.
Pokój dziecięcy może zostać uzupełniony o dodatkowe meble wykonywane na wymiar jak np. łóżka, komody, biurka zachowane w takiej samej stylistyce i kolorystyce.

Porady

  • Szafa to duży mebel i szczególnie widać to w pokojach dziecięcych, zazwyczaj o niewielkim metrażu. Z tego względu szafa powinna być kolorowa i ciekawa. Jako wypełnienie frontów drzwiowych można wykorzystać kolorowe szkło zabezpieczone folią, które również łatwo można zachować w czystości. Jak wiemy, dzieci często naklejają na drzwi szafy różnego rodzaju ozdoby, a z takiej powierzchni w łatwy sposób będziemy je mogli usunąć.
  • Drzwi płytowe uzupełnione o wstawki z ekoskóry mogą być ciekawym elementem, jeśli w pozostałych meblach np. łóżku czy też biurku zostaną użyte takie same materiały.
  • Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest montaż w drzwiach szafy szkła z grafiką przedstawiającą przykładowo postać z ulubionej bajki naszego dziecka lub wizerunek idola młodzieży. Uzyskamy interesujący efekt, a także zostanie wyeliminowany problem z naklejaniem plakatów na ścianach oraz innego rodzaju ozdób na meblach. Po kilku latach drzwi szafy można zmienić i wykorzystać inny wzór, dzięki któremu pokój nabierze bardziej dojrzałego charakteru.
  • Podczas aranżacji pokoju dziecka najlepiej jest się z nim skonsultować w tej sprawię, aby uniknąć w późniejszym czasie ewentualnych nieporozumień.
  • W pokojach dziecięcych jak najbardziej wskazany jest montaż szaf z drzwiami przesuwnymi, gdyż nie zajmują one miejsca podczas otwierania i małe dzieci nie będą miały żadnych trudności z ich przesuwaniem. W szafie można wyznaczyć miejsce na pudła z zabawkami, misiami, lalkami, klockami lub też podzielić mebel na część na zabawki i odzież.
  • Wszyscy wiemy, że w dziecięcych pokojach panuje często bałagan. Prośba rodziców o jego uprzątniecie zazwyczaj sprowadza się do tego, że dziecko wszystkie ubrania i zabawki na siłę upycha w szafie. Jednak w przypadku zamontowania drzwi przesuwnych nie ma ryzyka, że pod naporem wszystkich tych rzeczy drzwi się otworzą i wszystko z impetem wypadnie na podłogę.
Facebook YouTube Blog