Ergonomia szafy – jak powinno wyglądać wnętrze zabudowy

Wybierając nową szafę na wymiar do naszego wnętrza tak naprawdę jedynie od nas zależy jak będzie ona wyglądała oraz w jakim celu będzie nam służyła. Jednak decydując się na nowy mebel warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które poprawią funkcjonalność zabudowy, a także zwiększają wygodę jej użytkowania.

Drążki na ubrania
Niemal w każdej zabudowie elementem obowiązkowym są drążki. Należy jednak pamiętać, że ich wysokość w zabudowie jest ściśle uzależniona od rodzaju ubrań, które mają zostać na nich zawieszone. Jeśli na drążku mają znajdować się długie sukienki lub płaszcze to drążek powinien znajdować się na wysokości 170 cm od podłoża. Z kolei najlepsza wysokość na drążek na spódnice, marynarki i kurtki to 120 cm, a na koszule, spodnie czy podkoszulki 100 cm.
Pamiętajmy, że drążek na ubrania posiada także swoja bezpieczną, maksymalną długość. Aby uchronić drążek przed wygięciem się pod ciężarem ubrań jego długość nie powinna być dłuższa niż 120 cm.

Półki, półeczki, szuflady
Szafa to jednak nie same drążki a również półki na ubrania i obuwie, szuflady, a także przegrody na deskę do prasowania lub odkurzacz. Te wszystkie elementy również mają swoją optymalną wysokość i szerokość, która zapewnia komfort ich przechowywania.
Wysokość i szerokość półek w naszej zabudowie zależy przede wszystkim od przedmiotów, które będziemy na nich przechowywać. Odstęp pomiędzy półkami na ubrania powinien znajdować się w przedziale 25 cm - 38 cm. Półki na ubrania w szafie najlepiej jest umiejscowić na wysokości wzorku, co zdecydowanie ułatwi nam codzienne poszukiwanie naszych ubrań i pozwoli zaoszczędzić wiele czasu przed wyjściem do pracy.
Podobnie jest z szufladami. W Komandor zalecamy aby, szuflady nie przekraczały 80 cm, a ich wysokość znajdowała się w przedziale od 10 cm do 25 cm. Lepiej zdecydować się na mniejsze szuflady za to na ich większą ilość. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko lżej będzie nam otwierać szufladę, ale i łatwiej zapanujemy nad porządkiem, w myśl zasady, że więcej szuflad oznacza przecież więcej wydzielonego miejsca na bieliznę damską, męską, biżuterie lub inne akcesoria.
Szafa to także doskonałe miejsce do przechowywania deski do prasownia lub odkurzacza. Jeśli zdecydujemy się na przechowywanie we wnętrzu naszej zabudowy drobnego sprzętu AGD to musimy przeznaczyć na niego przegrody o szerokości od 25 cm do 40 cm w zależności od jego rodzaju. Taką przestrzeń jesteśmy w stanie wydzielić niemal w każdej szafie, a dzięki temu otrzymamy idealne miejsce na kłopotliwe przedmioty.

Funkcjonalne akcesoria
W ofercie Komandor znajdą Państwo także bogaty asortyment funkcjonalnych akcesoriów oraz systemów organizerów, które pomogą w utrzymaniu idealnego porządku we wnętrzu zabudowy. Charakterystyczną cechą naszych akcesoriów to wysoka jakość produktów oraz atrakcyjne, nowoczesne wzornictwo w dwóch ponadczasowych kolorach Mocca oraz Chrom, które zadowolą najbardziej wymagających Klientów. W ofercie naszych akcesoriów znajdą Państwo m.in. wieszaki na spodnie, pantografy, wieszaki poprzeczne, przedziałki w szufladach, wielofunkcyjne szuflady, wieszaki na paski, krawaty i wiele więcej. O naszej ofercie akcesoriów przeczytasz TUTAJ.
W Komandor wiemy, że projektowanie zabudowy to proces, w którym trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów i oczekiwań domowników. Dlatego zawsze mogą Państwo liczyć na naszą pomoc i doradztwo przy projektowaniu zabudowy, które w firmie Komandor jest zawsze bezpłatne. Bezpłatny pomiar zamówisz TUTAJ.

 Podobne wpisy:

Porady Eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. I

Porady Eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. II

Porady eksperta – jak pielęgnować meble Komandor cz. III - systemy

Porady Eksperta - o czym warto pamiętać przed zakupem szafy

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog