Kolory jesieni 2017. Przygotuj się na nowy sezon

Nadchodzą zmiany. Na arenę designu wchodzą kolory jesieni 2017. Panowanie zielonego Greenery - okrzykniętego kolorem tego roku, powoli dobiega końca. Projektanci i designerzy gotowi już są na nowy sezon, szykując swoje zimowe i wiosenne kolekcje. Lato nieubłaganie zbliża się ku końcowi i zmienia się krajobraz za oknami. Od soczystej wiosennej zieleni, poprzez złoto i błękit lata, nadchodzi powoli jesień. Najbardziej kolorowa pora roku ze swoimi niebotycznymi barwami, których nie potrafiłby namalować nawet najznamienitszy artysta. Co w takim razie będzie modne jesienią we wnętrzach?

Kolory jesieni 2017 Pantone
Źródło: raport Instytut Pantone

Kolory jesieni 2017 prosto z wybiegów Nowego Jorku

Rąbka tajemnicy uchylił Instytut Pantone. Oprócz wyboru koloru roku, publikuje on od lat dodatkowo dwa półroczne raporty, zamieszczając w nich paletę innych wiodących barw danego sezonu. Inspiracją do wyboru kolorów jesieni 2017 i stworzenia tak zwanej „Nowojorskiej Palety Barw” były kolekcje projektantów mody, prezentowane podczas New York Fashion Week. To tam znajduje się źródło i esencja barw. Odpowiednio przefiltrowane stają się one drogowskazem i natchnieniem dla designerów i architektów w tworzeniu zjawiskowych wnętrz i oryginalnych przedmiotów.

Poznajcie bliżej 5 z 10 znajdujących się w nowojorskiej palecie barw, czyli kolory jesieni 2017, które będą królowały w designie, modzie i aranżacji wnętrz.


Grenadine - słodki i lepki syrop granatowo - porzeczkowy

kolory jesienii Grenadine


Kolory jesieni 2017 w znacznej części osadzone są w czerwieni i jej pochodnych. Grenadine to silna, zdecydowana i soczysta czerwień, która przejmie we władanie niejedną aranżację. Kolor, który polecany jest osobom pewnym siebie i swoich poglądów, które nie uznają kompromisów w życiu i we wnętrzach, a pragną nieustannego przyciągania uwagi. Czerwone akcenty w postaci dodatków poustawianych na meblach czy regałach, będą wyglądały jak rozrzucone ziarenka granatu. Swoją jaskrawą barwą wybiją się zdecydowanie na tle spokojnych aranżacji i przykują wzrok. Większe gabarytowo elementy w kolorze tej pobudzającej barwy, jak sofy, dywany czy zasłony, nadadzą pomieszczeniu dynamizmy i mocy, rozlewając się ciepło po wnętrzu, jak niczym niezahamowana namiętność lub falująca spódnica tancerki flamenco.

kolory jesieni 2017 grenadine Komandor
Mocny akcent czerwieni zdecydowanie doda życia każdemu wnętrzu


Tawny Port – głębia koloru połączona z wytwornością

kolory jesieni 2017 tawny port

Tawny Port wykreuje wyrafinowane i niezwykle gustowne oblicze wnętrza, które chociaż eleganckie i przykuwające uwagę to zdecydowanie jest bardziej powściągliwe i tajemnicze. Idealny kolor do wysublimowanych, buduarowych wnętrz rodem z XVIII wiecznej Francji, nadający aranżacjom smaku jak najwytworniejsze wino podane do kolacji dla wyjątkowych gości. Tawny Port doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach jak mięsiste zasłony, miękkie sofy czy tapety. Nie tylko podkreśli nietuzinkowy charakter pomieszczenia, ale ociepli wnętrze, przydając mu jednocześnie trochę drapieżności. Kolor pełen głębi i szlachetności, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

kolory jesieni 2017 tawny port komandor
Tawny - Idealny kolor do wysublimowanych, buduarowych wnętrz<<<<<<<<<< CZYTAJ TAKŻE - Kuchnia w kolorach ziemi i drewnie - w zgodzie ze sobą i z trendami


Ballet Slipper – pantofelek baletnicy wirujący w tańcu

kolory jesieni 2017 ballet slepper

Lekko, jakby nieśmiało muśnięty czerwienią kolor, który nada wnętrzom delikatności i lekkości. Niczym pointy u baletnicy wiruje subtelnie w aranżacji, otulając ją jakby mgiełką budzącego się poranka. Jego jasna barwa to doskonałe tło dla innych, chcących wybić się kolorów we wnętrzu. Jako kolor ścian czy tafla szkła na frontach szafy, otworzy i rozjaśni pomieszczenie, pozwalając nam na wędrówkę po ulubionych stylach i wprowadzenie charakterystycznych dodatków. To bardzo wdzięczny kolor, który nie zdominuje wnętrza, ale podkreśli jego wyjątkowość i styl. Kolory jesieni 2017 potrzebują też delikatnych odcieni, a Ballet Slipper sprawdza się w tej roli idealnie. Chociaż wydaje się lekko infantylny i cukierkowy to zdecydowanie na wybranych elementach, w każdej aranżacji, stanie się perełką przykuwającą wzrok.

kolory jesieni 2017 ballet slipper komandor
Ballet Slipper w każdej aranżacji, stanie się perełką przykuwającą wzrok.


Butterum - masło orzechowe w najlepszym wydaniu

kolory jesieni 2017 butterum

Najsmaczniejszy, orzechowy kolor w palecie jesiennej Pantone, który od razu przywodzi na myśl wypływające z czekoladek nadzienie w postaci słodko-słonego masła orzechowego. Jego ciepły odcień kojarzy się z jesienią, z igrającymi w kominku płomieniami i kubkiem ciepłego kakao pitego w towarzystwie puszystego, leniwego kota. To zdecydowanie kolor, który pojawi się na meblach, krzesłach, ścianach i na podłogach. Jego zadaniem jest ocieplić wnętrza, nadać im przytulności i magii, aby chłodne jesienne wieczory nie były już tak uciążliwe, ale namawiały do pozostania w domu i zachęcały do wspólnych rodzinnych spotkań.

kolory jesieni 2017 butterum komandor
Butterum - słodko-słone masło orzechowe we wnętrzu


Navy Peony – ocean tuż przed wielką burzą

kolory jesieni 2017 Navy peony

Kolor z charakterem, który kojarzy się z głębokim i wszechobecnym oceanem łączącym się z niebem tuż przed wielką burzą czy sztormem. Sprawia, że inne kolory zaczynają lśnić na jego tle, nadając im jednocześnie magii i uroku. Jak na kolory jesieni 2017 może wydawać się zbyt intensywny i ciemny. Jednak nie. Nawy Peony to kolor głęboki i mocny noszący domieszkę czarnego pigmentu, który odnajdzie się w dodatkach i na dużych powierzchniach. To baza zdecydowanych i nietuzinkowych wnętrz, w których ważny jest design, nowatorskie podejście do stylu oraz efekt „wow”. Na jego tle drewniane jasne meble, szkło czy miedziane lub srebrne dodatki zabłysną jak najjaśniejsze gwiazdy na pustynnym niebie i zyskają drugie życie.

kolory jesieni 2017 Navy peony Komandor
Kolor z charakterem, który sprawia, że inne kolory zaczynają lśnić na jego tle

Jednego nie można odmówić. Jeśli patrzymy na kolory jesieni 2017 wybrane przez Instytut Pantone to widzimy odważne i nieoczywiste podejście do koloru. Chociaż nie ma tu złota i żółci to każda z tych barw emanuje ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Każda z nich pozwoli tworzyć oryginalne i piękne wnętrza, w których nie będzie nudy i zwyczajności. Kiedy przypatrzymy się bliżej wybranym kolorom to ze zdziwieniem i z zaskoczeniem zobaczymy, że z każdego z nich wynurza się jesienna nostalgia i jakiś rodzaj nieopisanej zadumy. A który kolor Ty zaprosisz do swojego wnętrza jesienią?


----------------------------------------------------------------

W materiale wykorzystano informacje ze strony https://www.pantone.com/znajdź najbliższy salon Komandor

Meble na wymiar sygnowane marką Komandor to gwarancja tego, że wszystkie garderoby, przedpokoje, kuchnie, salony i sypialnie można zaaranżować w estetyczny sposób...

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz
dolnoslaskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie lodzkie malopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie slaskie swietokrzyskie warminsko-mazurskie wielkopolskie-oddzial-poznan wielkopolskie-oddzial-kalisz zachodniopomorskie

Komandor na świecie

Komandor jest dziś firmą o zasięgu ogólnoświatowym. Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. ...

zobacz