5 najciekawszych akcesoriów do szaf

Współczesne szafy to obok wyposażenia kuchni najbardziej skomplikowane meble w naszych domach. Już dawno minęły czasy, gdy w środku znajdował się sam drążek i kilka półek. Dziś są naszpikowane rozwiązaniami technicznymi, by korzystanie z nich było jeszcze wygodniejsze.

Dobra szafa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby dostęp do przechowywanych w niej ubrań był jak najprostszy. Idealnie jest, jeśli można w pełni skupić się na tworzeniu własnej stylizacji, zamiast zastanawiać się jak wyciągnąć bluzkę i nie zrzucić na siebie stosu pozostałych elementów garderoby. Korzystanie z szaf ułatwiają różnego rodzaju akcesoria. Ich wybór w ostatnich latach bardzo wzrósł. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich.

Obrotowe lustro w szafie

Lustro obrotowe

Nie zawsze aranżacja wnętrza przewiduje umieszczenie dużego lustra na skrzydłach szafy, czy gdziekolwiek w pomieszczeniu. Tymczasem trudno wyobrazić sobie wyjście na ważne spotkanie lub uroczystość bez sprawdzenia w odbiciu czy ubrania dobrze pasują, a dodatki odpowiednio z nimi korespondują. W takiej sytuacji przydatne jest lustro zamontowane wewnątrz mebla. Za pomocą specjalnego wysięgnika da się je wysunąć i swobodnie nim manipulować, by zobaczyć się z niemal dowolnej perspektywy.

LUBISZ PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA? SPRAWDŹ JAK WYKORZYSTAĆ SZUFLADY I KOSZE W SZAFIE NA WYMIAR

Wysuwany kosz na ręczniki

Kosze wysuwne

Dostęp do rzeczy przechowywanych w szafie ogromnie ułatwiają wysuwane kosze. Świetnie nadają się do trzymania w nich pościeli i ręczników, lecz tak naprawdę ich zastosowanie może być dowolne i decyduje o nim wyłącznie użytkownik. Ze względu na ażurową konstrukcję powietrze swobodnie przez nie przechodzi, dzięki czemu tkaniny pozostają przez długi czas przyjemnie świeże. Ich najważniejszą zaletą jest funkcja pełnego wysuwu. Za sprawą odpowiednio zaprojektowanych prowadnic można całkowicie wysunąć kosz na zewnątrz i szybko wydobyć z niego rzeczy. Komfort użytkowania dodatkowo podnoszą opcje cichego i miękkiego domyku.

Biżuteria i okulary przechowywane w praktycznej szufladzie

Szuflady

Szuflady są doskonałe do przechowywania wszelkich drobiazgów. Dobierając do nich różnego rodzaju wkłady możemy tak uporządkować nasze przedmioty, że znalezienie ich nawet w wielkiej szafie zajmie dosłownie chwilę. Koniec z pomieszanymi spinkami do mankietów, bądź poplątanymi naszyjnikami. Dzięki organizerom powyższe problemy przestaną istnieć.

Oprócz wkładów możemy zastosować w naszych szufladach inne wyposażenie, które pozwoli np. otwierać je bez użycia rąk, czy bezszelestnie zamykać. W środku można zainstalować też automatyczne oświetlenie uruchamiające się po wysunięciu szuflady.

PRZECZYTAJ TAKŻE – PORADNIK JAK PRZECHOWYWAĆ DOMOWE TEKSTYLIA

Ubrania przechowywane na pantografie

Pantograf

Pantograf zwykle kojarzy się z tramwajami i pociągami. Tymczasem jest to coraz popularniejsze wyposażenie szaf. Jest szczególnie przydatne dla osób o niskim wzroście lub poruszających się na wózkach. Pantograf dobrze sprawdzi się również w bardzo wysokich szafach, gdzie pozwoli na wygodne zorganizowanie przestrzeni. Dzięki niemu drążek na ubrania można umieścić na dużej wysokości, a niższe partie mebla wykorzystać na półki, kosze, czy szuflady. Pantograf można szybko obniżyć na wygodną wysokość za pomocą chwytaka, który umożliwi również ustawienie go w pierwotnym położeniu.

Ażurowa półka na buty

Półka lub stojak na buty

Obuwie to ważny element garderoby, dlatego powinno być przechowywane w odpowiedni sposób, aby dało się je łatwo wybrać i nie niszczyć go w trakcie wyciągania. Mogą w tym pomóc ażurowe półki lub też prawidła. Oba akcesoria pozwalają na pełen wysuw konstrukcji i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Stojaki z prawidłami mają jeszcze tę zaletę, że wypychają buty od środka zapobiegając ich odkształcaniu i marszczeniu.

Wszystkie powyższe akcesoria można znaleźć w ofercie Komandora. Wybór jest jednak znacznie szerszy, dlatego najlepiej porozmawiać z naszymi konsultantami, którzy pomogą wybrać takie rozwiązania, jakie najbardziej przydadzą się w Waszej szafie.

 

logo komandor

Poszukujesz więcej pomysłów na swoje wnętrze?
Zapraszamy do galerii aranżacji na stronie
www.komandor.pl/strefa-inspiracji/wnetrza/galeria/

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *