Wnętrze z nutą czerni

Wnętrze w trendzie Z Nutą Czerni to przestrzeń, w której króluje ponadczasowa elegancja. Znajdziemy tu meble wykona­ne z płyt ze strukturą eleganckich orze­chów, wiązów, czy też dębu w ciepłych koniakowych i czekoladowych tona­cjach. To przestrzeń, w której jest miejsce na silne emocje, gwałtowne uczucia, a także liryczne i melancholijne nastroje.

W tak zaaranżowanych wnętrzach ma się wrażenie obcowania z wzniosłością muzyki Chopina, Mozarta czy Beethovena oraz pięknem poezji. Nic tutaj nie jest dziełem przypadku, a doskonale dobrane dekory, o pięknych, szlachetnych słojach i barwach, pławią się w towarzystwie eleganckiej i dostojnej czerni.

Zabudowa Komandor z nutą czerni w drzwiach uchylnych Opal
Nutę czerni w tym wnętrzu stanowią czarne ramki Opal w szklanych drzwiach. Pięknie korespondują one z drewnopodobnym dekorem korpusu mebla

Z nutą czerni – propozycje dekorów

Mistrzowskie zestawienie wiekowych i majestatycznych dębów czy orzechów z marmurami i szlachetnym szkłem sprawiają, że wnętrza z dodatkiem czerni to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli więc masz sentymentalne dusze, bliżej Tobie do klasyki niż chłodnego industrialu, jeśli targają Tobą skrajne emocje i z wrażliwością patrzysz na świat to znalazłeś trend dla siebie. W tego typu aranżacji odnajdą się bardzo dobrze:

  • Płyty: Dąb Gladstone Tabak, Wiąz Vivio, Dąb Kendall Koniakowy
  • Panel 3D: Granatowy Metalik,
  • Blat: Marmur Sentymentalny
  • Szkło: Matelac Green Sage, Matelac Czarny, Sati Gołębi
Trend Komandor Z nutą czerni i przykładowe dekory
Tablica inspiracji z dekorami i materiałami dla trendu z Nutą Czerni

Czerń, która wydobywa piękno

Połączenie wymienionych wyżej odcieni drewna i szkła ujętego w czarne ramy sprawi, że solidna zabudowa w salonie lub garderobie zyska lekkości wyrazu. Niepowtarzalnego charakteru całej prze­strzeni mieszkania nadadzą elementy z marmuru lub zastosowanie akcentów kolorystycznych w odcieniu przygaszo­nej zieleni, granatu lub antracytu. Kolory te można wykorzystać na tekstyliach, zasłonach, tapicerowanych, zamszowych siedziskach czy zjawiskowej rzeźby.

W stylowych wnętrzach, a takie są właśnie te, wpisujące się w opisywany trend, każdy dekor i detal mają wpływ na kształtowanie naszego samopoczucia i nadają przestrzeni elegancji i smaku. Co jednak warto podkreślić:

kluczowe w tym trendzie jest zaakcentowanie czerni, a nie jej dominacja.
Z nutą czerni - trend Komandor 2018
Czerń powinna stanowić akcent, a nie zdominować aranżację

Kontur – element dający wielki efekt

Czerń, w postaci ramki systemu Opal czy profilu drzwiowego szafy, okalająca jednolitą powierzchnię niemal naturalnie usłojonej płyty lub eleganckiego szkła na froncie, podkreśla wyjątkowość i wyrafinowany smak mebla.

Ważna rada - w przestrzeniach, w których pojawia się czerń unikaj zbyt wielu podziałów w meblach. Jeśli jednak zdecydujesz się na ich wprowadzamy to niech będą one przemyślane i nie zaburzają harmonii drzwi. Przecięcie jednolitej powierzchni frontu w szafie rzędem szuflad lub pas w zbliżonej odcieniem tonacji szkła to wystarczająca ingerencja w bryłę mebla.

Przykładowe fronty dla trendu Komandor z nutą czerni
Fronty w czarnych ramkach nie potrzebują wielu podziałów - warto o tym pamiętać przy projektowaniu mebli

Czerń od zawsze zachwyca i zapewniła sobie stałe miejsce w kanonie barw, które zawsze będą na czasie. Nikt jej tego nie odbierze. Jednak elegancja potrzebuje odpowiedniego towarzystwa, bo chociaż stanowi często we wnętrzu lub stylizacji dodatek do innych barw i przedmiotów to zawsze przyciąga wzrok i kradnie „show”.

<<<<<<<<<< DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Kolory we wnętrzach, które zawsze będą na czasie

garderoba z drzwiami uchylanymi z nutą czerni Komandor
Garderoba z nutą czerni - wystarczy kilka frontów w czarnych ramkach, aby całe wnętrze nabrało klasy i stylu


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz