Meble do Pokoju Dziecięcego i Młodzieżowego

Meble do Pokoju Dziecięcego i Młodzieżowego

Każde dziecko ma nieco inny charakter i usposobienie. Dlatego też nie istnieje jedna gotowa recepta na aranżację pokoju dziecinnego – za każdym razem trzeba podejść do tej kwestii indywidualnie. Jedna rzecz jest tylko pewna: to pomieszczenie nie może być nudne. Chcąc uporządkować przestrzeń warto wyposażyć ją w pojemną szafę z drzwiami przesuwnymi.  W wariancie dla małych dzieci warto podzielić ją na dwie części: przeznaczoną na ubrania oraz zabawki. Ten drugi moduł z biegiem lat może zmienić przeznaczenie i stać się uzupełnieniem dla modułu ubraniowego.


Zarówno w pokojach mniejszych dzieci, jak i w pomieszczeniach przeznaczonych dla nastolatków, sprawdzić się powinna szafa z przesuwnymi drzwiami, ponieważ pozwala ona na szybkie zapanowanie nad bałaganem. Nawet jeśli w jej wnętrzu upcha się mnóstwo rzeczy, to i tak drzwi nie ulegną pod ich naporem. Taki wariant przyczynia się również do zaoszczędzenia sporej ilości miejsca. W tym pomieszczeniu warto również wykorzystać inne meble na wymiar z naszej kolekcji, czyli biurka, komody, łóżka oraz regały. 

 

 Podstawą dobrego snu naszej pociechy jest wygodne łózko z właściwie dobranym stelażem oraz materacem.  Wysuwane szuflady zapewnią  komfort  podczas chowania pościeli lub przechowywania sezonowych rzeczy. 

Porady

  • Szafa jest dużym meblem i z tej racji, zwłaszcza w pokojach dziecięcych, pełni ważną rolę w aranżacji całego pomieszczenia. Dlatego istotne jest, aby szafa miała ciekawy wygląd i była kolorowa. Możemy zatem jako wypełnienie drzwi zastosować barwne szkło, które jest zabezpieczone przed stłuczeniem warstwą folii. Dodatkowo taka warstwa pozwoli nam na zachowanie czystości w przypadku, kiedy dzieci zaczną naklejać ozdoby lub malować kredkami po drzwiach, gdyż zabrudzenia z takiej powierzchni bardzo łatwo można zmyć.
  • Drzwi szafy wypełnione płytą lub uzupełnione kawałkami ekoskóry w ciekawej barwie mogą być również niebanalnym rozwiązaniem, jeśli pozostałe meble w pokoju będą zachowane w takiej samym stylu.
  • Opcją, która zapewne spodoba się dzieciom, jest umieszczenie w drzwiach szkła z grafiką przedstawiającą ulubioną postać z bajek lub wizerunek idola nastolatków. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, gdyż unikniemy ryzyka, że pokój zostanie obklejony plakatami. Kiedy dziecko podrośnie możemy zmienić drzwi i pokój nabierze nowego, doroślejszego charakteru.
  • Podczas zakupu mebli warto skonsultować nasze wyobrażenie na temat jego aranżacji z dzieckiem, aby później uniknąć problemów.
  • W pokoju dziecięcym najlepiej stosować drzwi przesuwane. Są one praktyczne, gdyż nie zajmują przestrzeni i z łatwością otworzy je każdy maluch. W szafie można umieścić pudła z klockami i wydzielić część odzieżową oraz na zabawki. Na półkach można trzymać maskotki, lalki, do których będzie zapewniony swobodny dostęp.
  • Jak wiemy, dzieci lubią bałaganić i rozrzucać zabawki, ubrania po całym pokoju. Szafa z drzwiami przesuwnymi pozwoli nam na okiełznanie tego chaosu bez ryzyka, że upchane rzeczy wypadną na podłogę, kiedy drzwi się otworzą.
Facebook YouTube Blog