Wybieramy łóżko dla dziecka

Pokój dziecięcy to wyspa skarbów, mieszanka kolorów, tajemniczy ogród, a czasami prawdziwy escape room, w którym odnaleźć umie się jedynie jego właściciel. Na to jak urządzimy jego wnętrze i jakie meble wybierzemy mają wpływ wiek dziecka, jego temperament i zainteresowania. 

Łóżko w pokoju dziecięcym

Jeden mebel w pokoju dziecka jest jednak niezmiernie kluczowy i w jego przypadku nie powinniśmy iść na żadne kompromisy. Łóżko. To co dla dorosłych jest miejsce do spania, dla dziecka ma wiele różnych zastosowań i pełni wiele funkcji. To serce pokoju i centrum dowodzenia. Czasami jest to także wyspa na środku oceanu, baza wojskowa, miejsce na pogaduchy z przyjaciółkami, strefa relaksu przy książce czy chociażby domowe spa dla pluszaków i lalek. Znaczenie i przeznaczenie łóżka są praktycznie nieograniczone. 

Ile by jednak funkcji nie pełniło, zawsze jako rodzice, musimy pamiętać o tych najważniejszych. Łóżko musi być wygodne, bezpieczne i wytrzymałe.

Na co więc zwracać uwagę przy wyborze łóżka? Jakie elementy są najważniejsze? Czy wybrać łóżko gotowe czy na zamówienie? Jeśli macie takie dylematy lub planujecie urządzanie pokoju dla waszej pociechy, koniecznie przeczytajcie nasz blogowy wpis „Jak wybrać łóżko do pokoju dziecka”. Z pewnością najdziecie tutaj odpowiedzi na wasze pytania i jak zawsze szczyptę inspiracji.   

Przeglądaj informacje

Facebook YouTube Blog