Szafa dla sportowca i pasjonata sportów zimowych

Wbrew pozorom szafa dla sportowca to nie sportowa szatnia. To centrum dowodzenia i strategiczne miejsce do przechowywania sprzętów, odzieży i atrybutów sportowych. Tylko jak powinna wyglądać taka szafa i co mieścić w swoim wnętrzu? Oto kilka wskazówek.


Wyjazd za pasem, ale gdzie jest mój sprzęt?

Nadszedł czas, gdy wiele osób siedząc pod kocem z kubkiem gorącej herbaty w dłoni, zastanawia się, jak przetrwać zimę. Z pewnością nie należą do nich jednak pasjonaci sportów zimowych. Zacierają oni ręce, nie mogąc już doczekać się aktywnie spędzonych dni na stoku. Jeśli preferujesz spędzanie czasu na śniegu i w trakcie przygotowań do wyprawy trudno było Ci znaleźć w domu cały potrzebny ekwipunek, bo okazało, że leżał w zakurzonym kącie piwnicy, to znak, że należy coś zmienić. Nie wpadaj w panikę. Doradzimy Ci, gdzie najlepiej przechować ulubiony sprzęt. Podpowiemy też jak stworzyć idealną szafę dla sportowca, zaprojektowaną na wymiar i mieszczącą wszystko, co najważniejsze.

Dzięki starannie przemyślanemu doborowi różnorodnych akcesoriów meblowych, szafa stanie się wygodną przestrzenią i pozwoli na przechowywanie sportowych akcesoriów w uporządkowany sposób. Twoje narty, kask, deska czy kijki już nigdy nie będą musiały leżeć w piwnicy w przypadkowych miejscach. Sam zdecydujesz, gdzie będzie im najlepiej i zawsze będą w zasięgu ręki.

Wyjątkowość szaf na wymiar wynika z możliwości ich dokładnego dopasowania do konkretnych oczekiwań użytkownika. Gwarantują one także maksymalną ergonomię i indywidualną estetykę. Szafy do zabudowy to niewątpliwie najlepsza opcja dla aktywnych i wymagających osób, które poszukują rozwiązań pozwalających na dostosowanie mebla do ich trybu życia.

Szafa dla sportowca z grafika samolotu na szkle
Szafa dla sportowca, w której zmieszczą się zimowe akcesoria

<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Co można ukryć w szafie? Poznaj 5 nietypowych rzeczy


Odpowiednie rozplanowanie szafy kluczem do komfortu jej użytkowania

Aranżacja garderoby dla amatora sportów zimowych czasem może oznaczać niemałe wyzwanie. Jeżeli chcemy zgrabnie pomieścić w niej wszystkie zimowe akcesoria, należy postawić na pojemność i funkcjonalność. Warto wydzielić odpowiednią przestrzeń w szafie ubraniowej.

Gromadząc w jednym miejscu gamę sportowych butów, można oddzielić je od rzeczy codziennych. Korzystny pod względem ergonomii odstęp pomiędzy półkami czy stojakiem, na których można umieścić zarówno kozaki, jak i buty narciarskie, powinien wynosić od 30 do 45 cm. Dodatkowo, ze względu na grubość zimowej odzieży, należy zwrócić uwagę na głębokość przestrzeni ubraniowej dla rzeczy wiszących. Nie powinna być ona mniejsza niż 55 cm. Zachowanie tej zasady pozwoli uniknąć tarcia ubrań o drzwi podczas ich przesuwania.

Jeżeli zdecydujemy się na drzwi przesuwne, istotne jest to, aby ich szerokość mieściła się w granicach 60-120 cm i pokrywała się z podziałem wewnętrznych modułów szafy. Dzięki temu uzyskamy wygodny dostęp do wnętrza garderoby. W szafie, w której chcemy powiesić zimowe kurtki czy kombinezony, najlepiej umieścić drążek na wysokości 1,70 m. Pozostałe części garderoby można powiesić na wieszakach poprzecznych lub ułożyć w rozmieszczonych na różnych wysokościach koszach drucianych.

Istnieje również możliwość zaprojektowania specjalnie wydzielonego modułu na sprzęt. Rzeczy sezonowe czy te związane z hobby najlepiej przechowywać w górnej części szafy na najwyższych półkach, do których nie musimy sięgać zbyt często. Szafa dla sportowca nie musi być duża, ale zaplanowana z pomysłem.

Szafa Komandor dla sportowca na poddaszu
Poddasze to doskonałe miejsce na szafę dla sportowca

Szafa dla sportowca - gdzie jest dla niej najlepsze miejsce?

Aby zimowe akcesoria nie przeszkadzały nam w użytkowaniu szafy ubraniowej przez resztę roku, warto rozważyć przechowywanie ich w oddzielnej strefie garderoby. Dzięki szafom wykonywanym na wymiar, można w tym celu zagospodarować pozornie nieustawne kąty i wnęki. Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli na przechowywanie dużej ilości sprzętu i sportowych ubrań jest system drzwi przesuwnych ze skosem, które sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak poddasze czy przestrzeń pod schodami. To wprost wymarzone miejsce na szafę dla sportowca. Wystarczy tylko dobry pomysł, dokładny pomiar i profesjonalne doradztwo, aby Twoje ubrania, sprzęt i akcesoria na sezon zimowy znalazły się w jednej, dobrze uporządkowanej przestrzeni, a przygotowania do zimowego szaleństwa stały się czystą przyjemnością.


znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz