Porady eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. III - systemy

W ostatniej odsłonie części "Jak pielęgnować meble Komandor" zdradzimy kilka prostych sposobów, które pomogą zadbać o systemy jezdne w szafach Komandor aby służyły Państwu bezawaryjnie przez wiele lat.

W Komandor do produkcji zabudów w systemie przesuwnym wykorzystujemy wyłącznie elementy najwyższej jakości, w tym m.in. łożyska szczelne (hermetyczne). To właśnie te łożyska, które się same smarują w trakcie przesuwu zapewniają sprawną pracę naszych frontów przez praktycznie nieograniczony czas. To sprawia, że szafy Komandor są tak wyjątkowe.

Pamiętajmy jednak, że o sprawnym funkcjonowaniu drzwi przesuwnych decyduje również regularne czyszczenie systemów. W celu zapewnienia poprawnego działania frontów należy usuwać z prowadnic (toru dolnego) kurz i inne zabrudzenia, gromadzące się tam podczas codziennego użytkowania mebla. W tym zadaniu najlepiej poradzi sobie odkurzacz, który bez kłopotu wyczyści systemy jezdne z kurzu i drobinek piasku, które mogą zarysować prowadnicę.

Z większymi zabrudzeniami bez trudu poradzi sobie również miękka, wilgotna ścierka. Pamiętajmy jednak, aby po wyczyszczeniu prowadnic wytrzeć je do sucha. Co bardzo ważne - do czyszczenia systemów jezdnych nigdy nie powinniśmy używać dużej ilości wody oraz twardych szczotek lub ostrych przedmiotów, które mogą zarysować nasze powierzchnie.

I to tyle. Funkcjonalna szafa to mebel, który może służyć nam prze wiele, wiele lat. Jednak musimy pamiętać, że nawet najlepsze materiały, z których została wykonana zabudowa nie zwalnia nas z obowiązku jej pielęgnowania. Zadbana płyta, szkło oraz systemy jezdne to gwarancja komfortu i przyjemności użytkowania mebli na długie lata.

Podobne wpisy:

Porady Eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. I

Porady Eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. II

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog