Porady Eksperta - O czym warto pamiętać przed zakupem szafy?

Zakup nowej szafy do salonu, przedpokoju czy sypialni to wbrew pozorom nie jest do końca takie łatwe zadanie. Decydując się na nowy mebel musimy liczyć się z tym, że będzie on częścią naszego wnętrza kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o to by był on idealnie dopasowany do naszych oczekiwań.

Już na samym początku, zanim udamy się do salonu meblowego wybrać zabudowę, musimy zastanowić się jaką funkcję będzie pełniła w naszym domu, kto i w jaki sposób będzie z niej korzystał oraz co będziemy w niej przechowywać.
Dokładne rozplanowanie wnętrza szafy to bardzo ważne zadanie, które decyduje o jej funkcjonalności oraz wygodzie użytkowania, a co za tym idzie zadowolenia z zakupu. Decydując się na nowy mebel musimy zastanowić się jakie rzeczy i w jakiej ilości chcielibyśmy w niej przechowywać m.in. rzeczy długie jak płaszcze, koszule, spódnice, spodnie, buty, rzeczy sezonowe, walizki, torby, pościele itp. Spróbujmy określić czy posiadamy więcej rzeczy, które będziemy przechowywać na półkach, czy może na wieszakach? Czy szafa będzie służyła tylko nam czy też innym domownikom? Czy będzie w niej potrzebna strefa gospodarcza na żelazko lub deskę do prasowania. Dopiero odpowiadając sobie na te pytania będziemy wiedzieć jakiego mebla szukamy.

Pamiętajmy również aby wcześniej rozejrzeć się w ofercie producentów mebli. Przecież piękna i funkcjonalna zabudowa to nie wszystko co może nam zaoferować producent. Równie ważne są inne aspekty, które powinniśmy wziąć pod uwagę, a które mogą zdecydować o naszym wyborze.
W tym celu odwiedźmy różne salony meblowe, porozmawiajmy z handlowcami, dokładnie zapoznajmy się z warunkami jakie proponują firmy m.in. jak szeroka jest oferta firmy pod względem produktów i materiałów, czy zabudowa zostanie zaprojektowane razem z nami uwzględniając nasze potrzeby, czy otrzymamy projekt komputerowy swojego mebla i dokładną wycenę, jakie są warunki gwarancji i serwisu posprzedażowego, czy otrzymamy fakturę i kartę gwarancyjną, jaki jest termin oczekiwania i czy firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Te wszystkie kryteria są bardzo ważne w momencie, kiedy będziemy chcieli domówić dodatkowe wyposażenie, skorzystać z serwisu gwarancyjnego lub pogwarancyjnego.

Zakup nowej zabudowy to bardzo ważna decyzja, która nie powinna być przypadkowa i podejmowana pod wpływem chwili. Przed podjęciem tej decyzji powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne i funkcjonalność szafy, ale i inne czynniki jak chociażby jakość materiałów, z których zostanie wykonana nasza zabudowa. Dopiero tak dogłębne podejście do tematu da nam pewność, że mądrze wybraliśmy szafę, która będzie nas cieszyła przez wiele lat.

Podobne wpisy:

Porady Eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. I

Porady Eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. II

Porady eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. III - systemy

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog