Targi wnętrz Mediolan 2018 i mediolańskie trendy w meblach Komandor

Dzisiejszy świat to multikulturowy tygiel, w którym łączenie nowego ze starym i tradycji z nowoczesnością pięknie podkreśla naszą odrębność, ale jednocześnie umiejętność życia w symbiozie. Doskonale pokazały to targi wnętrz Mediolan 2018, przemycając do codziennego życia nowe trendy, zawierające w sobie pierwiastek tradycji i ponadczasowości.

Jak "stare" wspiera "nowe" i co z tego wynika

Współistnienie to właśnie jest sedno tworzenia. To symbol dzisiejszych czasów, zasad, trendów i wartości przenikających się w każdej dziedzinie naszego życia. Wierni rodzinnym tradycjom, nosząc je gdzieś głęboko w sercu, umiejętnie łączymy je z tradycjami i dziedzictwem osób, które są obok, które są dla nas ważne, które funkcjonują w naszym codziennym życiu.

Jedno nie musi wykluczać drugiego. „Nowe” idzie pod rękę ze „starym” i pięknie się wspierają. Młode daje energię, nowe technologie i nadzieję na przyszłość, a stare doświadczenie, solidny fundament i mądrość życiową, która nie pozwala zapominać o zasadach i wartościach ważnych dla wspólnego egzystowania. Doskonały przykład na taką fuzję idealną mogliśmy podziwiać na targach wnętrz i designu Mediolan 2018 w meblach, aranżacjach i kolorach.

targi wnętrz Mediolan 2019 instalacja zewnętrzna
Stare łączy się z nowym - zewnętrzna, lustrzana instalacja w klasycznym otoczeniu

Czy trendy z targów wnętrz w Mediolanie wpisują się w polski design mebli na wymiar?

Oczywiście. Wiele trendów, z prezentowanych podczas targów meblowych w Mediolanie, znalazło już swoje odbicie w rodzimych produktach. Polski rynek meblowy nie zostaje w tyle, starając się kreować nowoczesne wnętrza, wygodne i funkcjonale meble oraz przestrzenie do lepszego życia.

Podczas targów wnętrz Mediolan 2018 jako firma mogliśmy osobiście przekonać się, że będąc w styczności z rynkiem od ponad 25 lat, analizując potrzeby klientów i przyglądając się trendom oraz nowym technologiom, obraliśmy dobry kierunek działania. Wprowadziliśmy w ostatnim czasie do oferty produkty, które doskonale wpisują się w najnowszy nurt i styl w aranżacji wnętrz, który mocno promują architekci i projektanci z całego świata.

Meble na wymiar to meble wielofunkcyjne, spełniające kilka funkcji na raz, doskonale zarówno do przestronnych, jak i do niewielkich wnętrz oraz zaspokajające jak najwięcej potrzeb. Dopasowane są do czasów w jakich żyjemy, kompaktowe, idealnie aranżujące wnętrze, ale jednocześnie oryginalne. Targi wnętrz Mediolan 2018 pokazały, że mebel powinien pełnić swoją pierwotną funkcję, która przyświecała jego powstaniu, ale jednocześnie, zgodnie z nowym trendem, coraz silniej powinien być powiązany z otaczającą nas rzeczywistością, nowoczesną technologią i inteligentnym domem. Technologia cyfrowa i nowe rozwiązania wbudowane w bryłę mebla to już nie przypadek - to właśnie umiejętne łączenie "starego" z "nowym".

Targi wnętrz Mediolan 2018 i półki na buty
Targi wnętrz Mediolan 2018. Póki na buty - piękne połączenie szkła, drewna i światła - detal ma znaczenie

Byliśmy pierwsi - mediolańskie trendy w meblach Komandor

Mamy w sobie ten mediolański pierwiastek. Z dużą satysfakcją przyglądaliśmy się targowym meblom i aranżacjom, prezentującym rozwiązania znane nam z własnej oferty. Oto kilka najważniejszych trendów, jakie można było zauważyć odwiedzając tegoroczne targi wnętrz Mediolan 2018. Ich odpowiedniki z oferty Komandor, niczym nie odbiegają designem, jakością wykonania i funkcjonalnością, a nasz Trendbook o trendach w aranżacji wnętrz doskonale wpisuje się w kolorystyczne i stylistyczne kanony pokazane w Mediolanie.

Drzwi uchylne - ponadczasowa klasyka wraca do wnętrz

Mocny trend i rozwiązanie, które pojawiało się w wielu meblach prezentowanych przez wystawców podczas targów wnętrz i designu Mediolan 2018. W przeważającej większości były to drzwi w odznaczających się kolorystycznie czarnych lub ciemnych ramach, nadających charakteru meblowi i klimatu wnętrzu. Ramy najczęściej pokazane były z wypełnieniem ze szkła przeźroczystego lub oryginalnie zadrukowanego. Uzupełnienie oferty drzwi uchylnych z ramą stanowiły drzwi uchylne bez ram, jako czysta, niczym niezakłócona forma.

W ten trend doskonale wpisuje się system drzwi uchylnych Opal w wersji OP1 i OP14, w swojej nowej, designerskiej odsłonie kolorystycznej.


targi wnętrz Mediolan 2018 i szafa uchylna
Targi wnętrz Mediolan 2018 - szafa z drzwiami uchylnymi w wersji bezramowej
Szafa Komandor z drzwiami uchylnymi w wersji bezramowej i ze szkem w systemie Opal OP14
Szafa Komandor z drzwiami uchylnymi w wersji bezramowej ze szkłem w systemie Opal OP14
Targi wnętrz Mediolan 2018 - drzwi uchylane w ciemnych ramach, ze szklanym wypełnieniem jako element garderoby
Targi wnętrz Mediolan 2018 - drzwi uchylane w ciemnych ramach, ze szklanym wypełnieniem jako element garderoby
Garderoba Komandor z drzwiami uchylnymi w systemie Opal OP1 w kolorze czarnym i ze szklanym wypełnieniem
Garderoba Komandor z drzwiami uchylnymi w systemie Opal OP1 w kolorze czarnym i ze szklanym wypełnieniem

Systemy zabudowy o industrialnym charakterze

Ażurowe konstrukcje, wsparte na metalowych profilach jako meble wielofunkcyjne, które można dowolnie definiować poprzez ich układ, moduły i zastosowanie we wnętrzu. Na targach pokazano, że nie tylko mogą pełnić wiele funkcji znajdując zastosowanie jako mebel w salonie, garderobie czy separator wnętrza, ale także stanowić oryginalny element jego wyposażenia. W swojej eleganckiej, ciemnej oprawie jak system kolumnowy Orto, który zyskał tytuł "Diament Meblarstwa 2017" , kreują przestrzeń w klimacie industrialnym, loftowym czy nowoczesnym. Jeśli zmienimy ich barwę na białą, wpiszą się także w styl skandynawski lub minimalistyczny.

<<<<<<<<<< ZOBACZ: Nagrody i certyfikaty marki Komandor

Targi wnętrz Mediolan 2018 - system zabudowy wnętrz, o ciemnym, eleganckim profilu jako separator pomieszczenia.
argi wnętrz Mediolan 2018 - system zabudowy wnętrz, o ciemnym, eleganckim profilu jako separator pomieszczenia.
Komandor - system Orto w formie regału oddzielającego kuchnie od salonu i jako regał w pokoju dziennym
Komandor - system Orto w formie regału oddzielającego kuchnie od salonu i jako regał w pokoju dziennym - takie rozwiązanie to wiele możliwości aranżacyjnych
Targi wnętrz Mediolan 2018 - system zabudowy wnętrz jako propozycja do garderoby czy przedpokoju. Element charakterystyczny to ciemny profil nośny
Targi wnętrz Mediolan 2018 - system zabudowy wnętrz jako propozycja do garderoby czy przedpokoju. Element charakterystyczny to ciemny profil nośny
Komandor - system Orto w postaci modułów w strefie przedpokoju
Komandor - system Orto z ciemnym profilem nośnym jako mebel modułowy w przedpokoju
Targi wnętrz Mediolan 2018 -garderoba z pełnymi plecami, lekkimi szklanymi półkami wspartymi na metalowych elementach
Targi wnętrz Mediolan 2018 -garderoba z pełnymi plecami, lekkimi szklanymi półkami wspartymi na metalowych elementach
system do zabudowy wnętrz garderoba Orto
Ażurowa garderoba Komandor w grafitowym systemie Orto - elegancka i funkcjonalna aranżacja wnętrza
Targi wnętrz Mediolan 2018 - ażurowa garderoba w systemie kolumnowym. Lekka, elegancka i stylowa
Targi wnętrz Mediolan 2018 - ażurowa garderoba w systemie kolumnowym. Lekka, elegancka i stylowa
Komandor - garderoba na miarę Mediolanu -system Orto
Komandor - garderoba na miarę Mediolanu - ciemne profile systemu Orto, elegancka płyta, industrialny sznyt, a do tego piękne detale w postaci skórzanych uchwytów

Regały i witryny - przestrzeń na eksponowanie tego, co ważne

W przestrzeń salonów, jadalni, bibliotek i kuchni powracają przeszklone regały i witryny, z pięknie podświetlonym wnętrzem, w eleganckiej oprawie szklanych frontów ujętych w ramy. Monumentalne zabudowy na całą ścianę w monochromatycznych kolorach to powtarzający się widok na targach wnętrz Mediolan 2018. W swojej nieco innej, ale równie pięknej oprawie szlachetnego drewna, o pięknym rysunku słojów, stanowiły ozdobę wnętrza, mocno podkreślając jego wyrafinowany charakter. Jednak regał to nie tylko miejsce ekspozycji przedmiotów. Teraz regał to także mebel wielofunkcyjny, spełniający rolę, jaką mu wyznaczymy. Idealna sceneria i pole do popisu dla systemu drzwi uchylnych Opal, systemu przesuwnego Szafir oraz szkła.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - elegancki regał, w ciemnym wydaniu, z kamiennymi plecami, szkłem i ciemnymi ramami.
Targi wnętrz Mediolan 2018 - elegancki regał, w ciemnym wydaniu, z kamiennymi plecami, szkłem i ciemnymi ramami.
Komandor - designerski regał dwustronny, przeszklony, z drzwiami uchylnymi w ciemnych ramkach Opal.
Komandor - designerski regał dwustronny, przeszklony, z drzwiami uchylnymi w ciemnych ramkach Opal.
Targi wnętrz Mediolan 2018 - podświetlane witryny doskonale eksponują przechowywane elementy i wprowadzają wyjątkowy klimat do wnętrza
Targi wnętrz Mediolan 2018 - podświetlane witryny doskonale eksponują przechowywane elementy i wprowadzają wyjątkowy klimat do wnętrza
Komandor i system Opal w drzwiach stylowej, eleganckiej witryny
Komandor i system Opal w drzwiach stylowej, eleganckiej witryny

Zabudowy ze szkłem i lustrami - szkło ogarnia wnętrza

Meble i wnętrza osadzone w tym trendzie powinny być lekkie i eleganckie w każdym calu. Designu i piękna doda im z pewnością szkło w różnej formie jako wypełnienie frontu, blat, lustro na ścianie lub lustrzane płytki. Samo szkło musi być jednak niebanalne i ciekawe, w formie imitującej tkaniny z finezyjnym wzorem lub wręcz z industrialnym, prostym nadrukiem.

Szkło staje się nośnikiem designu. Szklane elementy pojawiają się w wielu aranżacjach jako detal w meblu, jako drzwi, czy przeszklenia między pomieszczeniami. Drzwi szafy w systemie przesuwnym Szafir, w towarzystwie wyrafinowanego szkła to element we wnętrzu, który z pewnością nie pozostanie niezauważony.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - szkło i detale na froncie to para idealna. Takie drzwi przykrywają i jednocześnie subtelnie odkrywają wnętrze
Targi wnętrz Mediolan 2018 - szkło i detale na froncie to para idealna. Takie drzwi przykrywają i jednocześnie subtelnie odkrywają wnętrze
Komandor - szafa z drzwiami przesuwnymi w systemie Szafir, w kolorze anody grafitowej ze szklanym frontem
Komandor - szafa z drzwiami przesuwnymi w systemie Szafir, w kolorze anody grafitowej, w wyrafinowanej odsłonie z niebanalnym, szklanym frontem

Drewno, kamień i stal w czarnym kolorze

Stelaże - must have designerskich wnętrz. Na targach wnętrz i designu w Mediolanie metalowe stelaże widać było jako element witryn, szafek, ram i drzwi mebli, w postaci stelaży stołów, krzeseł czy łóżek. To jeden z elementów, który pięknie łączył klasyczne wnętrza z nowoczesnością. Meble na stelażach zyskują klasy, lekkości i wyjątkowego wyglądu łącząc się z drewnem, szkłem czy kamieniem. Stelaże do mebli z oferty Komandor oraz designerskie stoliki z kamiennymi blatami to odpowiedź na stylowe i piękne meble prezentowane podczas mediolańskich targów.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - niskie stoliki na stelażach z pięknym, kamiennym blatem
Targi wnętrz Mediolan 2018 - niskie stoliki na stelażach z pięknym, kamiennym blatem - robią niesamowite wrażenie
Komandor - stoliki z kamiennymi blatami w kształcie koła i czarnym stelażem
Komandor - stoliki z kamiennymi blatami w kształcie koła i czarnym stelażem - must have tego sezonu

Drewno egzotyczne, ciemne, dostojne, lakierowane forniry, orzechy i palisandry to kolory na nadchodzący sezon. Przepięknie wygląda łączenie ich we wnętrzu ze szkłem, kamieniem i światłem, dając spektakularne efekty, zwłaszcza na tle ciemnych ścian oraz wyrazistych tkanin. Przytulna atmosfera mieszkania czy domu to dążenie projektantów i kreatorów wnętrz w nadchodzącym sezonie. Wnętrze nie może być zimne, a otulone mięsistymi i miękkimi tkaninami oraz naturalnymi materiałami, które zachęcają do odpoczynku i dają wrażenie obcowania z naturą. Kamień natomiast, zarówno w wersji matowej jak i z połyskiem wchodzi przebojem nie tylko na salony. Jest niemal wszędzie i pod różną postacią jako blaty stołów, okładziny ścienne, plecy meblowe czy blaty kuchenne. Występuje w małych i dużych formatach. Szeroka gama kamieni, spieków, odcieni, niepowtarzalność wzorów oraz naturalny urok w połączeniu z drewnem, szkłem i stalą dały na mediolańskich targach designu oszałamiający efekt.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - system stelaży ciekawie wygląda także przy wysokich stołach do kuchni, jadalni czy pokoju dziennego
Targi wnętrz Mediolan 2018 - system stelaży ciekawie wygląda także przy wysokich stołach do kuchni, jadalni czy pokoju dziennego
Komandor - czarny stelaż i piękne drewno - przepis na stół idealny
Komandor - czarny stelaż i piękne drewno - przepis na stół idealny

Elementy wnętrza i akcesoria - wszystko dla większego komfortu

Przedmioty podnoszące funkcjonalność mebli i ułatwiające codzienne czynności to bardzo pożądany produkt. Wszystko po to, aby każdy aspekt naszego życia był przyjazny, czynność łatwiejsza, a wykorzystywane przez nas przedmioty oszczędzały czas i dawały wymierne korzyści. Funkcjonalność, logistyka, wygoda, przemyślane rozwiązania i idealne dopasowanie – atuty nowoczesnych mebli. Pole do popisu dla akcesoriów z linii Mocca, które idealnie spełniają swoje funkcje w garderobach i pojedynczych meblach, nie odbiegając stylistyką i kunsztem wykonania od tych prezentowanych podczas targów.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - lustro można schować w szafie.
Targi wnętrz Mediolan 2018 - lustro można schować w szafie. Będzie zawsze pod ręką, kiedy tylko będzie potrzebne
Komandor - lustro do szafy z linii akcesoriów Mocca - eleganckie i bardzo praktyczne
Komandor - lustro do szafy z linii akcesoriów Mocca - eleganckie i bardzo praktyczne
Targi wnętrz Mediolan 2018 - oświetlenie wewnątrz mebla dodaje mu elegancji i jest bardzo praktyczne
Targi wnętrz Mediolan 2018 - oświetlenie wewnątrz mebla dodaje mu elegancji , a podwieszany drążek jest bardzo designerski
Komandor - podświetlane strefy wewnątrz mebla to wygoda i bardzo częsty element naszych szaf na wymiar
Komandor - podświetlane strefy wewnątrz mebla to wygoda i bardzo częsty element naszych szaf na wymiar, a podwieszany drążek to elegancja
Targi Targi wnętrz Mediolan 2018 - wkłady do szuflad, miękkie, eleganckie i przede wszystkim bardzo użyteczne
Targi wnętrz Mediolan 2018 - wkłady do szuflad, miękkie, eleganckie i przede wszystkim bardzo użyteczne
Komandor - podświetlane strefy wewnątrz meblaktóre ułatwiają utrzymanie porządku,
Komandor - wkłady do szuflad, które ułatwiają utrzymanie porządku, chronią przedmioty przed uszkodzeniem i dodają szyku każdej szufladzie
Targi wnętrz Mediolan 2018 - funkcjonalnie urządzona strefa przechowywania, wyposażona w praktyczne akcesoria
Targi wnętrz Mediolan 2018 - funkcjonalnie urządzona strefa przechowywania, wyposażona w praktyczne akcesoria
Komandor - komfortowa strefa przechowywania, wyposażona w dedykowane akcesoria z linii Mocca
Komandor - komfortowa strefa przechowywania, wyposażona w dedykowane akcesoria z linii Mocca

Detale, które dodają szyku

Wszystko ma znaczenie. Mebel nie tylko ma pełnić funkcję użytkową, chociaż to jego najważniejsze zadanie, ale powinien także ozdabiać wnętrze. Dlatego jego każdy element musi być dopracowany, przemyślany, odpowiednio wystylizowany, byle nie tandetny i przerysowany. Uchwyty, nóżki, klamry, oświetlenie to najcenniejsza biżuteria, która przydaje meblom piękna i klasy, wyróżniając je w całej aranżacji. Trendem na nadchodzący sezon są złoto i oksydowane metale. Prezentowane na targach ciemne, lekko mroczne wnętrza były dla nich idealnym tłem, więc bardzo przykuwały uwagę. Równie ciekawie i wyszukanie prezentowały się skórzane lub nietypowe uchwyty czy oryginalne wykończenia mebli, dodając im wytworności i klasy. Piękne akcenty i niuanse widać było w meblach w łazienkach, kuchniach, oświetleniu i w dodatkach.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - skórzane uchwyty dodają meblowi elegancji i klasy
Targi wnętrz Mediolan 2018 - skórzane uchwyty dodają meblowi elegancji i klasy - obok użyteczności pełnią także funkcję estetyczną
Komandor - skórzany uchwyt do mebli
Komandor - taki skórzany uchwyt to szczegół, którego nie można nie zauważyć. Jest jak klejnot w koronie

Wyspy - tutaj skupia się życie

To już nie tylko mebel, przy którym można przygotować posiłek. Od teraz wyspa to centralne miejsce domu, służące jako kawiarniany stolik, miejsce do wymiany zdań, podejmowania najważniejszych decyzji czy zabaw z dziećmi. Także w przestrzeni garderób wyspa to epicentrum, w którym chowamy najważniejsze przedmioty, odpowiednio je eksponując i zapewniając im wygodne miejsce. Kumulacja funkcjonalności i designu bez względu na miejsce ekspozycji - tak można zdefiniować nowoczesne wyspy. Wykończenie szklany blatem to element obowiązkowy w bryle mebla.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - wyspa, jako centrum dowodzenia i integralne miejsce w przestrzeni domu
Targi wnętrz Mediolan 2018 - wyspa, jako centrum dowodzenia i integralne miejsce w przestrzeni domu
Komandor - praktyczna wyspa wyposażona w szuflady, półki i schowki - idealne miejsce do przechowywania
Komandor - praktyczna wyspa wyposażona w szuflady, półki i schowki - idealne miejsce do przechowywania

Targi wnętrz Mediolan 2018 w kolorach i tkaninach

W tym roku w Mediolanie królowały wyblakłe, jakby sprane barwy, które mocno wyparły i zdecydowane równoważyły swoje krzykliwe odpowiedniki. Zamiast wiodącego koloru dało się zauważyć fuzję kilku barw, które doskonale wypełniały wnętrze jako triada czy multikolor. Istotne było także umiejętne łączenie we wnętrzu materiałów o różnorodnych fakturach i teksturach oraz zestawianie ze sobą przedmiotów, które w pierwszym odbiorze nie bardzo do siebie pasują. Kolor też ma za zadanie dodawać wnętrzu przytulności i klimatu dlatego nie może być jednolity i oczywisty. Musi mieć w sobie mieszaninę kilku barw, aby być wyjątkowym.

W oczy rzucały się wszechobecne tkaniny i tapety z dużymi wzorami w rozmiarze XXL, prezentujące motywy flory i fauny. Mediolan pokazał, że tkaniny przywłaszczają sobie i ogarniają wnętrza będąc wszędzie: na sofach, wezgłowiach, fotelach, na ścianach czy na podłodze. Miękkie, aksamitne czy naturalnie plecione, ale nie płaskie - zawsze trójwymiarowe i w ciekawym towarzystwie drewna lub metalu.

Targi wnętrz Mediolan 2018 - fauna i flora koniecznie w rozmiarze XXL - element obowiązkowy tapet i tkanin
Targi wnętrz Mediolan 2018 - fauna i flora koniecznie w rozmiarze XXL - element obowiązkowy tapet i tkanin

Na jakie barwy zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie trzymając się mediolańskich trendów?

  • Róż, ale w spokojnej, przydymionej wersji - lekko kontrowersyjna barwa, która doskonale tonuje, uspokaja i wycisza aranżację.
  • Pomarańcz i odcienie żółci - barwy ocieplające wnętrze i wprowadzające dawkę energii.
  • Bordo, odcienie czerwieni i korale– jedyne mocne akcenty kolorystyczne na tle spranych kolorów, nadające wyrazu i soczystości wnętrzom oraz przedmiotom.
Targi wnętrz Mediolan 2018 - paleta kolorów - czerwienie i róże
Paleta kolorów - od subtelnych przybrudzonych różów po intensywne czerwienie i pomarańcze
  • Oliwka, szałwia, zieleń khaki - sprane, lekko wypłowiałe i chłodne odcienie zieleni, które wprowadzają spokój i klasę.
  • Brąz, beże i kolory ziemi – bezpieczna baza, która pięknie komponuje się z innymi kolorami.
  • Butelkowe zielenie, szmaragdy czy granaty - dystyngowane, doskonałe barwy materiałów meblowych i wzorzystych tapet, dodające wnętrzom szyku i galanterii.
Targi wnętrz Mediolan 2018 0 paleta kolorów zieleń i kolory ziemi
Paleta kolorów - chłodne szałwie, neutralne kolory ziemi i intensywne szmaragdy oraz granaty


Prezentowane na targach trendy udowodniły, że łączenie, przenikanie, mariaż i zespolenie różnych kultur, zwyczajów, kolorów czy funkcji, pozwala na tworzenie nowego, lepszego i piękniejszego. Inspiracja innych poprzez meble, detale czy rozwiązania to droga do kreatywnego budowania, lepszego rozumienia i zaspokajania potrzeb na każdym polu. Właśnie taki trend obserwujemy w aranżacji wnętrz, w multi funkcjonalności mebli i sprzętów, których poszczególne elementy zaczerpnięte zostały z zupełnie różnych zdarzeń, stylów, potrzeb i wizji, aby powstało coś nowego i wyjątkowego. A jak Wam podobają się mediolańskie trendy w naszych meblach na wymiar?


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz